Оценка на домейни

fantaze

Member
Здравейте, колеги. Досега съм продавал малко домейни и то за бг пазара. Но попаднах на няколко (за мен
1f642.png
) добри домейна за чужди пазари и ми е чудно как да ги оценя? Пробвах с няколко тула и дават доста добра прогноза, но не знам дали са меродавни.Дайте някакви съвети, моля
1f642.png
 
Дай пример с тези, които си продал или пък не, но ги притежавяаш.
 
Има доста фактори. Ако е нов, зависи каква ниша обхваща, колко точна кл. дума в нея е като съвпадение, колко е запомнящ се, и разбира се кратък, без излишни абревиатури (4, 6 вместо ch / ч, sh / ш, и подобни), символи или тирета.

Ако има история, имало е нещо на него, развиван е сайт на него със силни линкове, цената може да отиде и още по на височко. Няма според мен точна формула за конкретна цена. Да, има тулове, които ще ти дадат приблизителна.
 
Ако не са тайна прати на лично.
за първи път виждам Фашист да оценява домейни..... тук който и да питаш няма да ти оцени домейна правилно ако е за международния пазар. Отиди в https://sedo.com . https://flippa.com/domains , https://nameexperts.com и не разчитай на псевдоекспертите тук .
 
за първи път виждам Фашист да оценява домейни..... тук който и да питаш няма да ти оцени домейна правилно ако е за международния пазар. Отиди в https://sedo.com . https://flippa.com/domains , https://nameexperts.com и не разчитай на псевдоекспертите тук .
Благодаря ти за съвета с nameexperts.com. Не ги знаех. След някаква оценка ще ги пусна в sedo ili flippa. От една седмица estibot не ми се отваря и не знам защо :/
 
Благодаря ти за съвета с nameexperts.com. Не ги знаех. След някаква оценка ще ги пусна в sedo ili flippa. От една седмица estibot не ми се отваря и не знам защо :/
има още около 5000 платформи за продажба на домейни , но най добре е да публикуваш обява в някой от специализираните форуми където влизат много търговци с цел препродажба. Хубаво е обаче да си в час с всички условия и правила за продажба на домейни, познавам хора които направиха милиони от домейни .. прочети тази статия https://domainacademy.eu/nai-skupite-domeini-v-sveta/

10. Sex.com (13 млн. долара)
Всеки знае, че сексът продава. Това обяснява защо домейнът с три буквички може да струва цяло състояние.

9. Insure.com (16 млн. долара)
През 2000 г. този домейн бива продаден на ниска цена, тъй като такива са пазарните условия. Когато идва време за втора продажба, т.е. през 2009 г., сумата вече е доста понабъбнала.

8. 360.com (17 млн. долара)
За да повиши разпознаваемостта си по света, базираната в Китай компания Qihoo купува този домейн от Vodafone за 17 млн. долара.

7. Internet.com (18 млн. долара)
Агенцията Quinn Street разпознава добрите сделки, веднага щом ги види. Преди време компанията купува този домейн за 18 млн. долара. Плаща ги в брой. Така придобива още няколко уебсайта, които оперират под шапката на Internet.com - Javascript.com, WebDeveloper.com и DatabaseJournal.com.

6. Voice.com (30 млн. долара)
Продажбата на този домейн чупи рекорди за времето си. Компанията MicroStrategy го продава на Block.one – софтуерна компания, която обслужва куп инвеститори на високо ниво.

5. Vacationrentals.com (35 млн. долара)
Продажбата на този домейн е стратегически ход от страна на HomeAway, с който успява да се наложи в конкурентната бизнес среда. Сайтът представлява виртуален туристически агент, който продава ваканционни пакети в САЩ и останалата част от света. Позволява на клиентите да създават пакети по собствени критерии.

4. Insurance.com (35.6 млн. долара)
Отново на линия е Quinn Street. Още една солидна придобивка. Този сайт със страхотен трафик и отлична разпознаваемост предлага сравнение на застрахователни продукти и предоставя богато информационно съдържание.

3. CarInsurance.com (49.7 млн. долара)
Quinn Street похарчва повече от 49 млн. долара за този домейн. Сайтът предлага информация за застраховките на коли.

2. LasVegas.com (90 млн. долара)
За времето си закупуването на този домейн се превръща в историческо за цялата история на интернет. Продава се за близо 90 млн. долара в началото на 2000 г. Домейнът все още се изплаща. Окончателно ще бъде придобит през 2040 г.

1. Cars.com (872.3 млн. долара)
Сделката се осъществява през пролетта на 2017 г. от компанията Parent. За известно време се върти слух, че домейнът е купен за 2.5 млрд. долара. Всъщност това е била цената на самата компания, а не на домейна.
 
Хубави примери си дал. Аз бях в шок, когато преди няколко години разбрах, че бг компания е купила egt.com за $450 000.
 
има и нещо друго. Преди години бяха няколко основни TLDs, сега не знам колко са, но може би стотици или дори хиляди.
Онзи ден попаднах на един дропен 2-буквен със странно разширение и реших да проверя какво е. Оказа се остров в Тихия океан, който си продава на различни цени според броя на буквите и ключовите думи, но този струваше $700. .АI също е притежание на един карибски остров. И си мисля, че освен, ако не е за престиж, трудно можеш да извиеш на някой ръцете за много пари
 
Хубави примери си дал. Аз бях в шок, когато преди няколко години разбрах, че бг компания е купила egt.com за $450 000.
В интерес на истината 4 години от това съм се изхранвал.... имам професионален опит в Cybersquatting -a , да не кажа голяма дума , но съм продал над 500 домейна за този период като най скъпия който съм продал е за 5000 $ , а го бях регистрирал за 12 $. Има хляб в този бизнес , но аз просто не мога да се застоявам на едно място дълго време и преминавам на следващо ниво, както в момента създавам собствен проект за финтех картов оператор на друго ниво .
 
"но аз просто не мога да се застоявам на едно място дълго време и преминавам на следващо ниво"
Аз също не мога да се застоявам и затова постоянно мисля нови неща. Това с домейните ми е нещо като слабост от дете, но никога не ми е било приоритет. Да го кажем като хоби :) Лошото е, че зарибява и почваш да купуваш като блондинка в мола :D
 
Аз също не мога да се застоявам и затова постоянно мисля нови неща. Това с домейните ми е нещо като слабост от дете, но никога не ми е било приоритет. Да го кажем като хоби :) Лошото е, че зарибява и почваш да купуваш като блондинка в мола :D
аз спрях с .bg домейните , в момента в Godaddy имам 3 акаунта с по 50 домейна и един с 62 , в момента в който ми хрумне някаква идея за бизнес първото което правя е да регистрирам домейн за него. Не се церемоня по никакъв начин сега ми хрумва идеята и след 3 минути съм регистрирал домейна. Всъщност няма домейн от който да не съм изкарал пари по един или друг начин.
 
аз спрях с .bg домейните , в момента в Godaddy имам 3 акаунта с по 50 домейна и един с 62 , в момента в който ми хрумне някаква идея за бизнес първото което правя е да регистрирам домейн за него. Не се церемоня по никакъв начин сега ми хрумва идеята и след 3 минути съм регистрирал домейна. Всъщност няма домейн от който да не съм изкарал пари по един или друг начин.
В момента съм направил превод от фирмената сметка в личната, защото изпуках парите по картата и само чакам да дойде превода да купя един домейн, който мисля да е за лично ползване, но и да не стане проекта, със сигурност ще го продам за няколко хилки в зелено...
 
закон №1 - винаги ползвай виртуални дебитни карти които може да замразиш веднага и ги дръж замразени!
 
закон №1 - винаги ползвай виртуални дебитни карти които може да замразиш веднага и ги дръж замразени!
Аз само такава ползвам, просто парите в нея свършиха, а във фирмената сметка нямам въобще карта ;)
 
Аз само такава ползвам, просто парите в нея свършиха, а във фирмената сметка нямам въобще карта ;)
аз ползвам всевъзможни карти , имам над 30 физически и толкова виртуални.

Като стана дума за домейни да тагна @deffnews , че ми стана интересно кога е регистрирал домейна пък и е сложил неймсървърите на @Blinky

1676922625905.png
 
аз ползвам всевъзможни карти , имам над 30 физически и толкова виртуални.

Като стана дума за домейни да тагна @deffnews , че ми стана интересно кога е регистрирал домейна пък и е сложил неймсървърите на @Blinky

Виж файлът 27954
Питай д-р Хаус, той се похвали че го бил регнал.
 
  • Haha
Реакции: Vbb

Горе