От кой сайт си правите sitemap?

webstil

Well-Known Member
Попринцип си генерирам sitemap за GWT от този сайт тук: http://www.xml-sitemaps.com/ или поне на миналия си сайт, го направих оттам. Сега обаче като пусна сайта да генерира си върви нормално, но след 2-3 минути забива, просто спира и показва, че още зарежда и прави сайтмапа, но стои така вече 2 часа може би, и не ми показва че sitemap.xml е готов, съответно да го сваля и да го добавя към GWT. Знаете ли за някой подобен сайт, който да генерира качествено sitemap? :)
 
От: От кой сайт си правите sitemap?

И от този сайт зареди и от друг направих sitemap, но проблемът очевидно е другаде. Като отворя sitemap.xml през браузъра, не се зарежда нищо. Само празен бял лист, а иначе файла си е пълен с адреси. Логично и от GWT като я добавя ми казват: Вашата Sitemap не съдържа URL адреси. Моля, потвърдете я и я изпратете отново. Това е изключително странно, както се качва sitemap-a пълен, а като го отвориш не излиза нищо. Възможно ли е това да се дължи на факта, че днес пуснах сайта и гугъл бота още не е минал да го обходи?
 
От: От кой сайт си правите sitemap?

От, много години не ползвам въобще това нещо, иначе преди си го бях направил на единия сайт автомат, но няма смисъл според мен от такова нещо.
 
От: От кой сайт си правите sitemap?

и според мен няма смисъл, учудих се дори малко за запитването тук отностно sitemap генератор
 
От: От кой сайт си правите sitemap?

И на мен изобщо не ми трябва, слагам го в GWT само да му угаждам там на гугъл. Но мисля, че не е излишно да се добави. Друг е въпросът защо ми прави този път такъв проблем.
 
От: От кой сайт си правите sitemap?

Не му угаждай, а дори се чудя дали да не затрия всичко освен адсенса от него. И ще игнорирам всичко казано и препоръчано от псевдо "село специалистите".
И на мен изобщо не ми трябва, слагам го в GWT само да му угаждам там на гугъл. Но мисля, че не е излишно да се добави. Друг е въпросът защо ми прави този път такъв проблем.
 
От: От кой сайт си правите sitemap?

Принципно съм съгласен с Уни, че това чудо не върши работа, но ако ще го правиш се замисли за автоматичен. Някак си е тъпо да генерираш sitemap от сайтове, никога няма да е актуален.
 
От: От кой сайт си правите sitemap?

Просто ми трябва да добавя нещо в GWT, нещо което обаче да се чете, а не да излиза бял лист :D

Оправиха се нещата, съдействаха ми от хоста. Оказа се, че системата на сайта си е добавила: RewriteRule ^sitemap.xml$ index.php?route=feed/google_sitemap [L] и разин други кодчета в htaccess файла. И очевидно това е пречило на показването на сайтмапа.
 

Горе