От къде идва спамът

snux

Well-Known Member
Идийците заемат първо място по изпратен спам, по-интересно е второто място, което се заема от САЩ.


Според Sophos индийците са отговорни за 9,3% от изпратения в целия свят спам. От САЩ произхождат 8,3%, от Южна Корея – 5,7%, а от Индонезия - 5%, колкото има и Русия, която е лидерът в Европа. Сред европейските страни освен Русия единствено Полша успява да се класира в първата дванадесетица – с 3,9% до осмо място.


http://www.investor.bg/novini/261/a/indiia-stana-nai-golemiiat-izprashtach-na-spamove-,133485/
 
Идийците заемат първо място по изпратен спам, по-интересно е второто място, което се заема от САЩ.
Това за индианците е всеобщ факт, но мислех, че №2 се държи от Русия, тук и аз съм изненадан много. Явно и хамериканците си падат леко тарикати. Но като се замисля, не може в най-развития онлайн пазар да няма силна концентрация и на такива субекти. :)
 
От: От къде идва спамът

Реално си мислех, че към водачите щр са Китай, Пакистан и Русия, но останах доста изненадън. Другото, което ми направи впечатление е стабилната разлика между 2 САШ и 3 Южна Корея.
 
Re: От: От къде идва спамът

Реално си мислех, че към водачите щр са Китай, Пакистан и Русия, но останах доста изненадън. Другото, което ми направи впечатление е стабилната разлика между 2 САШ и 3 Южна Корея.
За Индия всички мисля, че си знаем. Може да поотскочиш до DP, да видиш за какво иде реч. После защо им резнали едно време Адсенс акаунта. :) Как защо, там сам такива виреят или поне предимно.

Аз класацията си я представях така, поне от мои виждания:

1. Индия
2. Русия
3. Китай
4. Нигерия
5. Индонезия
6. Южна Корея
7. Румъния
8. Пакистан
9. САЩ
10. Бразилия

Поне първото място съм уцелил, за другите се иска малко по-точни наблюдения. :)

Ето нещо интересно, което размива твърденията на Sophos: http://www.spamhaus.org/statistics/countries/
 
нали отчитате факта, че всеки уважаващ себе си спамер използва проксита? А най-търсените проксита са именно тези с локация САЩ. Аз не знам колко от спамерите в този форум използват личното си айпи за да бичат блог коментари. Аз лично винаги си взимам проксита. В 95% от случаите прокситата са с локация Северна Америка. По пътя на логиката тая статистика е статистика на спама по IP и няма много общо с реалната локация на спамерите.
 
От: От къде идва спамът

Аз пък винаги съм си мислел че СПАМА са го измислили Г и УП и винаги от там идва :)
 
От: Re: От: От къде идва спамът

Ето нещо интересно, което размива твърденията на Sophos: http://www.spamhaus.org/statistics/countries/

Явно се разминават критериите са спам :D

нали отчитате факта, че всеки уважаващ себе си спамер използва проксита? А най-търсените проксита са именно тези с локация САЩ. Аз не знам колко от спамерите в този форум използват личното си айпи за да бичат блог коментари. Аз лично винаги си взимам проксита. В 95% от случаите прокситата са с локация Северна Америка. По пътя на логиката тая статистика е статистика на спама по IP и няма много общо с реалната локация на спамерите.

Прави ми впечатление, че последния месец доста швейцарски проксита се появиха. Нищо чудно и те да изкочат в класацията.
 
нали отчитате факта, че всеки уважаващ себе си спамер използва проксита? А най-търсените проксита са именно тези с локация САЩ. Аз не знам колко от спамерите в този форум използват личното си айпи за да бичат блог коментари. Аз лично винаги си взимам проксита. В 95% от случаите прокситата са с локация Северна Америка. По пътя на логиката тая статистика е статистика на спама по IP и няма много общо с реалната локация на спамерите.
Тази класация, която аз пуснах е идея по-нереалистична. Но както и да го погледна, все си мисля, че първите места се държат от Индия, Русия и Китай. Много неща ме карат да съм на това мнение и едното от тях е евтините услуги на индийците, както и многобройната им нация. За Русия какво да кажа, ако те не са напред в това, значи не са никаква IT сила. :) Китай, много хора и много ресурси. Но както казах, това са само мой предположения, вероятността да има несъответствия е голяма. :)
 
От: Re: От къде идва спамът

Тази класация, която аз пуснах е идея по-нереалистична. Но както и да го погледна, все си мисля, че първите места се държат от Индия, Русия и Китай. Много неща ме карат да съм на това мнение и едното от тях е евтините услуги на индийците, както и многобройната им нация. За Русия какво да кажа, ако те не са напред в това, значи не са никаква IT сила. :) Китай, много хора и много ресурси. Но както казах, това са само мой предположения, вероятността да има несъответствия е голяма. :)

Долу горе съм на същото мнение, колкото повече е народа от дадена държава, който чатка от компютри толкова повече според мен е спама. Като цяло Азия е лидер :)
 
От: От къде идва спамът

Аз съм съгласен с BullBlogger и тъкмо щях да ви питам същото - най-търсените проксита са US прокситата. Как USA няма да са в топ местата за спам, след като цял свят си трие ръцете с тях :) Те уж се борят със спама, пък.. ;D
 
От: От къде идва спамът

Повечето проксита и сървъри се намират в САЩ. Нормално е да изглежда, че спама идва от тях. На втора място трябва да е Русия според мен. На 3 трябва да е Китай (много заразени компютри имат защото ползват пиратски операционни системи и нямат антивирусни програми).
 

Горе