Офтопика от темата - Списъци с Безплатни Директории

Blinky каза:
ZzZaPyr каза:
Offtopic:
Да знаете с коя програма е правено клипчето от първия пост , че мисля тия дни да правя един Видео Туториал
Имаше някаква програма, която записваше това което правиш на компютъра си. Така са направени клипчетата за блоговете, даже може и на показалеца на мишката да си сложиш някаква маркировка - за да показваш по-добре къде движиш понтира. :wink: Но не и знам името, може да я потърсиш в мрежата. То е някакъв вид мониторинг. :)

Ето ви и отговора на въпроса :) http://www.etrusoft.com/screen-recorder/ . Между другото Blinky ако искаш можеш да щреместиш тези 3 мнения в нова тема за да не бъркаме тази :)
 
Здравейте, първо искам да похваля хората който са създали този форум, форумът Ви е много полезен и се радвам, че все още има такива прекрасни хора в България който да помагат и да споделят опита си с другите, а не да мислят само за себе си. Аз имам няколко въпроса на който се надявам да получа отговор тук. Един от въпросите ми е следния-какви сайтове се субмитват по директорийте, сайтове в който се продава някакъв продукт или всякакви сайтове? За да пускам сайт в директорий, трябва ли сайта ми да е .com, .net .... или може и сайт който е на безплатен хостинг?
 
Blinky каза:
Има един сайт които присъства в много директории, може би над 10 000 и не му трябжа друг трафик, тъй като те са основният му ресурс за трафик.
Не вярвам! Над 10000??? Кажи сайта.
 
peter каза:
Blinky каза:
Има един сайт които присъства в много директории, може би над 10 000 и не му трябжа друг трафик, тъй като те са основният му ресурс за трафик.
Не вярвам! Над 10000??? Кажи сайта.
Защо пък не вярваш ?
Това е много проста работа- 10 човека по 1 000 събмита... или един човек малко повечко време като отделя на ден и е готов за няколко месеца...
 
Sorry, имах предвид 1 000. Амй прекалих и с нулите:)
Ето го сайта: http://www.enlargementpills.be/
Ти, бате малко трудно ще провериш (да кажа никак) за това кои са директориите, но съм го засичал поне в 300+. А този PR, не се прави с партьорите които има на линк страницата си. Иначе съм повече от сигурен че съществува сайт който е в над 5000 директории. Въпроса е време, нерви и ресурси (пари и още пари).
Ей такъв сайт би бил нещо бротално на пазара.:)
 
CrAzY-MaST каза:
peter каза:
Blinky каза:
Има един сайт които присъства в много директории, може би над 10 000 и не му трябжа друг трафик, тъй като те са основният му ресурс за трафик.
Не вярвам! Над 10000??? Кажи сайта.
Защо пък не вярваш ?
Това е много проста работа- 10 човека по 1 000 събмита... или един човек малко повечко време като отделя на ден и е готов за няколко месеца...
Абсолютно. и аз съм съгласен че това е повече от възможно.
 
Защо пък не вярваш ?
Това е много проста работа- 10 човека по 1 000 събмита... или един човек малко повечко време като отделя на ден и е готов за няколко месеца...[/quote]
да, проста работа :lol:
въпроса не е във времето, а количество на директории, които ще приемат сайта. за да приемат в 10 000, трябва да събмитнеш в 100 000. а къде са тези директории....
 
Blinky каза:
Sorry, имах предвид 1 000. Амй прекалих и с нулите:)
ясно

Blinky каза:
А този PR, не се прави с партьорите които има на линк страницата си.
пр4 много лесно се полувам само от регистрация в директории

Blinky каза:
Иначе съм повече от сигурен че съществува сайт който е в над 5000 директории. Въпроса е време, нерви и ресурси (пари и още пари).
Ей такъв сайт би бил нещо бротално на пазара.:)
и какво му е бруталното? 5000 слаби линка и нула трафик. По-изгодно да купуваш линкове, отколкото да събмитваш в 100000 директории.
 
По мое лично менение това да събмитваш в директовии е пълна загуба на време. В нови директории може, но не и в директории които са в даден списък бърху които всеки се е изпразнил :)

Един истински линк може да струва колкото 100 линка от директории. Това е фундаменатален закон в СЕО-то.
 
vitohol каза:
По мое лично менение това да събмитваш в директовии е пълна загуба на време. В нови директории може, но не и в директории които са в даден списък бърху които всеки се е изпразнил :)

Един истински линк може да струва колкото 100 линка от директории. Това е фундаменатален закон в СЕО-то.
100% съм съгласен

повечето стари директории не приемат нови сайтове, а дори и да приемат листват на 5,6,7... страница, коята е 100% в supplemental results и не влияе на резултатите за търсачките(да не говорим за трафик, защото няма трафик от безплатни директории). Затова листвам само в новите.
 
peter каза:
А че лесно се прави PR 4, да след 100 000 часа събмитване и още толкова писане на юник контент. Ако това е лесно неискам да знам какво е трудно.
1. pr не зависи от юник контент.
2. 100 000 часа събмитване? регистрираш в бесплатни директории http://directorycritic.com + 1-2 линка от страници pr3-4 и това е.
един пример http://bgwebmast.wordpress.com/ - почти няма текст и баклинкс, и никога е нямал, а има pr4. pr4 се достига много лесно.

Да знам ги тези продадени линка от линк фарма на някой саит стигнал PR5+ по някакъв див късмет.
не купувай от "линк фарма", а избирай качествени сайтове.

Надявам се че не говориш за платено събмитване
рабзира се че не говоря за платените качествените директории, защото там плащаш за да ти добавят сайта, а това си е купуване на линкове, а не събмитване в директории.
Предполагам е налапал PR от wordpress.com както при blogspot , hit.bg , free.bg и т.н.

Много по-трудно се качва пр когато сайа ти е на собствени домейн и хостинг и в такъв случаи колкото и малко - директориите помагат

-----------------------------
Burn Fats
 
Pr4 става наистина много лесно. Аз ако правя SEO за накои сайт го правя или 4 или ако имам късмет 5. Кофтито е когато Г. реши да ти лепне пр4 и каквото и да правиш да не ти го увеличава. Това е нещо като наказание, но аз сам го наблюдавал при няколко сайта. Обикновенно хома е < от вътрешните.

Както и да е Blinky изброи кои директории си заслужават. Има и още няколко в които има смисъл. Останалите са си само загуба на време.
 
Да, PR-а не зависи от контента съгласен, ама никой няма да линква към теб ако сайта ти е с Bull Shit, най-много да ти вдигнат цената за линка или да те реджекнат, без да ти кажат. Е евалата на пича за PR-a, ама трафик юк, нали? Има сайтове с PR 1 и доста солиден трафик. :wink: :roll:

не купувай от "линк фарма", а избирай качествени сайтове.
Тук офертите са много по-малки от тези с фри директориите, освен ако не си познаваш известен кръг от webmasters, които ще ти откликнат, когато и да е. Но по форуми се лазят тези оферти, или се контактваш с даденият webmaster и пак си "ако".

рабзира се че не говоря за платените качествените директории, защото там плащаш за да ти добавят сайта, а това си е купуване на линкове, а не събмитване в директории.
Всъщност плащаш за ревю на сайт (като те одобрят те прибавят - повечето си имат критерии на които трябва да отговаря сайта), а събмит процеса си го има, незнам ти за какви директории говориш ама нали трябва да впишеш някакво инфо, иначе как ще стане? :)

Предполагам е налапал PR от wordpress.com както при blogspot , hit.bg , free.bg и т.н.
Това е точно от тези с лудият късмет. Няма логично обеснение или е фейк. Иначе е Alexa Rank: 3,583,855 - той почти не съществува за мрежата. :)
 
Бате никога не гледай алекса ранга. Това е най голямата простоия която някога е правена :) Аз сам си го махнал преди 1 година. Само да отбележа че преди да го махна сайтовете ми бяха в топ 150к :) със същия трафик както сега.
 
по принцип е простотия, но е някакъв вид мерител за това колко е популярен сайта. да ауто-сърфожете са много добро средство за помпането му. :wink:
и менуал сърфовете са подходящи, но там си мисля че тези кредити могат да се използват много по разумно - набиране на downline. :roll: :lol:
 
vitohol каза:
Pr4 става наистина много лесно.

а най-лесно става ако си лепнеш една статистика в tyxo.bg

пример : bgregister.org

ей админите ще Ви дърпам ушите :twisted: едно URL не мога да изпиша без заветните 5 поста :D принуждавате ме да СПАМ-вам :?
 

Горе