Охлаждаща подложка за лаптоп

NovaPS

Well-Known Member
Някой ползва ли такова чудо китайската технология? Дали има ефект? Другото, което видях е едно вакумче, къде дърпа горещия въздух. Въобще имат ли ефект подобни джаджи? Че лаптопа на геймъра грее като печка с реотани.
 
Някой ползва ли такова чудо китайската технология? Дали има ефект? Другото, което видях е едно вакумче, къде дърпа горещия въздух. Въобще имат ли ефект подобни джаджи? Че лаптопа на геймъра грее като печка с реотани.
Едно време яко ги продавах. И като цяло има някакъв ефект, но бързо се скапват не давай повече от 10-15 лв. Ефекта е някаква комбинация от вентилатора и това, че лаптопа е леко повдигнат и има повече разстояние между него и плота.
 
Едно време яко ги продавах. И като цяло има някакъв ефект, но бързо се скапват не давай повече от 10-15 лв. Ефекта е някаква комбинация от вентилатора и това, че лаптопа е леко повдигнат и има повече разстояние между него и плота.
По-скоро ме вълнува тва с вакуума, че сега уточнихме, че нещем лаптопа да се повдига :)

Те такова..


Коментарите в амазон са, че освен да шуми друго не правило..
 
По-скоро ме вълнува тва с вакуума, че сега уточнихме, че нещем лаптопа да се повдига :)

Те такова..


Коментарите в амазон са, че освен да шуми друго не правило..
Навремето нямаше такива :) имах подобни пак се слагаха на радиатора, но вкарваха въздух и беше що годе прилично. Абе латопа не е за гейминг. Това се мъча да набия в главата и на моя... ама не чува
 
Поне изглежда фешън. Пробвай нещата са 50/50 :)
Аха, натам вървят нещата, скоро "пробвах" с един биймър, проджектор. Супер ентри левел, китайче. Довелен съм за тия 50 евра, детските вървят нон-стоп, а с амазон стика си супер смарт 100" скрийн. Лятото ще прайм лятно кино на двора :)

И все пак приемам още коментари
 
Аха, натам вървят нещата, скоро "пробвах" с един биймър, проджектор. Супер ентри левел, китайче. Довелен съм за тия 50 евра, детските вървят нон-стоп, а с амазон стика си супер смарт 100" скрийн. Лятото ще прайм лятно кино на двора :)

И все пак приемам още коментари
Аз го смартнах моя тв с Raspberry 4 и LibreELEC за OS вътре с всичките ала бала за филми и торенти. Трябва да ги разгледма и аз тея проекторчета.
 
Помага малко, но не е нещо особено. Ако си пуснеш климатика на студено сигурно ще помогне повече, друг е въпросът, че едва ли ще ти я готино да седиш на студено.

Редоно почистване на лаптопа, преинсталация на операционна система, минимално ползвани на ненужни програми. От там насетне или работи добре, или се примиряваш.

Това е една от главните причини да съм винаги на настолен компютър, лаптоп не би издтржал на моето работно темпо.
 
Бате, първо и най-важното нещо за производителността на лаптопа и правило е, да може да диша. Демек някакви такива върху легло, одеяло, неравна повърхност. Второ условия е, да не е прашно, а трето - не се случва, да е хладно. Но да речем, че може локално да духа или да държи гладно. Аз лично не ползвам, но ми подариха една топка за голф, което реално не е това, което е. Тази топка се дели на две и се слага на масата, а задната част лаптопа стъпва на тях. Така освен удобно наклонена клавиатура, се отваря и повече пространство за "дишане".

newark.com/logisys/st01bl/blue-golf-ball-style-laptop-keyboard/dp/55W7279

Следващото ниво би било някаква подложка. Но мисля, че момента, в който стигна до това да се забързва лаптоп с подложка, значи е за сериозна профилактика или нов.
 

Горе