Очила за Компютър

Колко часа прекарвате на ден пред компютъра ?


  • Общо гласове
    93
От: Очила за Компютър

Аз имам такива очила, те са без диоптър, купих ги уж да ги ползвам ама почти не се сещам за тях. Общо взето не мога да намеря огромна разлика.
 
От: Очила за Компютър

Аз имам такива очила, те са без диоптър, купих ги уж да ги ползвам ама почти не се сещам за тях. Общо взето не мога да намеря огромна разлика.

То и при мен нямаше голяма разлика, но един колега преди да си купи такива като твоите направо му изтичаха очите явно си е до човек.
 
От: Очила за Компютър

То и при мен нямаше голяма разлика, но един колега преди да си купи такива като твоите направо му изтичаха очите явно си е до човек.

Сигурно, като знам по колко часа съм прекарвал на радиационния монитор на правеца, и после на една 14-а proview дето се говореше, че от нея пониквала 3та ръка и все още да чукна на дърво не нося очила може би имам един вид имунитет :)
 
От: Очила за Компютър

Аз си ползвам моите и съм доволен, има разлика определено, поне при мен.
 
От: Очила за Компютър

Аз си ползвам моите и съм доволен, има разлика определено, поне при мен.
Аз все си мислех, че няма да сложа, тъй като имам здрави очи, но уви. Много съм благодарен, че ги ползвам само на компютър. :)
 
От: Очила за Компютър

Когато започнах работа в офис и това наложи всеки ден да прекарвам пред компютъра по 10 часа, бях с обикновени очила за късогледство и получавах редовно парене в очите и главоболие. Смених стъклата на очилата с такива със специално антирефлексно покритие /доста по-скъпи/ и скоро след като започнах да ги използвам, проблемите ми отпаднаха. Напълно заслужена и полезна инвестиция!
 
От: Очила за Компютър

Да, когато е за здраве, не се правят икономики. Преди да си взема моите за компютър, бях попитан от консултант-продавачката дали искам от по-скъпите стъкла или от евтините. Как може да ме попита такова нещо си помислих? Но като се сетя, че е редно, защото възможностите на всеки са различни, нищо че говорим за едно и също - здравите очи. Поисках също така и това антирефлексно покритие и всичко, което се сетих като допълнителни екстри. При мен влошаването, ако не си хвана проблема с очите идва с главоболие и леко подуване на клепачите, което е сигнал, който ме кара да взема светкавични мерки.

Но всеки, който не ползва, ще му кажа, че дори и такива за монитори, без диоптри и прочие, не е никак лоша идея. Познавам хора със страшно здраво зрение, които си имат винаги до монитора подобни очила, което говорим за отговорност към здравето си. И определено няма да е зле да споделят хората опита си в тази насока. Ще се радвам, ако е продължи с коментарите. препоръчаха ми също така да си взема изкуствена сълза, защото съм нямал навика да премигвам, заради втренчването ми в монитора. :) И мисля да си взема. Все пак е препоръка на човек, гледащ нон стоп очни дъна. :)
 
От: Очила за Компютър

+1 за изкуствената сълза. На мен ми реши проблема с паренето в очите след продължителна работа на компютър. Има различни видове капки - в ценовия диапазан 10-25 лв. След като се отворят трябва след 4-5 месеца да се изхвърли каквото е останало.

Има значение и резолюцията при която се работи - 14" лаптоп с резолюция 1600x900 мен лично ме изморява много повече от 24" монитор с Full HD резолюция (1920×1080). А още по-коварно е когато лаптопа е на докинг станцията и с отворен дисплей - при прехвърляне на погледа между двата екрана е още по-изморително. Сигурно мозъка прави някакви тежки екстраполации за да компенсира разликата ... знам ли.
 
От: Очила за Компютър

Аз използвам изкуствени сълзи (така ги водят). Работата им е да овлажняват очите, за да не изсъхват с продължителна работа на компютъра, това е най-просто казано. Използвам Hyabak Protector. Около 15 лева са и стигат за 1 седмица със сигурност. Препоръчани са ми от 2-ма очни лекари.
 
И на мен ми ги препоръчаха, най-вече заради изсъхването на очите, след като се втренчваш в монитора. Помагали за смазването на окото, както се изразиха хора, ползващи ги, а доктора си каза, че са нужни за хора с подобна професия. Аз лично мисля да си взема, защото си е важно окото да бъде добре навлажнено, и да се избегне паренето, защото определено дразни и може да предизвика не само дискомфорт, но и някое друго възпаление.

Я кажете, ползващите, кои са най-добрите брандове тук. На мен докторите не ми казаха за някакви марки, но от 2-3 места ми ги препоръчаха, особено като разбраха с какво се занимавам. :)
 
От: Re: Очила за Компютър

И на мен ми ги препоръчаха, най-вече заради изсъхването на очите, след като се втренчваш в монитора. Помагали за смазването на окото, както се изразиха хора, ползващи ги, а доктора си каза, че са нужни за хора с подобна професия. Аз лично мисля да си взема, защото си е важно окото да бъде добре навлажнено, и да се избегне паренето, защото определено дразни и може да предизвика не само дискомфорт, но и някое друго възпаление.

Я кажете, ползващите, кои са най-добрите брандове тук. На мен докторите не ми казаха за някакви марки, но от 2-3 места ми ги препоръчаха, особено като разбраха с какво се занимавам. :)

На мен 2-ма различни очни специалисти(доктори) ми препоръчаха един и същ продукт - HYABAK PROTECTOR.
Марката е навлязла много сериозно на пазара последните месеци и всички я предпочитат, защото капките са на изцяло билкова основа, няма никакви антибиотици за разлика от други марки.
Аз ги ползвам вече няколко месеца и като си спомня как ми тежаха очите и се чудех какво да правя разбирам колко много помагат. Използват се 3-4 пъти дневно. Аз ги ползвам в зависимост от времето, което прекарвам пред компютъра. Лекарите ми казаха да ги слагам в началото, по средата на "сеанса" :) и накрая като си свърша работата.
 
Изкуствени сълзи - капки | Очила за Компютър

@D.Ivanov, мерси много за споделената информация. Определено ще ги пробвам тези изкуствени сълзи. Не за друго, но и прочистват и окото или не е така? Нещо в тази насока да са споделили. Знам, че все пак е хубаво и да има и такива свойства продукта. Не е като да е чисто около нас на 100%. :)
 
От: Изкуствени сълзи - капки | Очила за Компютър

@D.Ivanov, мерси много за споделената информация. Определено ще ги пробвам тези изкуствени сълзи. Не за друго, но и прочистват и окото или не е така? Нещо в тази насока да са споделили. Знам, че все пак е хубаво и да има и такива свойства продукта. Не е като да е чисто около нас на 100%. :)

Да, също почистват и окото, забравих да го спомена това. Трябва да отбележа обаче, че няма да изпитате никакъв дискомфорт използвайки тези капки, аз поне изобщо не ги усещам и само ми помагат. Все пак са изцяло на билкова основа и не се усеща нито парене, нито сърбене, нито щипене. Използвал съм и такива капки с антибиотик в тях и имах чувството, че ще ми изгорят очите. 2-3 часа след като ги вземах ме хващаше и хрема (засягали и синусите) и очите ми направо пареха. HYABAK PROTECTOR са си билкови и вършат чудесна работа.
 
От: Изкуствени сълзи - капки | Очила за Компютър

Ползвам очила от 5 години и гарантирам че има ефект. Скоро попаднах в aliexpres... и видях очила за компютър за 1 долар с доставката. Поръчах си и ги чакам. Нямам представа дали ще има анти-рефлексни стъкла. Но от оше един чифт очила не са излишни.
 
От: Очила за Компютър

Ако някой си търси хубави очила за компютър, едно приятелче мисля, че даде около 120лв. за такива очила, но нещо не му била удобна рамката и сега ги продава. Използвани са максимум седмица, като нови са!
 
От: Очила за Компютър

Днес случайно се зачудих някой от вас използва/л ли е очила за компютър и доволен ли е и от кои или пък смята, че са пълна глупост. Понеже много хора от тук си изкарват парите основно с интернет си мисля, че ще се получи хубава дискусия. Може също да споделите по колко часа на ден прекарвате пред компютъра.

За очилата ще кажа накратко: лъчите от екрана, могат да доведат до сухо около, зачервени очи, парене.. , за тези неща се предписват очила (без деоптер) и капки.
Добър вариант е: на Win си правите всичко текстови полета, да не са с бял цвят, а леко сив, слагате си flux https://justgetflux.com/ вечерта когато се скрие слънцето, монитора да свети по-слабо. Така няма да има парене и червени очи
По-лошото е ако започнете да недовиждате: това е следствие от уморени очи, сутрин ще виждате добре, след няколко часа стоене през компа, започвате да не виждате добре. Очила (без деоптер) в този случай не помага, а само почивка – на всеки 40-60 мин. да се гледа надалеко (през прозореца) 10-15 мин. Ако карате така дълго време без да си почивате, може си развалите очите и да ви сложат очила, които още повече ще ви развалят очите.
Ако лекарите искат да ви слагат очила, не се заблуждавайте от това, че като виждате по-добре с деоптери, значи сте за деоптери. Това е най-лесния начин с който лекарите лъжат и предписват очила за да изкарат някой лев, а после на хората се развалят очите.
Който иска да вярва, все се каня да напиша една такава статия, но кой ли ще повярва на мен вместо на лекарите :)
 

Горе