От Flash сайт към двуезичен Wordpress

kat

New Member
Здравейте,
Имам следната дилема - корпоративен сайт (флаш +хтмл) трябва да се премести на WP + съдържанието да бъде достъпно на бг и англ.

Въпросът ми е кой е по-добрият вариант за 2-та езика - WP Multisite или qTranslate?

Почти бях решила да е мултисайт варианта, но ме спира това, че трябва всичко да направя в поддиректория и когато е готово да го преместя в root-a, за да може старият сайт да си върви през това време. Как става местенето в такъв случай?

Или да направя направо 2 инсталации - една английска и една бг, като после преместя английската в root, бг-то си остане поддиректория - mysite.com/bg/page.

Сайтът засега има само страници, но като мине на wp ще има и блог.

Поздрави
 
От: От Flash сайт към двуезичен Wordpress

Не съм пробвал, ама това с Мултисайта май няма да стане. Езикът се дефинира в wp-config.php, пък той е общ за всички сайтове в network-a.
Нямам опит qTranslate. Знам че се предпочита WPML, който е комерсиален плъгин обаче ➝ http://wpml.org/
Бих го направил с две отделни инсталации ако въпросната корпорация не е склонна да отдели пари.
 
  • Like
Реакции: Brad
От: От Flash сайт към двуезичен Wordpress

Аз не виждам какво има да се мести и защо трябва да се мести.
Една инсталация. Категория /bg, категория /en

Posts
mysite.com/bg/pagebg1 - копи - пейст
mysite.com/bg/pagebg2 - копи - пейст
....
mysite.com/bg/pagebgN - копи - пейст

mysite.com/еn/pageen1 - копи - пейст
mysite.com/bg/pageen2 - копи - пейст
....
mysite.com/bg/pageenN - копи - пейст

Блог

mysite.com/blog/

Базата ти е в utf-8 и най-много да имаш за час-два работа. После менютата и навигацията ще си ги изпипаш.
Съдържанието е достъпно за ботовете, а за посетителите...това вече както си го организираш.
 
Re: От: От Flash сайт към двуезичен Wordpress

Аз не виждам какво има да се мести и защо трябва да се мести.
Една инсталация. Категория /bg, категория /en

Posts
mysite.com/bg/pagebg1 - копи - пейст
mysite.com/bg/pagebg2 - копи - пейст
....
mysite.com/bg/pagebgN - копи - пейст

mysite.com/еn/pageen1 - копи - пейст
mysite.com/bg/pageen2 - копи - пейст
....
mysite.com/bg/pageenN - копи - пейст

Блог

mysite.com/blog/

Базата ти е в utf-8 и най-много да имаш за час-два работа. После менютата и навигацията ще си ги изпипаш.
Съдържанието е достъпно за ботовете, а за посетителите...това вече както си го организираш.

А как предлагаш след това за различните езикови версии да се дефинира различно меню? Или да се пердаши с такова на български, а англичаните да се оправят както могат?

qTranslate е идеален плъгин. Ползвам го на няколко сайта и нямам абсолютно никакъв проблем. За местенето - има няколко теми в този раздел, хвани ги прочети.
 
От: Re: От: От Flash сайт към двуезичен Wordpress

Благодаря ви за отговорите :)

Ще пробвам с мултисайт инсталация + Multisite Language Switcher. Местенето ще го мисля после.

За qTranslate се притеснявам да няма проблем с темата при превода.
 
От: От Flash сайт към двуезичен Wordpress

Не се занимавай с щуротии! Направи си две инсталации като хората!
mysite.com/- английска, щом е водеща
mysite.com/bg/ - българска
 
От: От Flash сайт към двуезичен Wordpress

При две инсталации как да линкна пост123-бг с post123-en?
Според мен е дразнещо да влезеш на вътрешна страница и като смениш езика да те прати на началната.
Плъгините, които свързват съответстващи страници/постове са за Мултисайт
(поне аз това намерих)
 
От: От Flash сайт към двуезичен Wordpress

При две инсталации как да линкна пост123-бг с post123-en?
Според мен е дразнещо да влезеш на вътрешна страница и като смениш езика да те прати на началната.

Вярно, че е малко кофти, но чак дразнещо!? Защо е необходимо да има 2 езика, замисли ли се?
Защо не 2 отделни проекта с .com и .bg вариант?
 

Горе