От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

За това определено ще те глобят. Отвори статията и там има снимки на стикери за които на 100% проверено е, че глобяват.

Нека ме глобят. Ще откажа да подпиша акта или каквото там се помъчат да ми дадат и няма да махна стикера, тъй като според закона не нарушавам нищо. Това официално не е застрахователен стикер и няма надписи, които дори да загатват за каквото и да е свързано с новия закон. Ако вземем да клякаме на всеки тюфлек, който вместо да спазва закона го нарушава в наш ущърб къде ще му излезе краят?

П.П. Моят стикер е по-различен от тези в статията. Пише само STOP.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

С чл. 186а, ал. 1 от КЗ е въведена забрана за поставянето на знаци, белези или други индикации върху или на видимо място в моторното превозно средство, които пряко или косвено указват наличието на сключен застрахователен договор във връзка с това моторно превозно средство.

Това имах предвид. Реално това СТОП не е маркировка. Иди обяснявай на фуражката ако се заяде, че не е маркировка. Откажеш ли да подпишеш АКТ-а, губиш възможността да напишеш обосновката си и по този начин АКТ-а си минава макар да си прав. Подписваш и пишеш обяснение кое как и защо. След това съд и т.н.. Не подпишеш ли сам си го слагаш.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Откажеш ли да подпишеш АКТ-а, губиш възможността да напишеш обосновката си и по този начин АКТ-а си минава макар да си прав. Подписваш и пишеш обяснение кое как и защо. След това съд и т.н.. Не подпишеш ли сам си го слагаш.

Аха, ясно. Мерси за информацията! Тогава значи ако ми се случи нещо подобно все пак ще трябва да го подпиша.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Аха, ясно. Мерси за информацията! Тогава значи ако ми се случи нещо подобно все пак ще трябва да го подпиша.

Подписваш и си има поле в което се обясняваш на дълго и нашироко, че това не е маркировка и имаш възражение по АКТ-а.
 

Горе