От Джумла към Уърдпрес?

zalozite

Active Member
Здравейте,
Имам joomla сайт от поне 6 години, версията остаря, няма ъпдейт на по-нова т.е 1.5.26 мисля беше последната и съм решил да мина към wordpress. Някакви съвети как да направя миграцията на сайта си и да мога да запазя повечето постове, снимки, статии и тн.?
Другото е да сложа нова версия на джумла и нов темплейт?
 
От: От Джумла към Уърдпрес?

Експорт на съдържанието в XML/CSV формат и импорт (плъгин) във Вордпрес.
 
От: От Джумла към Уърдпрес?

Здравейте отново,
Да знам за плъгина, научих скоро, но тук искам да прехвърля от единиа домейн, пак на същия домейн, т.е как и къде да запазя информацията и под каква форма, с архиватор ли в рар файл ли и как точно става, след това свалям базата данни, ок. След като сложа уърдпрес всичко ще е се изтрие затова е важно да запазя стария сайт в правилните файлове и формати и всичко да е ок.

ПП: Колегата по-горе казва XML/CSV формат, само това ли? Дали е достатъчно и сигурно или да не рискувам да се пробвам сам?
 
От: От Джумла към Уърдпрес?

Няма нищо сигурно. Прави се бекъп на сайта задължително.
Ако искаш може аз да ти го направя срещу скромно заплащане.
 
От: От: От Джумла към Уърдпрес?

ПП: Колегата по-горе казва XML/CSV формат, само това ли? Дали е достатъчно и сигурно или да не рискувам да се пробвам сам?

По-добре сам, че ако се довериш такива "про-та" като Ивайло Многостранния ...

Няма нищо сигурно. Прави се бекъп на сайта задължително.
Ако искаш може аз да ти го направя срещу скромно заплащане.
 
От: От Джумла към Уърдпрес?

Копираш файловете на сайта през FTP.
Правиш копие на БД и си готов с бекъпа.
Може да помолиш и хостинга да ти го направят.
 
От: От: От Джумла към Уърдпрес?

Няма какво да се обърка. Качи си Wordpress-a в поддиректория и си импортвай на воля. Когато прецениш, че резултата е задоволителен бастисваш джумлата и го местиш в рута.

Никой не Ви задължава да купувате ако мислите, че услугите не са подходящи за Вас.

Пари да даваш нищо, което е излязло от твоите ръце няма да взема.
 
От: От Джумла към Уърдпрес?

Ако ще е само файловете да копирам с ФТП и една база данни да сваля ок, после ползвам тоя плъгин на уърдпрес и квото стане. :)
 
От: От Джумла към Уърдпрес?

По-добре помоли и хостинга да ти направи един бекъп и тогава експериментирай.
 
От: От: От: От Джумла към Уърдпрес?

Няма какво да се обърка. Качи си Wordpress-a в поддиректория и си импортвай на воля. Когато прецениш, че резултата е задоволителен бастисваш джумлата и го местиш в рута.
И бекъп не ти трябва
 
От: От Джумла към Уърдпрес?

Да не забравите да пренасочите URL-те.
Безплатната версия не включва това.
 
От: От Джумла към Уърдпрес?

@zalozite
Ако все още имате проблем за това, пишете ми на лични.
Версията на вашата Джумла е доста стара и е добре да кажете какво имате инсталирано там, за да се знае какво трябва да се прехвърля към WP.
 

Горе