Оценете интернет доставчика си-samknows.eu

epiqe

Active Member
Европейската комисия започна мащабно изследване на интернет в Европа. Регистрирате се тук https://www.samknows.eu/ и до няколко дена получавате устройство което елементарно свързвате. После получавате много подробен анализ на своята връзка. В края на проекта може да задържите устройството (безжичен рутер) за себе си. Надявам се да съм бил полезен.
 
От: Оценете интернет доставчика си-samknows.eu

Супер, мерси. Аз също се регистрирах.
 
От: Оценете интернет доставчика си-samknows.eu

Бих запитал и какъв още подробен анализ може да прави това устройство и на кого ще го изпрати? На разни акти, сопи и други подобни?
 
От: Оценете интернет доставчика си-samknows.eu

Бих запитал и какъв още подробен анализ може да прави това устройство и на кого ще го изпрати? На разни акти, сопи и други подобни?

В самия сайт много добре е описано какво прави. Освен това когато някой иска да разбере какво правиш ще го разбере.
 
Идеално е за моя случай, че последно време все попадам на някакви анимационни герои. :) Вече се регнах.

Братле тук ще те натоваря :) щото ви казах за Макс Телеком че е достъчно бърз за работа и за 20-25 мин ще имаш интернет колкото тие е пеша от офиса до техен представител активира се веднага няма кабели

аз не бих си закачил такова устоиство каквото и да казват че прави и да си ползвам паролите в некриптиран вид... без https ...
 
От: Оценете интернет доставчика си-samknows.eu

Язе такива шпионски джаджи не ща. :)
 
Изпращат основно рутер TP-Link 1043ND и 751 мисля... Хардуерът си е стандартния, но с доста орязан фърмуер. Практически играе ролята на бридж, свързва се елементарно. Кандидатствах преди около два месеца и ме одобриха, а от десетина дни е свързан към домашната ми мрежа. Проектът е 2г., след изтичане на срока рутерът си остава за участващия в проекта, който (при желание) може да смени фърмуера и да си ползва пълните му възможности. Ето как изглежда статистиката:
samknows.jpg
 
От: Оценете интернет доставчика си-samknows.eu

Не бих рискувал с такива шпионски рутерчета да ми слухтят трафика, паролите на имейлите и дебитните карти. Доста хитра уловка - оставало си после за теб, ами да нали трябва снифърите да слухтят... На мен интернета ми минава през рутер под Linux дистрибуция Slax който сам съм си инсталирал на едно старо PC, конфигурирал съм си го с DNS, и даже DHCP имам. Ползвам го за бодигард срещу троянци и Remote Control, както и FireWall и ми върши отлична работа. Така че мерси от такива капанчета.
 
От: Оценете интернет доставчика си-samknows.eu

ЗАБЕЛЕЖКА: : Нашите устройства Whitebox изтеглят приблизително 3GB месечно и качват приблизително 1GB. Ако използвате план с ограничен трафик, Ви препоръчваме да не се регистрирате, или поне да ни информирате предварително, за да използваме различен тестови профил.
WTF? Те май следят сайтовете, които отваряш и другите връзки, а после пращат данните незнайно къде. Интересно как ще реагират като получат данните на някой активен потребител на торент сайтовете.
 
От: Оценете интернет доставчика си-samknows.eu

4 GB текстови трафик е повече от много! :shock: Това са доста многотомни енциклопедии...
 
От: Оценете интернет доставчика си-samknows.eu

Сега като се замисля може и да не е за логове трафикът, а за регулярни тестове на скоростта. Обаче никъде не пише какво теглят чрез тебе и какво ти пращат.
 

Горе