ПИБ вдига лихвите по едногодишните депозити

От: ПИБ вдига лихвите по едногодишните депозити

Цкб -4.25% годишна лихва. ПИБ - 4.35% пак годишна лихва.
И в двата случая можете да внасяте през целия срок на договора. Олихвяването е в края на периода. Има и капитализация на лихвата. ТБИ банк имат в момента подобна лихва с бонуса им.
 
От: ПИБ вдига лихвите по едногодишните депозити

Редно е да се тълкуват правилно числата. Лихвения процент при едногодишен депозит в ПИБ е 4.4583%
След приспадане нa 8% данък (все още никой не го е намалил както бяха обещанията, дори най-вероятно ГЕРБ е възможно да го върнат обратно на 10%) е 4.1017%
Въпреки всичко и на мен ми се струва, че банката е прекалено обвързана с политическата ситуация в страната и често страда от това. Риска не е малък.
 
От: ПИБ вдига лихвите по едногодишните депозити

Където и да ги дадете парите, под 10к не очаквайте голяма файда от лихвите... Аз съм много доволен от ПИБ и не съм се съмнявал в нея, дори в трудните моменти. Такъв стрес тест какъвто издържа, няма как да се симулира.
 
От: ПИБ вдига лихвите по едногодишните депозити

Където и да ги дадете парите, под 10к не очаквайте голяма файда от лихвите... Аз съм много доволен от ПИБ и не съм се съмнявал в нея, дори в трудните моменти. Такъв стрес тест какъвто издържа, няма как да се симулира.

Драгите ни управляващи, това което не са искали, него не са съсипали ;)
Не защитавам и не обвинявам никой, но ако се беше случило подобно нещо както с КТБ, едва ли всички които тръбяха да не си теглят хората парите щяха да се бият в гърдите. Все пак за доброто на всички ни, това не се случи.


780262.png
 

Горе