Оформяне на жалба до КЗП...

От: Оформяне на жалба до КЗП...

Имаш 2 имена и телефон, което е нищо. Тел. е Pre-Paid, регистриран на анонимни или 3-ти лица, файда нулева. Хора с 2 имена има купища хора в цяла България (еднакви), та дори и с 3 еднакви се засичат тук-там.

Връзката тук е една-единствена – Еконт. Пиши им писма или изнамери тел. на отдел „Качество“ или този отдел, който се занимава с frauds. Именно те, след като оня си получава преводите, би следвало да му имат реалните записани данни от ЛК (ЕГН / № на ЛК), след като си взема преводите „кеш“ всеки път. ИЛИ ако има договор, си ги взема по банковия IBAN. + сниман на камерите, естествено (елементарно, нали записват датата и часът, когато си взема преводите, не е проблем да се прегледат записите и да се види визуално кой е, що е).

Те са разковничето принципно, все пак и са администратори на лични данни. Друг е въпросът, че не е тяхна работа да се занимават с това, навярно ако има солиден доклад с вх. ном., може би и да се задействат и да му предоставят данните на релевантните институции (не само гореспоменатите в #1 post). Но трябва да се разбере в какви случаи и провинения това става (или не става).
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Миналата Коледа майка ми искаше да ми подари любимия ми парфюм. Поръчахме го от olx, като продавачът твърдеше, че е напълно оригинален. След няколко дни майка ми го носи вкъщи, при което веднага забелязах, че не е оригинален, поради факта, че и преди съм ползвал същия парфюм. Беше събота, а майка ми реши да не оставя нещата така и отиде до РПУ-то, където започнали да и се обясняват, че нямало да могат да приготвят документите, тъй като било уикенд. Тъй като майка ми е настоятелна жена, в крайна сметка се свързаха с когото трябва и ускориха процеса на подаване на съответните документи. Идеята беше да реагират достатъчно бързо, че когато в понеделник въпросният продавач отидеше да си вземе парите от Еконт, там да го чакат полицаи, които да го разпитат.
Поради силната мотивация на майка ми да види сметката на шанаджията и късметът, че в РПУ-то въобще обърнаха внимание на проблема, след 2 седмици парите ни бяха върнати.
Оказа се, че момче на около 16 години се занимавало с този бизнес, а полицията се е свързала с неговите родители, които съответно се извиниха и върнаха сумата.
След поредицата съобщения и телефонни разговори към продавача и безкрайните разговори с полицаите, в крайна сметка получихме това, което искахме.
Фалшивият парфюм си остана при нас - до ден днешен си пръскам обувките с него и съм много доволен. :D
Силно ви препоръчвам да не оставяте такива долняри да си продават акцизните стоки безнаказано.
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Купувайте в Продавалник, от сайтове, в които не поглеждате дори има ли данни на фирми и кой продава, а после заповядайте пак за съвет по жалби!

Честно не ви разбирам мисленето, манталитета и всичкото!
Нима като купите от пазара в неделя сте с мисълта, че е оригинално? Че имате права?! Айде няма нужда. И някви драми за "оригинално" ме разбиват, честно! Кажете си: мислех да шана и да мина тънко ама се оказа, че не само аз искам да опъна дявола във въздуха без да му вдигна опашката и сега ще поплача във форума колко лоши хора има....
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Няма никакъв проблем да се пазарува от Продавалник. Аз съм накупил много неща от там. Избягвам единствено скъпи неща, защото наистина не може да се разчита на гаранция. Но за по-евтини и стоки втора употреба платформата е изключително полезна и няма абсолютно никаква причина да се лишава човек от услугите й. Още повече, че имаш възможност да разгледаш покупката преди да я платиш, като в реален магазин.
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Миналата Коледа майка ми искаше да ми подари любимия ми парфюм. Поръчахме го от olx, като продавачът твърдеше, че е напълно оригинален. След няколко дни майка ми го носи вкъщи, при което веднага забелязах, че не е оригинален, поради факта, че и преди съм ползвал същия парфюм. Беше събота, а майка ми реши да не оставя нещата така и отиде до РПУ-то, където започнали да и се обясняват, че нямало да могат да приготвят документите, тъй като било уикенд. Тъй като майка ми е настоятелна жена, в крайна сметка се свързаха с когото трябва и ускориха процеса на подаване на съответните документи. Идеята беше да реагират достатъчно бързо, че когато в понеделник въпросният продавач отидеше да си вземе парите от Еконт, там да го чакат полицаи, които да го разпитат.
Поради силната мотивация на майка ми да види сметката на шанаджията и късметът, че в РПУ-то въобще обърнаха внимание на проблема, след 2 седмици парите ни бяха върнати.
Оказа се, че момче на около 16 години се занимавало с този бизнес, а полицията се е свързала с неговите родители, които съответно се извиниха и върнаха сумата.
След поредицата съобщения и телефонни разговори към продавача и безкрайните разговори с полицаите, в крайна сметка получихме това, което искахме.
Фалшивият парфюм си остана при нас - до ден днешен си пръскам обувките с него и съм много доволен. :D
Силно ви препоръчвам да не оставяте такива долняри да си продават акцизните стоки безнаказано.


Такива долняри ги поддържате Вие клиентите.И това може да се промени,но ще трябва време.Българина все още няма културата и уменията да пазарува онлайн.Дано се научи някога че първото нещо което трябва да знае са данните на доставчика,защото неслучайно данните на фирмите са достъпни за всеки.Погледни,провери и тогава купувай.Винаги ми е доставяло удоволствие да говоря с клиенти и да отговарям на техни запитвания за условия за доставки,връщане и т.н..Човека който се интересува от тези неща уважава себе си,а това значи че ще уважава и теб като търговец,доставчик или какъвто си там по веригата.След като си търсил ефтинийката си намерил каквото трябва,а това че си задържал ментето за да си пръскаш обувките те приравнява на търговеца на който си попаднал,ако мога да го нарека такъв.Единия се пробвал да излъже другия с некачествена стока,а другия сега се радва как го е набутал с парфюмче за 4-7 кинта.Каквито клиентите -такива и търговците,няма място за оплакване или сърдене.Дано това ти е за поука при следващата покупка (което не ми се вярва).
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Добре, че е чичко гугъл да ми даде малко данни. Открих фейсбук-а на въпросното лице, неговият личен телефон и трите имена. За съжаление официалният вносител на марката не пожела да ми съдейства, явно не им пука, че някой им подбива цените и цапа авторитета на марката. Коя институция освен КЗП регулира електронната търговия и може да се намеси в случая?
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Добре, че е чичко гугъл да ми даде малко данни. Открих фейсбук-а на въпросното лице, неговият личен телефон и трите имена. За съжаление официалният вносител на марката не пожела да ми съдейства, явно не им пука, че някой им подбива цените и цапа авторитета на марката. Коя институция освен КЗП регулира електронната търговия и може да се намеси в случая?

Не се занимавай човек, съсредоточи се в нещо по-продуктивно :)
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Това го приемам твърде лично заради обидите и затова съм решен да стигна до край. Конкретно за мен има и тестов елемент, понеже преди години когато продавах онлайн и нямах фирма, един път КЗП така ми се засили, че едвам отървах глоба. Въпреки че бях физическо лице. А в случая, продавача също е физическо лице + продава фалшификати, обявени за оригинали + внесени нелегално в страната + чрез собствен онлайн магазин. Тъкмо да видим дали и те работят селективно или си вършат работата безпристрастно.
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Как няма да се занимава!! Действай до последно и жалби пускай на хартия с входящ номер. Там малко обичат, да си го местя от единия крачол в другия. Без да им напомниш, че трябва да си свършат работата нищо не правят. Тук трябва и полиции да се намесят дори. Преди и аз пусках онлайн жалба до КЗП срещу вивакома. Никакъв отговор не получих. Според мен директно в коша е отишло писмото ми. Трябваше да го напиша на лист, да го занеса и да следя какви мерки са предприели.
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Всъщност на фона на много други, КЗП е една от работещите в страната институции. Пусни им всички данни, които имаш и обясни подробно всичко. Като за идиоти, как си купил, как си платил, как си поръчал. Излишно е да се правиш на детектив и да му търсиш фейсбука, те сами ще изискат данните от Еконт или по каналния ред през хостинг компанията на сайта.

Единствено странно е, че официалния представител не му пука, обикновено те приемат най-присърце подобни схеми.
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Тъкмо да видим дали и те работят селективно или си вършат работата безпристрастно.
Случаят е криминален. Щом ти се занимава отиваш в полицията и пускаш сигнал. После чакаш да ти пратят призовка за разпит и отиваш да даваш допълнителни обяснения в съответния ден и час. Жалба в полицията не можеш да подадеш, защото не си потърпевш от престъпление, а само свидетел. КЗП едва ли могат да направят нещо, защото не си клиент, не си купил нищо и няма сключена сделка.
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Как няма да се занимава!! Действай до последно и жалби пускай на хартия с входящ номер. Там малко обичат, да си го местя от единия крачол в другия. Без да им напомниш, че трябва да си свършат работата нищо не правят. Тук трябва и полиции да се намесят дори. Преди и аз пусках онлайн жалба до КЗП срещу вивакома. Никакъв отговор не получих. Според мен директно в коша е отишло писмото ми. Трябваше да го напиша на лист, да го занеса и да следя какви мерки са предприели.

Добре, кажи какъв е смисъла да се занимава при положение, че няма никакви негови реални данни освен фейсбук, който не съм сигурен дали може въобще да се използва за нещо. Ще ходи всеки ден до полицията да проверява дали са го прибрали на топло ? И за кво, да предпази други хора, който при първа възможност ще му го набият барабар с камбаните. В България всеки гледа как да те прекара, а органите които трябва да ги глобяват/задържат им е през к*ра, ако не ги заплашиш с нещо - няма да си свършат работата. След като не си измамен по-добре не се занимавай, аз съм на принципа, ако е нещо което мога да го прежаля по-добре да не се занимавам понеже се забърквам в 1 милион глупости, като накарам някоя институция в България да си мръдне пръста! Накрая излиза, че съм се разкарвал 100 пъти, но измамата била маловажна понеже сумата е под мин. заплата или лицето не може да се подведе под отговорност и аз ходя да пиша обяснения по 10 пъти, като полу-бавно развиващ, защото очевидно нямам какво друго да правя по цял ден :)
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Ами то по тая логика, аз за да мога да се оплача от един търговец, трябва първо да позволя той да ме измами и след това да започвам да пищя. Ами нали когато съм наясно с характеристиките на продукта и знам какво очаквам, тогава би било логично да откажа сключване на сделка, понеже продавачът е некоректен. Именно затова е опцията преглед и тест. Съжалявам, но аз не съм на принципа "змия която не ме хапе да живее 100 години". Сега ситуацията пък почна да става още по-сложна, след като им разнищих нещата се оказва, че държат повече от 10-тина магазина, всички работещи на същият принцип и са "батки" с А8-мици. Пък доколкото знам и те могат да научат моите данни като жалбоподател... което не е препоръчително от гледна точка на здравословното ми състояние. Welcome to Bulgaria.
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Сега ситуацията пък почна да става още по-сложна, след като им разнищих нещата се оказва, че държат повече от 10-тина магазина, всички работещи на същият принцип и са "батки" с А8-мици.
Щом си разнищил нещата сядаш и описваш всичко в няколко страници свободен текст. Прилагаш копия от всички документи, подкрепящи твърденията ти и подаваш цялата информация като сигнал до полицията. Ако те е страх забравяш за случая и си продължаваш живота.
 
От: От: Оформяне на жалба до КЗП...

Щом си разнищил нещата сядаш и описваш всичко в няколко страници свободен текст. Прилагаш копия от всички документи, подкрепящи твърденията ти и подаваш цялата информация като сигнал до полицията. Ако те е страх забравяш за случая и си продължаваш живота.

То в България си е за страх, като нищо може да му организират една визита :D, иначе това не е лоша поговорка "змия която не ме хапе да живее 100 години" :)
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Ако той не е търговец, КЗП не може да направи нищо в случая.
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Въпросът е кой може да направи нещо в случая... щом няма такава институция и аз ще направя най-големият онлайн магазин в България, без да си регистрирам фирма и ще продавам Айфон 6-тици реплики за по 500лв., понеже никой нищо не може да ми направи...
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

На въпроса отдавна беше отговорено. Институцията се казва МВР.
 

Горе