Относно правото за връщане на стоката

nortrant

Well-Known Member
Ако един онлайн магазин предлага своите продукти и в olx, има ли задължение да дава 14 дни право на връщане?
 
Ако си го закупил от физическо лице - всичко е въпрос на договорка.
Ако си го закупил от юридическо лице няма значение дали е от OLX, официалният им магазин, фейсбук страницата или т.н.

Тоест въпроса е: Когато закупуваш от кого точно купуваш юридическо или физическо лице?
 
за юридическите лица става въпрос.
Преди време купих стока от олх потребител който всъщност е юридическо лице. Чудя се ако бях решил да я върна дали щеше да приеме.
 
за юридическите лица става въпрос.
Преди време купих стока от олх потребител който всъщност е юридическо лице. Чудя се ако бях решил да я върна дали щеше да приеме.

Издал ли ти е касова бележка или някакъв документ на които пише фирмата? Ако, да - няма право да ти откаже връщане.
 
Издал ли ти е касова бележка или някакъв документ на които пише фирмата? Ако, да - няма право да ти откаже връщане.
Не. Мисля, че нито има изгода, нито е задължен особено когато ползва сайт за обяви (който обикновено е за малки обяви на физ лица).
 
Не. Мисля, че нито има изгода, нито е задължен особено когато ползва сайт за обяви (който обикновено е за малки обяви на физ лица).

Ако има някъде данните на фирмата, трябва да ти приеме връщането. Обаче, най-вероятно я продава като физическо лице и тогава няма.
 

Горе