Оформяне на жалба до КЗП...

От: Оформяне на жалба до КЗП...

Въпросът е кой може да направи нещо в случая... щом няма такава институция и аз ще направя най-големият онлайн магазин в България, без да си регистрирам фирма и ще продавам Айфон 6-тици реплики за по 500лв., понеже никой нищо не може да ми направи...

От полицията е малко вероятно да ти вземат данните, но пък знае ли се :Д

Ако си твърдо решен, шанса да те бият е малък, пък и нали казваш, че си струва за доброто на хилядите Българи, които ще спасиш да не бъдат измамени. Един бой толкова ще го изтърпиш :D
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

А в случая, продавача също е физическо лице + продава фалшификати, обявени за оригинали + внесени нелегално в страната + чрез собствен онлайн магазин.


Много хубаво описание на над 50% от този форум и голяма част от кръга на "онлайн търговците" :lol:
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Много хубаво описание на над 50% от този форум и голяма част от кръга на "онлайн търговците" :lol:

Ами той закона е доста неясен, когато те задърпат просто казваш, че магазина ти не е магазин, а онлайн каталог и реално не извършваш търговска дейност, а доставчика ти го прави.. ако става въпрос за дропшипинг..
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Ами той закона е доста неясен, когато те задърпат просто казваш, че магазина ти не е магазин, а онлайн каталог и реално не извършваш търговска дейност, а доставчика ти го прави.. ако става въпрос за дропшипинг..


За това са ми много интересни повечето кандидати за дропшипинг-хем искат поне 20лв на продукт да печелят,хем нямат ни фирми ни дявол.Направо се пукам от смях понякога.Имах случай и по телефона не искаше да говорим :lol:
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

За това са ми много интересни повечето кандидати за дропшипинг-хем искат поне 20лв на продукт да печелят,хем нямат ни фирми ни дявол.Направо се пукам от смях понякога.Имах случай и по телефона не искаше да говорим :lol:

Нека да позная @cross?
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Гледаш нелегални търговци, обаче така са се подсигурили, че няма откъде да ги подхванеш. Телефонният номер, обявен в е-магазина е на един човек. А номерът който ти звъни за потвърждение е на друг. Подателят на пратката е трети човек, а този който приема парите - четвърти. И се пита - КОЙ е виновният? Ще видим дали на КЗП ще дадат достъп до личните данни на получателя на паричния превод.
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Гледаш нелегални търговци, обаче така са се подсигурили, че няма откъде да ги подхванеш. Телефонният номер, обявен в е-магазина е на един човек. А номерът който ти звъни за потвърждение е на друг. Подателят на пратката е трети човек, а този който приема парите - четвърти. И се пита - КОЙ е виновният? Ще видим дали на КЗП ще дадат достъп до личните данни на получателя на паричния превод.
От тук се тръгва.Кой получава парите.
Но от мене да знаеш че примери за това как нелегалните просперират има много и веднага ще ти дам един.
Преди 2 или 3 години Еконт направиха офис в квартал изгрев в Пловдив и не защото имаха нужда от още един,а за да е по-удобно на продаващите реплики на маратонки жители на квартала.
5-6 фамилии са продавачите на реплики.Паричните преводи ги взимаха във петък-не всеки ден а само в петък.И ще те оставя да познаеш по колко пратки имаха на ден.Бил съм свидетел как си опаковат пратките и след тях на опашката чинно си седи чичко милиционера и чака да му дойде реда,без изобщо да му направи впечатление как мургавия господин продава адидас или найки на 40лв.Акции за тези реплики правят веднъж годишно мисля че беше април месец когато има ден на запазените марки.Планови акций при които мургавите знаят даже колко чифта ще изгорят.Обаче освен тях вина имат най-вече клиентите,защото ако спрат да купуват,няма да има и продавачи.Всичко е комплексно и няма да стане с оплаквания и жалби а ще стане с култура и знания за пазаруване.
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Малко от медията на Шиши, напускащ „уж“ страната:

Продават тон дрехи менте на ден по морето (ДО МИЛИОН ПЕЧАЛБА ОТ КОНТЕЙНЕР С КИТАЙСКИ СЛЪНЧЕВИ ОЧИЛА / Търговците плащат по 2000 евро месечно за будка на Златните и Слънчев бряг).
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

OP-а си е затрил 1-вия пост днеска. Явно е видял, че е безсмислено да се бори, нормално.

Btw, по темата:

Удар по ментетата в Слънчев бряг: Полиция иззе маратонки за рекордните 1,5 млн. лева

maratonki.jpg
 
От: Оформяне на жалба до КЗП...

Като си пишете жалбите, ще ги пишете в МВР, но ще пишете отгоре до ГДбоп и Комп. престъпления, че да отиде където трябва, иначе шанса е малък да се задействат обикновени следователи.
 

Горе