От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

dertre

Well-Known Member
От днес, всеки с маркировка за Автокаско, ще олекне с 50 лв.. За съжаление закона е създаден се цел натоварване на потребителите само. Още преди 6 месеца, застрахователите измислиха решение на проблема с маркировката. В момента всички автомобили с Автокаско се маркират с:
1. "Аз дарих кръв" лепенка на огледалото за задно виждане със сериен номер
2. "Карай разумно, стигни жив" с сериен номер
3. "Ароматизатор'' с определен цвят
4. Всякакви други лепенки, на които не пише името на застрахователя.
И какво стана в крайна сметка??! Глобяват ни феите по 50лв. или 20 лв. на ръка, а колите пак си личат къде са застраховани и имат ли валидно КАСКО....
 
Да, имам тамън за 6п лева глоба по 4. :) Няма да мръдна с колата, докато не си ги махна. В петък ходих на автомивката в ж.к. Красна поляна, тази на бул. Възкресение. Та там тарикатите имат нови цени. Не само на миенето, но и са си вкарали и допълнителни цени, а именно 2 лева за сваляне на винетка. Да, добре сте ме разбрали - 2 лева на една винетка, което за 4, аз трябва да дам 8. Така и така щях да ги дам, като бакшиш, но им се размина. Въпросната автомивка се възползва точно от това, че идват глоби по 60 лева за несвалени стикери и какво правят - възползват се. Качеството на миене там е паднало, но за сметка на това имат услуги, за които би им завидяла всяка друга автомивка.

Така, че гледайте и това. Като ви ги мият колите, питайте си, защото после има вероятност да ви изненадат в цените. Както казах, щях да му ги дам тези 8 лева за 4те винетки, но не успя да ми продаде или поне не ми хареса как ми продаде. Нямат махане с шпатолка, а с препарат. ОК, включи ми го в цената и ми направи нещо като екслузивно предложение. Аз си плащам, така съм възпитан. Всичко струва пари. Но целта и да може да ми ги вземеш. А не да ме изнудваш. Има разлика. За това не съм впечатлен и от селс техниките на телекомите и някои банки. ;)
 
От: Re: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Всичко струва пари. Но целта и да може да ми ги вземеш. А не да ме изнудваш. Има разлика.

Ей това е много добре казано. Все още много малко хора знаят и могат да правят това.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Аз така и не вдянах идеята от закона
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Аз така и не вдянах идеята от закона

Идеята било, да не се крадат коли на чужди застрахователи. Закона е приет миналата година по това време, но е обнародван в държавен вестник и за това вече е в сила от вчера.

В Пловдив на всички автомивки на които съм ходил са ме питали дали не искам да ми махнат и стикерите по стъклата БЕЗПЛАТНО. Аз до сега винаги съм закръглял миенето на кръгла сума ( 8 лв. вънка = 10 лв. на ръка на момчето дето мие) стига да я измие и после като седна вътре да не е оставил по мазно от преди.
 
От: Re: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

сваляне на винетка.
Това и за винетки ли важи? За всякакви остарели лепенки?
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Идеята било, да не се крадат коли на чужди застрахователи. Закона е приет миналата година по това време, но е обнародван в държавен вестник и за това вече е в сила от вчера.

В Пловдив на всички автомивки на които съм ходил са ме питали дали не искам да ми махнат и стикерите по стъклата БЕЗПЛАТНО. Аз до сега винаги съм закръглял миенето на кръгла сума ( 8 лв. вънка = 10 лв. на ръка на момчето дето мие) стига да я измие и после като седна вътре да не е оставил по мазно от преди.

Че какво като откраднеш от западен застраховател който има клон в БГ или с БГ застраховател. Те кво изкараха застрахователни войни всяка компания със стотици автоджамбазин на щат.
 
Re: От: Re: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Това и за винетки ли важи? За всякакви остарели лепенки?
Като цяло за стикери, но не знам дали не и за винетки, но може като нищо и за тях да се отнася. Все пак в дефиницията на стикер влиза и винетката. :)

Не знам какво точно са имали в предвид, но може да е нещо свързано с това да не се бъркат проверяващите, както и да не изглежда претрупано дадено стъкло, което вероятно би ти намалило и видимостта, което е малко по-нереално за мен. Но всичко е възможно. Все пак говорим за тук. Ако не искаха това, да не задължават да ги имаме. Колко доказателства трябва да имаш, че си си платил това да използваш пътищата ни, както и че си минал технически преглед. Или че си застрахован.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Идеята на закона е само за маркировката на автомобила (Автокаско). Старите винетки още преди 2 години има закон за глоба, ако имате стара винетка на таблото.
Направиха така закона, че нямат право застрахователите да маркират и да слагат техни лепенки по автомобили с автокаско. Един вид да не маркират пред крадците кои автомобили къде са застраховани и имат ли каско.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Поливаш стъклото отвън с гореща вода. Леко и внимателно с маркетно ножче обелваш лепенката отвътре. Даже ако си добър, така ще я отлепиш, че ще може да я залепиш на друга кола. :)

Спестяваш 2 кинта. Ей инфлация... племенника ми като бачкаше на автомивка взимаше по левче за тая "услуга" :).
 
Да, инфлацията е голяма, но тук ми обясниха, че заради специален препарат е такава цената, не за друго, примерно, че не съм му симпатичен. :)

Мерси за метода. Мен ми казаха, че ставало с канцеларско ножче, като преди това нагрееш леко със запалка винетката или гражданската (или друг стикер), за да се размекне, но не и стопи. И после след като я махнеш с мокър парцал заличаваш следите от нея.

Абе, ако си добър и с бузите на дупето може да се отлепи, но като се познавам голямо драние ще е при мен. :)
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Добре де аз имам един въпрос.

Колата няма автокаско в момента. Само първата година имаше. Когато и правих каско ме накараха да я закарам да и маркират частите. Ако се открадне да може да се проследят чарковете. Та има такъв стикер, който оказва, че колата е маркирана. Отделно имам сложена и аларма с дистанционно отключване. И те си лепнаха стикер - ама там им пише телефония номер. Ако нещо стане им звъня на него. Веднъж беше запецнала нещо и им звънях.

Трябва ли да махам тези лепенки. Те не са на предното стъкло, а на страничните.
 
От: Re: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Мерси за метода. Мен ми казаха, че ставало с канцеларско ножче, като преди това нагрееш леко със запалка винетката или гражданската (или друг стикер), за да се размекне, но не и стопи. И после след като я махнеш с мокър парцал заличаваш следите от нея.

Преди да сложите стикера го лепкайте няколко пъти по дънки (15 - 20 пъти), за да се захаби лепилото и да полепнат власинки. Лепвате го на джама и после се маха без проблем :twisted:
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Добре де аз имам един въпрос.

Колата няма автокаско в момента. Само първата година имаше. Когато и правих каско ме накараха да я закарам да и маркират частите. Ако се открадне да може да се проследят чарковете. Та има такъв стикер, който оказва, че колата е маркирана. Отделно имам сложена и аларма с дистанционно отключване. И те си лепнаха стикер - ама там им пише телефония номер. Ако нещо стане им звъня на него. Веднъж беше запецнала нещо и им звънях.

Трябва ли да махам тези лепенки. Те не са на предното стъкло, а на страничните.
И аз за това не знам. Аз пък имам отзад една лепенка с номера на пътна помощ която върви с каското и безплатно ме дърпат в случай на авария до най близкия сервиз. Ако и за това се заядат прост не знам.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Аз имам стикер, на който пише само STOP на червен фон и нищо друго. Не пише име на застрахователна компания, не пише "маркиран автомобил" или нещо подобно. Само STOP и това е. Нямам намерение да го махам. На задното странично стъкло се намира. Същия като този долу вдясно е, но без надписа "маркиран автомобил":
kaskomarkirovka.jpg
.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Аз имам стикер, на който пише само STOP на червен фон и нищо друго. Не пише име на застрахователна компания, не пише "маркиран автомобил" или нещо подобно. Само STOP и това е. Нямам намерение да го махам. На задното странично стъкло се намира.

За това определено ще те глобят. Отвори статията и там има снимки на стикери за които на 100% проверено е, че глобяват.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Е аз имам същия на Секюрити Марк - значи трябва да го махна. Той и без това е толкова избледнял, че не се вижда.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Еми по закон може и да ти е позволен. Въпроса е как да обясниш на зелената фея изкочила гладно от храстите, че в закона това нищо не значи. Пишеш на АКТ-а възражение, явяваш се в съда и акта да кажем отпада. Загубил си 1 ден в разправии и т.н.. Аз лично бих го махнал. Единствено номера на пътна помощ не бих махнал, макар сигурно да съм в нарушение с него.
 
От: От днеска "зелените феи" от храстите глобяват за маркировка Автокаско.

Махнах ги секюри марк и стоп-а. Всъщност не виждам смисъл от стикери на застрахователи и други шитни по стъклата. В Европа също не съм видял такова масово лепене по стъклата както при нас.
Едно време с ония лепенки ВИС-2 и СИК, си беше направо очеизвадно - Не пипай тази кола.
Радвам се, че ги разкараха. Тези които имат за пътна помощ, обикновено на задното стъкло, също трябва да ги махнат. Слагаха ги преди официалните вносители, но сега и те ще спрат. Все пак в книжката си пише номера на асистанса, а ако толкова държи някой, може на вратата на ламарината отвътре и тн. , както за гумите пише там.
 

Горе