Относно технологичното развитие на Китай

kris44

Member
По тази тема, няма да пиша общи приказки, а ще споделя един интересен анализ направен от някакъв менижър от Microsoft. Оригиналът е тук:
http://techcrunch.com/2015/02/03/is-there-a-tech-bubble-in-china/
Ето част от превода от цитираното по-горе мнение:

Китайските предприемачи са малко по-различни, отколкото типичните от останалия свят. Това което научих по време на посещенията ми в Китай, е че китайските предприемачи са по-независими, зрели, и психически стабилни (в смисъл на уменията си за общуване) от тези в други страни. Инвеститорите ги представят като "новите предприемачи на днешния ден" и въпреки че някои инвеститори ги считат за те толкова изобретателни, в сравнение със западните предприемачи, то имат предимството когато трябва да се действа. В Китай това да си най-добрият оператор, не означава че си най-добрият иноватор на деня.

Но това, което ме изненада най-много по време на последното ми посещение в Китай е да се види как цялата предприемаческа среда се променя. Има все по-малко бюрокрация при стартиране на бизнес, дори отколкото имаше в Китай преди няколко години. Едновременното с това се увеличава и размера на ресурсите, които се насочват към научноизследователска и развойна дейност (R&D).

Освен това, обучението по предприемачество и култура (макар и бавно) се развиват. И има видими усилия сред многобройните държавни органи за стимулиране на частния сектор. Докато бариери продължават да съществуват под формата на данъци и регулации, Китай предприема действия за подкрепа на иновациите и растежа в дългосрочен план.

Между другото може да не съм цитирал най-точните абзаци, които носят основната идея.
 
От: Относно технологичното развитие на Китай

Прави ми впечатление, че тия китайци много почиват. Не знам какви предприемачи са, но сега ще затворят фабриките за повече от две седмици покрай Китайската нова година, и не им дреме. По инфо, 2-3 пъти в годината почиват така, общо взето не работят почти цял месец. Има ли държавни празници - не бачкат. Иначе, не работят и събота и неделя, дори китайските бачкатори на ниско ниво. В сравнение с тях ние сме като негри на плантация.
 
От: Относно технологичното развитие на Китай

ето го РЕАЛНОТО технологично развитие на китай
http://fishki.net/1402623-kitaj-kotoryj-my-nikogda-ne-videli.html
:oops:

8fc087cb0c8b5e81ecaaae9add509129.jpg

0053120844eaecfdf0e3a450933a0ba6.jpg

a8aa4d52d492c94cbe400b63de73d17e.jpg

e003a9c011094b57babc91912063be6b.jpg

04fbfb2461fdbb8106392e77cc846293.jpg

d31f1c58da3a54dd80a87a88f11a3b33.jpg
 
От: Относно технологичното развитие на Китай

По тази тема, няма да пиша общи приказки, а ще споделя един интересен анализ направен от някакъв менижър от Microsoft. Оригиналът е тук:
http://techcrunch.com/2015/02/03/is-there-a-tech-bubble-in-china/
Ето част от превода от цитираното по-горе мнение:



Между другото може да не съм цитирал най-точните абзаци, които носят основната идея.


Китай изостава много сериозно с R&D-то, така че е нормално да инвестират там много. Без иновации няма как да минат, ако искат да са сериозна сила.

А Китай откакто са измислили барута до сега нищо ново не са измислили.
 
От: От: Относно технологичното развитие на Китай

ето го РЕАЛНОТО технологично развитие на китай
http://fishki.net/1402623-kitaj-kotoryj-my-nikogda-ne-videli.html
:oops:
Това няма много общо с Китай. В смисъл, че по цял свят нещата стоят по този начин. В САЩ и западна Европа подобни гледки са по-редки, но причината е, че си имат колонии където вършат мръсната работа.
 
От: От: От: Относно технологичното развитие на Китай

но причината е, че си имат колонии където вършат мръсната работа.

Тогава за какво технологично развитие говориш?
Китай го отписвайте до 20 години
тогава ще има само някакъв остатък от армията върху която ще се крепи цялата й мощ :oops:

какво си мислите? че с боклуци и ниски заплати ще издържат дълго?
 
От: Относно технологичното развитие на Китай

Не знам защо си мислиш, че заплатите са ниски. Китай гради брутално стабилна средна класа, а покупвателната способност на парите им е доста по-голяма, вътре в затворената им система.
 
От: От: От: От: Относно технологичното развитие на Китай

Тогава за какво технологично развитие говориш?
Китай го отписвайте до 20 години
тогава ще има само някакъв остатък от армията върху която ще се крепи цялата й мощ :oops:

какво си мислите? че с боклуци и ниски заплати ще издържат дълго?

Грешиш много. В Китай заплатите се вдигат стабилно всяка година, има добра средна класа, има доста забогатели също, както и чуждите инвеститори си умират да правят бизнес там.

Китай е новия САЩ, това е истината.
 
От: Относно технологичното развитие на Китай

Колко много заблуда и злоба в бедните соросоидно-герберастките душички няма да ги посочвам те си се знаят

Супер са изостанали технологично - Алибаба са по големи от Амазон, а Ксаоми и Хауей са в петицата на най големите производители на смартфони - Я ми припомнете в петицата кой производител от Европа беше че не мога да се сетя.

Ред - китайците почиват стабилно два пъти в годината - Китайската нова година която се мени но обикновено е януари или февруари и националният им празник от първи до седми октомври - тия два празника официално са по 3 дни реално китайската нова година откарва 20-30 дни а националният им празник около 10-15 дни

Имат и още няколко малки фестивалчета които официално са по 1 ден но откарват по 4-5дни

Това става защото разстоянията са много големи и на никой не му се изплаща да блъска хиляда километра да се прибере на село за два дни да си види роднините.

За съботата не си прав бачкат си като пичове поне частниците в държавните учереждения може и да не се работи не съм сигурен.

Ето и календар с почивките им - http://www.travelchinaguide.com/essential/public-holiday.htm
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Относно технологичното развитие на Китай

Грешиш много. В Китай заплатите се вдигат стабилно всяка година, има добра средна класа, има доста забогатели също, както и чуждите инвеститори си умират да правят бизнес там.
Така беше. В момента има масов отлив на инвеститори от Китай. Особено европейските компании от 1-2 години започнаха да си връщат производствата тук. Причината? Китайците започнаха да произвеждат скъпо, но за сметка на това качеството си остана ниско. Като добавиш и транспорта - за един контейнер чакаме 5-6 седмици, става доста на кантар работата.
 
От: От: От: От: От: Относно технологичното развитие на Китай

Така беше. В момента има масов отлив на инвеститори от Китай. Особено европейските компании от 1-2 години започнаха да си връщат производствата тук. Причината? Китайците започнаха да произвеждат скъпо, но за сметка на това качеството си остана ниско. Като добавиш и транспорта - за един контейнер чакаме 5-6 седмици, става доста на кантар работата.

Много авторитетно звучиш, айде сега ни кажи кой голям производител си върна производството в Европа че аз не се сещам за такъв.

Китайското производство ще става все по скъпо защото им се вдига стандарта, но въпреки това в обозримо бъдеще пак ще бъде по евтино от европейското.

Ако китайският ви доставчик е с кофти качество го сменете с по читав или с някой от Европа ама дали ще бъдете конкурентни
 
От: Относно технологичното развитие на Китай

Абе мамка му, ако Китай не му дадат да произвежда нещо, абе вие знаете ли че сирийските бежанци ще им се радвате и ще ги целувате
Ако тръгне бежанска вълна от Китай, ще стане като в Египет скакалците едно време
Ама никой не разбира голямата политика, ама всеки се изкава
 
От: От: От: От: От: Относно технологичното развитие на Китай

Така беше. В момента има масов отлив на инвеститори от Китай. Особено европейските компании от 1-2 години започнаха да си връщат производствата тук. Причината? Китайците започнаха да произвеждат скъпо, но за сметка на това качеството си остана ниско. Като добавиш и транспорта - за един контейнер чакаме 5-6 седмици, става доста на кантар работата.



Хахаха, кефиш ме. Яко.


Инвеститори се изтегляли от Китай, ниско качество.... Вземи се огледай 99% от нещата които са на теб са китайски, 100% от техниката която ползваш е китайска, дори мартениците дето ще подаряващ след 1 месец са китайски. Да не говорим за сапуните с форма на сърчице дето вероятно си избрал за подарък на някоя девойка другата седмица.

В общи линии Манта ти го каза: Звучиш авторитетно, но се чува основно - псссссссссссс
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: Относно технологичното развитие на Китай

Хахаха, кефиш ме. Яко.


Инвеститори се изтегляли от Китай, ниско качество.... Вземи се огледай 99% от нешата които са на теб са китайски, 100% от техниката която ползваш е китайска, дори мартениците дето ще подаряващ след 1 месец са китайски. Да не говорим за съпуните с форма на сърчицедето вероятнос и зибрал за подарък на някоя девйка другата седмица.

В общи линии Манта ти го каза: Звучиш авторитетно, но се чува основно - псссссссссссс
Няма нищо против, да си изкажеш мнението. Аз си казах моето. Кой е прав ще се види до 1-2 години.
Моите наблюдения са, че големите производители на черна и бяла техника в момента се изтеглят от Китай и прехвърлят подизпълнението на европейски фирми. Вероятно това ще се усети много силно тази година, защото прогнозирам бум на търсене на инженери от всякакъв тип и калибър в Европа.
Мартеници?! :)
 
От: От: Относно технологичното развитие на Китай

Колко много заблуда и злоба в бедните соросоидно-герберастките душички няма да ги посочвам те си се знаят

Супер са изостанали технологично - Алибаба са по големи от Амазон, а Ксаоми и Хауей са в петицата на най големите производители на смартфони - Я ми припомнете в петицата кой производител от Европа беше че не мога да се сетя.

Ред - китайците почиват стабилно два пъти в годината - Китайската нова година която се мени но обикновено е януари или февруари и националният им празник от първи до седми октомври - тия два празника официално са по 3 дни реално китайската нова година откарва 20-30 дни а националният им празник около 10-15 дни

Имат и още няколко малки фестивалчета които официално са по 1 ден но откарват по 4-5дни

Това става защото разстоянията са много големи и на никой не му се изплаща да блъска хиляда километра да се прибере на село за два дни да си види роднините.

За съботата не си прав бачкат си като пичове поне частниците в държавните учереждения може и да не се работи не съм сигурен.

Ето и календар с почивките им - http://www.travelchinaguide.com/essential/public-holiday.htm

хайде недей да скачаш на приятелско-путински огън, може един китаец на 1000 да живее по-добре, но останалите са обикновени роби, а руснаците поне имат водка за утеха...
 
От: Относно технологичното развитие на Китай

В интерес на истината Китай показва силно обезпокоителни сигнали - за последното тримесечие над 90 милиарда дефицит по текуща сметка - десетки милиарди отлив на капитали:
http://www.bloomberg.com/news/artic...iggest-outflow-of-capital-since-at-least-1998
http://www.wsj.com/articles/china-e...han-a-decade-in-final-quarter-2014-1422964754
 
От: Относно технологичното развитие на Китай

Китайските компании увеличават своите задгранични инвестиции и бизнес дейности, докато забавянето на икономическия растеж в страната може да намали бъдещите възможности за поява на чуждестранните инвеститори.

Дори и така обаче Китай изпревари САЩ като най-предпочитана дестинация за преки чуждестранни инвестиции през 2014 г. Третата позиция в класацията на UNCTAD зае Хонконг.

Всички реват колко им е тъжно как икономиката в Китай се била забавила и зорлем 7% ръст - И докато ревът на чужди гробища - Китай стана първа икономическа сила и разликата и със УСА ще става все по голяма.

И Ужас - ИЗЛИШЪКЪТ по текущата сметка бил намалял до 60 Милиарда - В същото време ДЕФИЦИТЪТ на САЩ е скочил до над 100 Милиарда

И вероятно сте прави някой може да си изнесе производството от Китай щото там се произвежда, но от УСА никой не може щото там вече се произвеждат само пуканки и филми - Ама той балона все някога ще думне
 
От: От: Относно технологичното развитие на Китай

Всички реват колко им е тъжно как икономиката в Китай се била забавила и зорлем 7% ръст - И докато ревът на чужди гробища - Китай стана първа икономическа сила и разликата и със УСА ще става все по голяма.

И Ужас - ИЗЛИШЪКЪТ по текущата сметка бил намалял до 60 Милиарда - В същото време ДЕФИЦИТЪТ на САЩ е скочил до над 100 Милиарда

И вероятно сте прави някой може да си изнесе производството от Китай щото там се произвежда, но от УСА никой не може щото там вече се произвеждат само пуканки и филми - Ама той балона все някога ще думне
Добре де, нали си говорихме за Китай. Що пак взехте да мерите пишката на Америка. Една тема вече не може да се задържи в тоя форум, без да се наложи някакво клише Русия срещу Америка, Китай срещу Америка и т.н./ Как така изведнъж от тема за Китай почва да се плюе по САЩ. Каква е логиката, щото аз не я схващам. Майната им на американците, дайте да си говорим за Китай!
 

Горе