Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Не го ползвам фейсбук, но досега ми се виждаше глупаво да няма такъв бутон. Това си е ограничение според мен - все едно депутатите да не могат да гласуват против, а да са само За или Въздържали се.

Не знам само как това ще се отрази на кифлите със селфитата. Досега се радваха на харесванията и се депресираха като не им харесват снимките. Нямам си идея как ще реагират ако почнат да им дават минусите :)
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Да видим сега кой ще предложи пръв дисликеджакинг.
 
От: От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Не го ползвам фейсбук, но досега ми се виждаше глупаво да няма такъв бутон. Това си е ограничение според мен - все едно депутатите да не могат да гласуват против, а да са само За или Въздържали се.

Не знам само как това ще се отрази на кифлите със селфитата. Досега се радваха на харесванията и се депресираха като не им харесват снимките. Нямам си идея как ще реагират ако почнат да им дават минусите :)

Просто статистиката става оптимална за това какво се и какво не се харесва ;)
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Доколкото разбрах аз, този бутон засега ще се въведе само при личните съобщения, няма да има такъв до публикациите.
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Но като се замислите UNLIKE също ще си показва дадена активност и може да се окаже по-скоро полезен, отколкото вреден. Щото сега ако нещо не го харесваш и няма как да покажеш това.
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Със сигурност ще допринесе за подобряването на съдържанието споделяно през каналите. Един вид ще знаем какво харесват феновете на страниците ни и какво не харесват :) Отдавна трябваше да има такъв бутон
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Да видим дали ще го пуснат скоро на фен страниците. Сигурно ще има тежестта на сегашното отписване от страници или да намалят появата на поста в news feed, ако не се харесва на хората
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Ще повлияе много лошо на децата които живеят за броя лайкове... :(
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Ще повлияе много лошо на децата които живеят за броя лайкове... :(

ИДва и другия момент - кофти момента.
Примерно споделиш снимка с насилие над деца и надпис пазете децата и тн (знаем си циганиите) и в пристъп на солидарност ще цъкат не харесвам, не не че не харесват публикацията а не харесват "насилието над деца" в конкретния случай и ако има негативен ефект тоя бутон не се знае това как ще повлияе.
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

На децата наистина може да повлияе лошо ако не са разбрали за какво иде реч. Бутона въобще няма е Dislike в смисъла "НЕ харесвам", спекулативните коментари обаче хич не бяха малко. Това ще бъде бутон за един вид изразяване на съчувствие в тъжни моменти (които дали трябва да разгласявате във фейсбук е друг въпрос), но идеята е, че на статус "Баба ми почина днес." е доста тъпо да цъкнеш Like защото един вид се радваш на чуждото нещастие. За това правят такъв бутон. Дори и работното му име да е Dislike, според мен, по обясними причини в release-а няма да се казва така.
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

На децата наистина може да повлияе лошо ако не са разбрали за какво иде реч. Бутона въобще няма е Dislike в смисъла "НЕ харесвам", спекулативните коментари обаче хич не бяха малко. Това ще бъде бутон за един вид изразяване на съчувствие в тъжни моменти (които дали трябва да разгласявате във фейсбук е друг въпрос), но идеята е, че на статус "Баба ми почина днес." е доста тъпо да цъкнеш Like защото един вид се радваш на чуждото нещастие. За това правят такъв бутон. Дори и работното му име да е Dislike, според мен, по обясними причини в release-а няма да се казва така.

Ако не харесвам някой, защо да не цъкна на снимката му - "не харесвам" :shock: сега цял бутон пускат само за умрели хора ли?
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Трябва да са много глупави, за да го пуснат на публикациите, защото ще загубят много пари от платената реклама.
 
От: От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Ако не харесвам някой, защо да не цъкна на снимката му - "не харесвам" :shock: сега цял бутон пускат само за умрели хора ли?

Защото не искали да стават forum type social network където да има upvote и downvote. Този бутон дето го добавят е за изразяване на съчувствие когато събитието/статуса има някаква отрицателна нотка и не е подходящо да го Like-неш.
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Ще разцепат страниците с кофти съдържание, това е ясно. Отново сериозен шамар за спамерските неща във фейсбук.
 
От: Официално: Facebook пуска бутон "Не харесвам"

Онзи ден ги имах тези бутони в чата, но бяха временно. Идеята явно ще е като напишеш коментар да изразиш емоцията си чрез този бутон. Интересна иновация ще е ама според мен масово ще се злоупотребява с нея.
 

Горе