От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

dalasweb

Well-Known Member
От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?
минуса на Google Adsense е че трябва да имаш фирма по ддс.Доста са малко хората с такава.А при аффилиате никой не ти търси данъци и осигуровки!
 
Въпросът ти е много относителен. Тук зависи от много неща. Едните ще ти кажат Affiliate marketing-а, други AdSense. И да ти кажа честно, няма верен отговор. Нещата, които определят при едното се идея по-различни от при другото. Но няколко неща ги обединяват. Тези елемента са нещата, които се гледат:

- Трафик на сайта
- Визия, качество и добра подредба
- Конверсия за аф. и кликаемост по рекламите на другото

Има и други, но те са вече малко по-детайлни. Истината е, че и двата метода са доходни. За Adsense не мога да говоря много, пробвал и толкова. И за двете ти трябват фирми, все пак и двете пращат пари, при Адсенс е с ДДС, защото така работят там, доколкото знам е малко повече занимавка и повече счетоводни разходи има. При аф, също си има данъци и другите си неща с осигуряването. ;)
 
От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

тук има доста студенти, ученици, работещи и безработни,които иса да се занимават с това,но ги спира регисрирането на фирма,защото може изобщо да няма доходи от адценсе и аф ,но осигуровки ще плаща. Има ли начин за тях да речем някой от форума да им е човекът-фирма и естествено да си взима комисионната от продажбите им и по този начин хем вълка сит хем агнето цяло!
 
Реално съм виждал повечето да го правят първо печелят, после си плащат данъците. За осигуровките е ясно, всеки си се самоосигурява. Или те осигурява университета, училището, или каквото и да е там, но след като започнеш, си започваш. И не може да плащаш данъци при нулеви приходи. Все пак от къде ще ги вземеш. А реално е нужно да си внасяш останалото под формата на здравни и пенсионни осигуровки. И ако това ги разколебава, то не е за тях бизнеса. Извинявам се, но не може да мислиш за това, преди да имаш нещо, което да прикачиш към направената фирма.

Това не е причина да не се започне. По този логика никога няма да се почне с каквото и да е. Създадено да е трудно, без съмнение, но не е невъзможно. И самата фирма започва да функционира от първа фактура, не е от датата на регистрация.
 
От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

С адсенс се започва, по-лесно е. Мисля, че някъде от тук съм го прочел, че за да имаш добра основа за аффилиейт трябва да можеш да си набавяш трафик. Докато се учи това, може да се използва адсенс.
 
От: Re: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

Или те осигурява университета, училището, или каквото и да е там, но след като започнеш, си започваш. И не може да плащаш данъци при нулеви приходи.....

Доколкото знам за една фирма трябва да плащаш осигоровки за 2 минималнни заплати!А защо да се набутвам аз след като работодателя ми,училището ми, университета ми ме осигурява.Само данъка върху дохода трябва да ми вземат.И се запитвам откъде пък данъчните ще разберат че съм направил тази година 800 доларес през тази програма!

https:// t3leads com
 
От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

Ако вземе предвид няколко фактора като посещения и таргет група.

1. Малко посещения, но таргет посетители - повече печалба ще имаш от афф. Това е така, защото ще влизат само с една ясна цел на сайта ти - да прочетат какво да вземат или как да си помогнат за дадения проблем.
2. Много посещения, но не така таргетиран трафик - Адсенс. Все някой друг клик в повече ще имаш

И в 2-та случая говорим най-вече за чуждоезични сайтове. Българите пазаруват най-малко в интернет и не кликат толкоз на реклами. Пък и цената им е нищожна на клик почти.

Ако се наблюдава 3-ти случай - много трафик и силно таргетирана група посетители - всичко е относително, но сигурно и от 2-те ще печелиш достатъчно добре!
П.С. Само да вметна, че трябва да се прегледа Адуорд дали има рекламодатели в тази ниша и дали е висока конкуренцията им. Повече конкуренти - по-висока цена на клик, повече приходи за теб!
 
Тогава дохода минава като през физическо лице и минава се обявява към края на всяка счетоводна година в декларацията ти. Нещо от рода на графа - допълнителен доход и описваш.

Помислите как да ги изкарате и после за данъците, защото 0 от 0 е 0 и си решавате проблема в зародиш. :) Дано да ме разбира аудиторията какво си бая. :) Много се радвам, че се пита, но това е може би само една пречка, доста други има, които мисля, че са по важни. Примерно трафик.

Имаше един период, в който започващите питаха "как ще си получа парите?". И аз го питам - "защо? колко си изкарал?" Познайте отговора. Искам да препоръчам първо да се подсигури нещо, за което да се притеснявате и после да се притеснявате.
 
От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

Само да вметна, че трябва да се прегледа Адуорд дали има рекламодатели в тази ниша и дали е висока конкуренцията им. Повече конкуренти - по-висока цена на клик, повече приходи за теб!

Как от адворд да разбера за рекламодателите?


Помислите как да ги изкарате и после за данъците, защото 0 от 0 е 0 и си решавате проблема в зародиш. :) Дано да ме разбира аудиторията какво си бая. :) Много се радвам, че се пита, но това е може би само една пречка, доста други има, които мисля, че са по важни. Примерно трафик.

А да НСБОП НАП като ни погнат да сме читави.
Днеска четох за един форумец vetckov дето имал проблеми с продукт на Кешбърнс,
че чак призовка имал и по медии се говорело!
 
Последно редактирано:
Re: От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

А да НСБОП НАП като ни погнат да сме читави.
Днеска четох за един форумец vetckov дето имал проблеми с продукт на Кешбърнс,
че чак призовка имал и по медии се говорело!

А поне като чете допрочете ли че вецков ползваше прайвът лейбъл риселър темплейт при който изглежда че сайта ти е магазин а не информационен сайт с реклама и така го бяха объркали с продавач това е първото

второто е че такива глоби падат в съда на 95% само че е занимавка даже ако четеш други истории за комисията за защита на потребителите ще видиш в силучай при по малките глоб в който ти казват че е по добре да си платиш отколкото да се занимаваш с адвокати и съдене щяло да ти излезе едно и също (не са ли нагли)

третото е че хранителните добавки ги отмениха в закона за защита на потребителите ама няма кой да дочете

Член 51 е променен (синхронизиран с европейското законодателство) от една година сигурно във всички теми една по една трябва да го пусна онзи ден го пусках

http://lex.bg/laws/ldoc/2135513678
Чл. 51. (Изм. - ДВ, бр. 64 от 2007 г., в сила от 08.09.2007 г., изм. - ДВ, бр. 18 от 2011 г.) Забранява се предлагането и продажбата чрез сключване на договори за продажба от разстояние на лекарствени продукти, отпускани по лекарско предписание.


и за да съм по темата с адсенс почти веднага може да видиш някакъв приход пък били и стотинки... докато при афилиейта могат да минат няколко месеца преди да си докараш достаъчно таргетирани посетители за да купуват но пък комисионните почват доста по дебело... въпроса е е повечето хора се отказват преди да си развият сайтовете или над 95% не правят пари...



а колкото до данъци трбява да се регистрираш преди да извадиш пари от програмата... не преди да пуснеш сайтовете... и да почнеш да ги развиваш... може да задържаш плащането

а и може да идеш да живееш някъде другъде... където са по човешки законите в испания до 3400 евро си без данъци... и за адсенс не трябва да се регистрираш по ддс преди да почнеш да изкарваш по 24 000 евро на година ... просто бг е кофти държава

а може да си направиш англииска фирма с всичко ще ти излезе под 1000 лв на година сравнено с бъгарска която ти струва 5000 (работиш печелиш не печели) и до 7500 паунда си без данъци под облагаемия минимун... скапаната държава така ги е напривала нещата че е е по изгодно да се махнеш... само ако си много голям мултимилионен бизнес, търсещ роби е изгодно да си регистриран тук
 
От: Re: От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

А поне като чете допрочете ли че вецков ползваше прайвът лейбъл риселър темплейт при който изглежда че сайта ти е магазин


и как приключи всичко,защото темата нямаше край!



а колкото до данъци трбява да се регистрираш преди да извадиш пари от програмата... не преди да пуснеш сайтовете... и да почнеш да ги развиваш... може да задържаш плащането

законно е да задържа плащането -така лли?

а и може да идеш да живееш някъде другъде... където са по човешки законите в испания до 3400 евро си без данъци... и за адсенс не трябва да се регистрираш по ддс преди да почнеш да изкарваш по 24 000 евро на година ... просто бг е кофти държава

имам приятел от 8 г. живее в Спейн, мога ли от негово име т.е фирма да са адсенсите и афилетите!

А как е в Германия и Холндия?
 
закона казва че трябва да си се регистрирал 7 дни преди да си получиш парите в бг ... сметката друго всичко е виртуално ми ако фалира програмата или ти банната каунта какво става все едноче да дължиш данъци на онези от спама дето искат да ти пратят 20 милиона само че е задържано пращането... еднакво виртуално е

както може и на някой роднина пенсионер да е регистрирана фирмата...


вецков чака да решът щото се влачи междувремено си живее в чужбина затова не съм го чувал... а сега по новия закон трябва да го отменят служебно както отмениха на тези банкерите дето са давали лоши кредитити 96г след като промениха закона че не е незаконно да даваш лоши кредити... въпроса че тои може все пак да иска да ги осъди за да си избие разходите за адвокат...
 
От: Re: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

както може и на някой роднина пенсионер да е регистрирана фирмата...

тези аф програми не могат ли да ги изпратят на банкова сметка на частно лице?

И откъде НАП ще разбере, колко пари съм изкарал от аф и адсенс, дори и да имам фирма
 
От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

Щом минава по електронен път или банково разплащане могат да разберат!
Ако ги получаваш директно на ръка - попадаш в сивата икономика. Можеш да получаваш по-голяма сума отколкото пише, че взимаш и т.н.

А колкото до проверката на СРС-то на дума - Google Adwords -> Инструменти и анализ -> Инструмент ключови думи -> Пишеш думата и търсиш бутоната "Графи". От тук вече избираш да е с отметка опцията "Приблизителна цена на СРС-то".
 
От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

А колкото до проверката на СРС-то на дума - Google Adwords -> Инструменти и анализ -> Инструмент ключови думи -> Пишеш думата и търсиш бутоната "Графи". От тук вече избираш да е с отметка опцията "Приблизителна цена на СРС-то".


мерси за това, но мислех,че с някакъв тъл могат да се видят и фирмите!

по темата!
Значи адсенце и афф ги регвам на мое име па мкар и да нямам фирма-ще позволят ли?
и как нещо което е регистрирано на мен може да се изплати на банковата смеетка н пенсионер.Те там не следят ли имената да са еднакви ?
 
От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

Някой може ли да цитира случай на осъден заради адсенс уебмастър и ако да, каква глоба е трябвало да плати?
 
От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

Според закона ако не дадеш данъчна фактура за всички получени суми по граждански договор, друг доход или временен трудов договор глобата е от 500 до 5000 лв
 
От: От какво се печели повече от Google Adsense или affiliate?

Според мен не може да се каже точно кое от двете... Адсенс разбира се си има своите плюсове ако имаш ОГРОМЕН сайт подобен на социална мрежа или сайт с над 50,000 посетители дневно (тогава има добра печалба!) // От друга страна, печалбата с афилиейт изобщо не е за изключване впредвид големите комисионни, които различните компании предлагат...
 

Горе