От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Аз пуша доста. И спрях да ходя по заведения, където не се пуши. Сега ще спра да ходя съвсем. Гледам доста хора почнаха да се събират по къщите. Аз също вече предпочитам да ходя на гости или да организирам нещо. Щом са го решили така, яденето навън ще са закуски и пици на крак, а пиенето ще е само на кафета от машини. Явно одъртях и не ми пука толкова. Сори за младите :)

ама не можеш да си направиш кефа навън мен... аз затова съм против..... защо да не може да има частни клубове за пушачи...

това дори и да не е страстен пушач човек си иска да си отвори бутилка усики/ коняк и да изпафка няколко пури с нея излиза... че няма да се ходи по заведения понеже не предлагат лукса на който е свикнал :)...

Като е парти вкъщи единствено че не може да се вдига шум до късно ама съм измислил ниша частни партита.... заведението се затваря тегли му се един ключ и не се спускат външни хора... без прокурорска / съдебна заповед не може да влязат
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Вискяр, кое е смяташ че е малоумнието, да се предпазият близо половин милярд хора, от влошаване на здравето. Нали ти е ясно че за една държава е в пъти по скъпо да гледа един болен трудоспособен, те тези неща не ги правят ей така се гаврят с вас пушачите :D.

Айде в дългосрочен план ако сте работодател пушач или непушач ще вземете, ама честно.

А иначе куул, тези сметки са пресмятани, много кратно щом е взето решение, значи се очаква това да не навреди тотално, а и като гледам как този месец го удряме на изшлишък за първи път от януари 2009 така че нещата не са толкова черни колкото се опитва изкрват.

Пак казвам никой не ви забранява да пушите, просто не се пуши на обществени места, разбирам да има някви ползи пушенето да задоволява някви потребности жизнено важни, уви не. какво толкова е станало не разбрах :D, искаме сме бяла държава ама се държим като селяни, е как да стане :D
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Споко, никой няма да го спазва тоя закон. Аз не знам защо се палят всички толкова като е ясно, че тая забрана реално ще действа в едно на двайсет заведения. В България такива мерки остават само на хартия и това е. Пък хората говорят наизуст. К'ъв бизнес щял да умре, к'ви 5 лева ... Ако заради едно-две излизания от ресторанта/кафенето ти е застрашен целия бизнес, ебахти бизнеса... честно.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Тугер, тютюновото лоби, се погрижи промие мозъците, че видиш края ще настане :D
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

На плажа няма ли да забранят цигарите? А в колите?
А в откритите заведения ще може ли да се пуши?

Голям зор да се науча да пуша и сега няма къде да пуша :)
Само под секрет тука в UK има законопроект за забрана на пушенето в лични автомобили - шофьорите били по невнимателни а и вредяли на возещите се с него
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Тугер, тютюновото лоби, се погрижи промие мозъците, че видиш края ще настане :D

Кое да стане ?
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Края бе, от 1 Юни умира целия хотелиеро-ресторантьорски бизнес, и от др ден фалит на страната :D :D :D тези по големи апокалиптици, от колкото най-мрачните теми в инвестор.бг за последните 3 години :D
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Споко, никой няма да го спазва тоя закон. Аз не знам защо се палят всички толкова като е ясно, че тая забрана реално ще действа в едно на двайсет заведения. В България такива мерки остават само на хартия и това е. Пък хората говорят наизуст. К'ъв бизнес щял да умре, к'ви 5 лева ... Ако заради едно-две излизания от ресторанта/кафенето ти е застрашен целия бизнес, ебахти бизнеса... честно.

Аз не мисля така, дори когато не пушех, като видя че има табела забранено за пушачи и не сядах в заведението.
Сега също,може да запаля една цигара ида я угася наполовина,но няма да седна в заведение в което не се пуши.
Лятото лесно... в откритите, но зимата... ето от мен например ще загубят кръчмите пари...
не че ходя много но все по 100 лева на седмица оставях.
Няма да съм само аз предполагам.

Няма да излизаме отпред да пушим зимата я.

Да забранят продажбата на цигари като искат да ни спасяват.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Това да не ме извиниш си е твое лично право !
Закона е факт ! - жалкото е само едно че като всичко друго ще се намерят тарикати да го заобикалят а серещу 20 лв проверяващия ще си затваря очите.

Гледай сега, ако масово един закон не се спазва, не слагай епитети на хората, а се замисли, че може би законът е калпав. 90% от законите са лобиски и това, че ги има не означава, че са добри или хубави. Но обществото обикновено намира полза от тях и ги спазва. Отделно обществото живее основнп според неписаните закони. Това, че няма закон забраняващ онанирането на публични места, няма да ти помогне много, ако решиш да се разходиш с достойството ти, топло легнало в ръка. И повярвай, ще предизвикаш много повече смут от "тарикат" с цигара.
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Споко, никой няма да го спазва тоя закон. Аз не знам защо се палят всички толкова като е ясно, че тая забрана реално ще действа в едно на двайсет заведения. В България такива мерки остават само на хартия и това е. Пък хората говорят наизуст. К'ъв бизнес щял да умре, к'ви 5 лева ... Ако заради едно-две излизания от ресторанта/кафенето ти е застрашен целия бизнес, ебахти бизнеса... честно.

тук по скоро се визират нощните клубове където оставяш 120 лева за бутилка която в магазина струва 40 и не може да си я изпиеш с кеф трябва 10 пъти да излизаш до навън... и тук идва плюса на домашните партита кофтито е че не може да срещаш нови мацки на домашно парти....
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Аз пуша доста. И спрях да ходя по заведения, където не се пуши. Сега ще спра да ходя съвсем. Гледам доста хора почнаха да се събират по къщите. Аз също вече предпочитам да ходя на гости или да организирам нещо. Щом са го решили така, яденето навън ще са закуски и пици на крак, а пиенето ще е само на кафета от машини. Явно одъртях и не ми пука толкова. Сори за младите :)

Оооо те и за това ще ни подгонят...
ако нямаш касов апарат къмнап, какви гости а?
правиш сива икономика така...
остава и домашна ракия да пиете и каква ще е файдата за родината от вас?
Че вие сте врагове на народа явно... трябва да ви изпрати Цвеко до стената и публично да ви утрепят с камъни...
 
Re: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Това, че няма закон забраняващ онанирането на публични места, няма да ти помогне много, ако решиш да се разходиш с достойството ти, топло легнало в ръка. И повярвай, ще предизвикаш много повече смут от "тарикат" с цигара.

това се води или дребно хулигнаство или нарушаване на обществения ред... ама на нудиския плаж... плаж незнам май може
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Брей куул, и аз съм си мислил за такова нещо поне тука до нас е фул с вилни зони и супер обазведени вили 3-4 етажни, една тумба 50 човека кувертче и алкохоли, храни всички екстри вътре затоворено, добри кинти падат, ако имаш много парти пиЙпъли :D
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Аз не мисля така, дори когато не пушех, като видя че има табела забранено за пушачи и не сядах в заведението.
Сега също,може да запаля една цигара ида я угася наполовина,но няма да седна в заведение в което не се пуши.
Лятото лесно... в откритите, но зимата... ето от мен например ще загубят кръчмите пари...
не че ходя много но все по 100 лева на седмица оставях.
Няма да съм само аз предполагам.

Няма да излизаме отпред да пушим зимата я.

Да забранят продажбата на цигари като искат да ни спасяват.

По тая логика заведенията в половин Европа трябва да са загинали. Зима има не само в България. Миналата седмица бях в Шотландия и всички си излизаха навън и толкова. На летището в Амстердам имаше няколко стаи за пушене и всичките бяха се натъпкали там. Обаче нямаше кой да мрънка. Даже в Турция я спазват тая забрана. Ние ли сме последната дупка на кавала as usual се чудя...
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Тук виждам само противници на закона. Толкова ли сте ограничени ?
В Англия например как за една седмица всички свикнаха да пушат на вън, дори и тези които най много се съпротивляваха.
Заведенията пак са си пълни, дори е много по приятно вътре.
Ама вие като допотопни балканци искате да ви е мъгла и после да смърдите на цигари.
Е аз искам като отида на заведение да ми е приятно и свежо, да не ми димят в лицето и тн.

Определено потреблението на цигари ще спадне, което дори се иска от повечето пушачи. Тези които нямат воля, така по лесно ще ги намалят.
Не, неразумни и юроде!
Аз съм пушач. Сутрин, особено преди да запаля, тютюневия дим ме дразни изключително.
Още през социализма бях в Бърно. Това е техния Пловдив - панаирния град. На приземния етаж, край рецепцията, 4 декара кафенета. Стъпаловидно малко нагласени, плюс основния ресторант. На една редица маси имаше пепелници. На съседната редица маси няма пепелници. И така се редуват. Зачудих се на тази "простотия", даже някои нашенци си преместиха пепелници. Като се загледах, докато оправяха формалностите по настаняването, забелязах че дима се издига нагоре. Нарочно седнах на маса без пепелник, край две маси с пушачи. Ей Богу, въобще не се усеща, че край теб се пуши!
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Оооо те и за това ще ни подгонят...
ако нямаш касов апарат къмнап, какви гости а?
правиш сива икономика така...
остава и домашна ракия да пиете и каква ще е файдата за родината от вас?
Че вие сте врагове на народа явно... трябва да ви изпрати Цвеко до стената и публично да ви утрепят с камъни...

Бе каквото и да говорим, бъдещето е в частните клубове. Където без членство можеш да гледаш само входната врата. Отвън. Особено държавните служители:)
Ти нали имаше идея за клуб. Ко стана? Сега му е момента :)
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Че какво общо има Европа с България?

Тук пушенето сие социална привичка.
Тук да с пуши е въпрос на мъжкарство и обществено положение.
В училище ако не пушиш, не си от първа лига.
Сваляш мацка,запалиш. мацката и тя пали за да покаже че щом пуши и пие значи я бива и в другите работи.

Както каза Тео,за младите е проблема, ние по... таковата..по не младите, вече ние минало времето за кръчми и дискотеки.
Ама да отида на дискотека ида не запаля...няма как да стане това.

Винаги избирам да седна в заведение в което се пуши. Дори до него да е по хубаво кръчмето, ако не дават да палнеш, не става.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Аз отдавна съм спряла да ходя по ресторанти и кафенета зимно време, защото не искам да дишам пушеци. Пасивното пушене ми е нанесло ужасни щети, само заради непукизма на пушачите. Пушачите не ги съжалявам въобще, по същия начин, по който те мен не са ме съжалявали никога. Миналия месец бях на едно събиране в ресторант с 350 човека вътре, всички си пушеха, при наличието на поне стотина деца вътре. Най-отвратителна ми беше една стокилограмова майка, която през цялото време пуши под носа на дъщеря си - десетина годишна, учи за певица в музикално училище...Така че, ако ще каквито и глоби да сложат, пушачите няма да спрат да пушат където си щат. Не ги мисля въобще. В чужбина след забраната на тютютнопушенето, заведенията отчели по-голяма посещаемост дори от преди. Може по някакво чудо и тука да стане така.
--------------
 
Последно редактирано:
От: От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Гледай сега, ако масово един закон не се спазва, не слагай епитети на хората, а се замисли, че може би законът е калпав. 90% от законите са лобиски и това, че ги има не означава, че са добри или хубави. Но обществото обикновено намира полза от тях и ги спазва. Отделно обществото живее основнп според неписаните закони. Това, че няма закон забраняващ онанирането на публични места, няма да ти помогне много, ако решиш да се разходиш с достойството ти, топло легнало в ръка. И повярвай, ще предизвикаш много повече смут от "тарикат" с цигара.

под "тарикати" визирах нелоялни търговци които ще се възползват от факта че има такъв закон и само и само да направят някои лев отгоре ще нарушават забраната - като е за всички да е за всички , а не един за всички всеки за себеси.
 
От: От 1 юни няма да се пуши в заведения, нощни барове, работни места и офиси

Бе каквото о да говорим, бъдещето е в частните клубове. Кадето без членство можеш да гледаш само входната врата. Отвън. Особено държавните служители:)
Ти нали имаше идея за клуб. Ко стана? Сега му е момента :)

Ами нали затова исках клуб да е, да не влизат сульо и пульо а с парола на врата.. .три къси почуквания и 712 дълги...

Ама се дърпаха босовете,нещо...па сега за какво ми е няма дасъм в София поне 5 месеца...
През това време ако се решат, на есен може да измислим нещо...
Наемите са ниски... а сега като фалират 20% от кръчмите,ще паднат още повече...
Абе аз сечудя,тия дето ги накараха преди година две да направят вентилация за сума ти хилядарки? какво - ще ги обезщети ли държавата?
Как дава помощи на тия дето наводненията им отнесоха имотите, а на тия дето държавата им прецаква бизнеса?
 

Горе