Относно задаващата се Световна Криза и Пандемията от COVID-19

Статус
Not open for further replies.
Добре де, разбирам, два лагера има тук. Но има ли наистина един човек, който си мисли, че НЯМА такова нещо като коронавирус? Смисъл, че всичко е лъжа и измама.
 
Добре де, разбирам, два лагера има тук. Но има ли наистина един човек, който си мисли, че НЯМА такова нещо като коронавирус? Смисъл, че всичко е лъжа и измама.
Първо никой не отрича съществуването на семейство коронавируси. Има и при котките. Котаракът ми май го кара в момента.

Казах многократно, че аз мисля, всъщност, сигурна съм, че няма коври 19. Вероятно има най-обикновен коронавирус, какъвто е почти всеки грипен вирус, но в много по-лека форма. Всичко е лъжа и манипулация. Щом дават на ръка по 1800 лв на близките на починалите, за да ги пишат коронобастисани - сметай. :)

И понеже театрото у нас е толкова халтурно, та чак е обидно да се коментира, ето как изглежда щведската принцеса София в стокхолмска болница:

93518682_10157566004291225_3449801183361761280_o.jpg


Тия от нашия наци театър играят неква пародия на Чернобил в същото време. Скафандри, карантини, ба... си мамата

93791875_10213473657675513_7244714482289606656_n.jpg
 
Последно редактирано:
Първо никой не отрича съществуването на семейство коронавируси. Има и при котките. Котаракът ми май го кара в момента.

Казах многократно, че аз мисля, всъщност, сигурна съм, че няма коври 19. Вероятно има най-обикновен коронавирус, какъвто е почти всеки грипен вирус, но в много по-лека форма. Всичко е лъжа и манипулация. Щом дават на ръка по 1800 лв на близките на починалите, за да ги пишат коронобастисани - сметай. :)

И понеже театрото у нас е толкова халтурно, та чак е обидно да се коментира, ето как изглежда щведската принцеса София в стокхолмска болница:

93518682_10157566004291225_3449801183361761280_o.jpg


Тия от нашия наци театър играят неква пародия на Чернобил в същото време. Скафандри, карантини, ба... си мамата

93791875_10213473657675513_7244714482289606656_n.jpg

Няма подобно нещо! Ковид 19 идва с невиждана ярост! На 4-ти казаха, че след 2 - 3 седмици ще сме в Ада, т.е сега сме в казана. Хората вън се препичат на слънце, пият си кафета и бири и чакат дявола. Много е страшно да знаете! Тук останаха само най-упоритите броячи на трупове. Ще извадят някоя таблица след като от кораба майка (НОЩ) пуснат данните след деня на страшния съд (Великден). :)

Добре де, разбирам, два лагера има тук. Но има ли наистина един човек, който си мисли, че НЯМА такова нещо като коронавирус? Смисъл, че всичко е лъжа и измама.

Не мисля, че има хора, които да отричат съществуването на вируса, но сме много тези, които смятат, че не е толкова опасен, колкото всъщност го представят.
 
но сме много тези, които смятат, че не е толкова опасен, колкото всъщност го представят.
Е, недей така, че ги разстройваш, де! "Дефицит на чували за трупове" - това им действа успокояващо.
 
Логично, разумно и плашещо - Ед Сноудън пак ни го казва, ама повечето пак няма да го чуят.

Смейте се за чиповете и за отнетите ни права. Много скоро и вие ще ревете.

 
но сме много тези, които смятат, че не е толкова опасен, колкото всъщност го представят.
Какво трябва да стане, за да е по-опасен и каква е гаранцията, че утре няма да мутира кофти и да почнат да измират здрави хора? Тогава вие ще се покриете като ни лук яли, ни мирисали, както и леПиларо не се е покривал за остроумничещите си прогнози у ШвецияТА.
Няма как да знаеш нещо колко е опасно, като е НЕПОЗНАТО. Имаш просто някакви насоки, които са тенденция - хората с хронични болести имат много по-голям шанс да починат, ако ги лепне вируса. Назад съм писал колко са тия хора в България. Там някъде мисля, че темата за това е изчерпана.

Добре де, разбирам, два лагера има тук. Но има ли наистина един човек, който си мисли, че НЯМА такова нещо като коронавирус? Смисъл, че всичко е лъжа и измама.
Сега убеди ли се поне, че на някои IQ-то им е колкото номера на обувките?
 
Няма как да знаеш нещо колко е опасно, като е НЕПОЗНАТО
Обаче ти знаеш, че е много опасно. Баси си и логиката ...

Много се спекулираше в темата с агенцията ЕЖК, ама и твоето е "Бате гледал как един го яде и каза, че е много вкусно"
 
Последно редактирано:
Какво трябва да стане, за да е по-опасен и каква е гаранцията, че утре няма да мутира кофти и да почнат да измират здрави хора? Тогава вие ще се покриете като ни лук яли, ни мирисали, както и леПиларо не се е покривал за остроумничещите си прогнози у ШвецияТА.
Няма как да знаеш нещо колко е опасно, като е НЕПОЗНАТО. Имаш просто някакви насоки, които са тенденция - хората с хронични болести имат много по-голям шанс да починат, ако ги лепне вируса. Назад съм писал колко са тия хора в България. Там някъде мисля, че темата за това е изчерпана.


Сега убеди ли се поне, че на някои IQ-то им е колкото номера на обувките?

Ти специално може да умреш и без да мутира - от страх! :)
 
Какво трябва да стане, за да е по-опасен и каква е гаранцията, че утре няма да мутира кофти и да почнат да измират здрави хора?
За да стане по-опасен, трябва да имаме обикновен сезонен грип като SARS. Гаранция, че утре няма да мутира ти дава пълната липса на доказателства, че изобщо има коври 19. Утре ЩЕ умират здрави хора, както и вдругиден, както и всеки божи ден. Просто ще ги пишат жертви на коври, при които вирусът е причинил тежка мозъчно-черепна травма. :)

Баси, тъпото парче. Другите опадаха като круши, ма тоя копа ли копа дъното. Ще вземе да открие нефт...
 
Ти специално може да умреш и без да мутира - от страх! :)
Мен като цяло не ми дреме, а страхът точно от това е в най-ниски количества. Писането във форума не ми е начин №1 за контрол на кортизола, за разлика от доста голяма част от тукашните писатели.
Избрал съм си да приема случващото се (щото и да се перча като бесните тетки пред екрана - файда нула) и си тренирам двуразово (отделно по 10-тина избягани километри през 2 дни), възобнових си по-редовното четене, понеже имам повече време, сетнах си цел в Goodreads за карантинните месеци, бе въобще - чувствам се чудесно.
Да не говорим, че в 21 век, ежедневието на всеки е толкова забързано, че в голяма част от случаите хората са прегорели и тия няколко месеца пауза, ще се отразят супер върху продуктивността, а и ще имат така желаното винаги време, да се погрижат за визията си (и в двете посоки ;)).

Обаче ще е тегаво да заразя дядо ми, примерно, който е с астма, щото всякакви болежки ги прекарва тежко, а и заради други проблеми през последните месеци, е с доста поразклатен имунитет.
Всеки има по поне един такъв роднина, но явно са малко хората, които биха си жертвали някоя друга заплата, за да им е жив и здрав.

Обаче ти знаеш, че е много опасно. Баси си и логиката ...
Не трябва да пипаш котлонът, за да се увериш, че пари. То и за това се нарича превенция.
Решил съм да имам една идея повече вяра на лекари (най-вече чуждестранни), които това им е професията, вместо на форумните разбирачи. Надявам се, като се разболееш ходиш на лекар, не пишеш тук или в бгмама. ;)
 
Последно редактирано:
Остави ги, не им обяснявай, ако имаха три мозъчни клетки в главата тази тема щеше да е само 17, а не 117 страници. Под вола теле е безмислено да търсиш, под на анти-вакс-чакра-бълхариум-петролиум групата главите няма смисъл да търсиш мозък. Никога не е имало такова нещо там, няма и да има. :)

Очаква се техните потомци да открият Питагоровата теорема след само 3743 години. Пак е нещо.
 
Мен като цяло не ми дреме, а страхът точно от това е в най-ниски количества. Писането във форума не ми е начин №1 за контрол на кортизола, за разлика от доста голяма част от тукашните писатели.
Избрал съм си да приема случващото се (щото и да се перча като бесните тетки пред екрана - файда нула) и си тренирам двуразово (отделно по 10-тина избягани километри през 2 дни), възобнових си по-редовното четене, понеже имам повече време, сетнах си цел в Goodreads за карантинните месеци, бе въобще - чувствам се чудесно.
Да не говорим, че в 21 век, ежедневието на всеки е толкова забързано, че в голяма част от случаите хората са бърнаутнали и тия няколко месеца пауза, ще се отразят супер върху продуктивността, а и ще имат така желаното винаги време, да се погрижат за визията си (и в двете посоки ;)).

Обаче ще е тегаво да заразя дядо ми, примерно, който е с астма, щото всякакви болежки ги прекарва тежко, а и заради други проблеми през последните месеци, е с доста поразклатен имунитет.
Всеки има по поне един такъв роднина, но явно са малко хората, които биха си жертвали някоя друга заплата, за да им е жив и здрав.


Не трябва да пипаш котлонът, за да се увериш, че пари. То и за това се нарича превенция.
Решил съм да имам една идея повече вяра на лекари (най-вече чуждестранни), които това им е професията, вместо на форумните разбирачи. Надявам се, като се разболееш ходиш на лекар, не пишеш тук или в бгмама. ;)

А някъде да съм казал, че не трябва да има превенция? Да съм споменал, че не е рисков вируса за стари хора и като цяло тези от застрашената група? Всяка вирусна инфекция е опасна за тях! Но с броене на трупове и всяване на паника нищо и на никой не помагаш! При пандемия и под земята да се закопаеш, е много трудно да не се заразиш. Това е факт, който трябва да се приеме. АКО мутира и стане по-лошо?! Да не спят хората, защото ще мутира и имунната им с-ма ще ги убие със свръхреакция ли? Ами ако те блъсне влак? Ами ако паднеш от ръба на килима и умреш? Я се дръжте малко по-мъжки. Не безотговорно, но и не като да посрещате деня на страшния съд!
 
Първо - не е лошо да гледаш на кого съм отговорил. Има цитатче и след това текст. Под цитата е текста, с който отговарям.
Второ - къде съм броил трупове или всявал паника - пак не разбрах.
Трето - едно е да се заразят всички накуп, второ е да се заразят всички поетапно. Примери и за двете - бол. Не ми трябва да съм гадател или да притежавам извънземни сили, че да събера 1 и 1. Показателни са и действията на много държави, които избраха да се заразят наведнъж.

Аз все още не разбирам за какво циврите... Един циври, че нямало вирус; втори циври, че друг броял труповете; трети циври заради имагинерен заговор/чипосване/insert here някоя мозъчна полюция; четвърти - заради медиите; пети - икономиката, а шести, че не е успял да си иде на селото, за да претака зелето?!?!

Не ти трябва да си спец., за да проумееш, че мутациите винаги се и ще се взимат в предвид, особено когато вече са се случвали много пъти. И не е нещо, при което като си затвориш очите, все едно го няма или да се отричаш от него, то да изчезва. Нататък водата от 9-те кладенеца, дори и няма да си направя труда да я прочета.
 
Последно редактирано:
Второ - къде съм броил трупове или всявал паника - пак не разбрах.
То цялото е бисер до бисер, ама това пък е и признак на деменция. Чичеее, мнооог зле работата при тебе.
 
На двамата вундеркинда (сополо и шишо бакшишо) тука, дето всички други са им тъпи и с нисък коефициент на интелигентност, искам да препоръчам да се запознаят с Ефекта на Дънинг - Крюгер. От който явно са засегнати и двамата и то доста тежко.

Хората, "поразени" от ефекта на Дънинг - Крюгер по правило имат по-нисък интелект, сравнително по-скромно ниво на квалификация и тесен кръгозор. Белязани от тази комбинация, те просто не могат да проумеят, че решенията, които вземат са грешни, а талантите, които си въобразяват че притежават, са неправдоподобни. Ето защо убедено вярват в правотата на всички свои действия и говорят от позицията на висша инстанция.

Всеки, който е следил темата, със сигурност е забелязал, че покриват по-горното на 100%. Ще кажеш, че за тях е писано :)
 
Лепиларо, като се извиниш, че сбърка за Швеция, тогава ще си в позицията да поставяш диагнози.

Вече писах по-горе, кой от вашата секта е адекватен, ама за твоя жалост, ти не си в това число.
 
Прочете по-горното, ама нищо не разбра, нали? :)



Лепиларо, като се извиниш, че сбърка за Швеция, тогава ще си в позицията да поставяш диагнози.

Вече писах по-горе, кой от вашата секта е адекватен, ама за твоя жалост, ти не си в това число.
 
Той бълхара като види аргумент и бяга като попарен. Няма мнение над 7 думи вече 100 страници, от които 6 думи поне са на ниво предучилищно заяждане, което се предполага да уязви, но само разсмива тези, срещу които е насочено. :)

Но го разбирам де, един път написа повече от 10 думи и се разбра, че нито от икономика разбира, нито може да направи реална оценка нещата, които чете, дали са писани от хора, които разбират. Чул там нещо петрол и добив, и навързал някаква лапешка теория как щял да свърши. ;D

Ако ние и неутралните хора спрем да пишем, единствените ъпдейти по темата ще са бълхарски и чакракчийски линкове към ФБ мемета тип "КАРАНТИНА-ЛОШ!" "КЮЧЕК-В-ПАРКА-ДОБЪР!"

Не му стигат с около 82 точки IQ да влезе в американската армия, която не приема никой с под 80.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе