ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

и един цитат:

Виждам най-силните и умните мъже, които някога са живели. Виждам целият този потенциал. И го виждам прахосан. Дявол да го вземе, цяло поколение бензинаджии. Сервитьори. Роби с бели яки. Рекламите ни накараха да гоним коли и дрехи. Работим служби, които мразим, за да купуваме боклуци, които не ни трябват. Ние сме поколението Х на историята. Без цел и място. Ние нямаме велика война. Нямаме голяма депресия. Нашата велика война е духовната. Нашата голяма депресия е нашият живот. Всички сме възпитани от телевизията да вярваме, че един ден ще сме милионери и филмови идоли и рок звезди. Но няма да бъдем. Малко по малко разбираме това. И това страшно много ни вбесява.

"Боен клуб " Чък Паланюк
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Далас, май не си осигурявал никога поне едно работно място? Не си поемал отговорността да си платиш данъците, да се разплатиш с всички контрагенти и да осигуриш заплатите на хората, които работят за теб... Ако не си, млъкни и не се упражнявай.

Не всички работодатели са изедници и "робовладелци". Като гледам какви словесни диарии редиш, май е трябвало да се родиш около 1930-та, че за пленума през 1956-та да си вече готов да грабнеш знамето на социализЪма
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Не всички работодатели са изедници и "робовладелци". Като гледам какви словесни диарии редиш, май е трябвало да се родиш около 1930-та, че за пленума през 1956-та да си вече готов да грабнеш знамето на социализЪма

Ами това че плащаш огромни данъци на държавата тя е виновна ,а не работника,който иска голяма заплата!Значи държавата е.е и роба и робовладелеца!


В Швеция им удържат почти 40% от заплатите на робите! Атук робовладелците плачат много било 10%
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Ами това че плащаш огромни данъци на държавата тя е виновна ,а не работника,който иска голяма заплата!Значи държавата е.е и роба и робовладелеца!

Правилно - врага е държавата, която не съществува. Която ни събира данъци без да ни дава нищо насреща. Защо мислиш, че минималната заплата е увеличена? Защото са загрижени и искат някой да взима повече пари? Нееееееееееееееееее... просто има толкова много държавни вземания обвързани с минималната заплата, че сега ще "барнат" едни пари, които не заслужават и ще закърпят накоя и друга дупка в бюджета...
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

В Швеция им удържат почти 40% от заплатите на робите! Атук робовладелците плачат много било 10%

Не е важно колко им удържат, а колко им остава. Тук и 1% да е данъка, ако икономиката е шит и не ти остава нищо, каво бе бОли, че данъка е 10%... А данъка не е 10%, защото има и ДДС, което скопява 20% от всичко реализирано на пазара...
 
От: Re: От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Шшшш Враца, по-леко с регионалните препратки, моля.

От кое врачанско село далази Карго Идиота, сподели че ми стана интересно

Криводол ще да е или някъде в района, макар че съдейки по форумната му дрисня.....къде Учин Долски помияр го докарва
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Не е важно колко им удържат, а колко им остава. Тук и 1% да е данъка, ако икономиката е шит и не ти остава нищо, каво бе бОли, че данъка е 10%... А данъка не е 10%, защото има и ДДС, което скопява 20% от всичко реализирано на пазара...

Добре!!!
Значи аз имам текстилна фабрика с 50 шивачки!Плашам им около мин. заплата!Идват европейските помощи за подпомагане на малки и средни фирми- кандидатсвам за нов цех за 500 000 еврои ко става.Дават ми 400 000 евро/КОИТО НЕ ВРЪШАМ/ другите 100 000 аз ги вадя - правим новия цех и работниците са пак на около мин заплата.
и аз ставам по-богат.Европейските помощите правят БОГАТИЯ ПО-БОГАТ!А за роба супата!Затова моите шивачки ша се изселват в ингилизо да шият и перат там!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Добре!!!
Значи аз имам текстилна фабрика с 50 шивачки!Плашам им около мин. заплата!Идват европейските помощи за подпомагане на малки и средни фирми- кандидатсвам за нов цех за 500 000 еврои ко става.Дават ми 400 000 евро/КОИТО НЕ ВРЪШАМ/ другите 100 000 аз ги вадя - правим новия цех и работниците са пак на около мин заплата.
и аз ставам по-богат.Европейските помощите правят БОГАТИЯ ПО-БОГАТ!А за роба супата!Затова моите шивачки ша се изселват в ингилизо да шият и перат там!

ОК, Мен. Явно никога не си правил бизнес. Ето ти сценария:

1. Кандидатстваш за нов цех и сънувах как вече си богат
2. Подготвяш 1-2 години проект с хиляди детайли
3. Осигуряваш си финансирането на проекта, защото то е твой ангажимент. Залагаш целия си живот в някоя банка, за да вземеш кредита от 500К евро и да финансираш проекта
4. Разни държавни гадове почват да те изнудват за мега рушвети, за да получиш полагащото ти се финансиране
5. Забавят ти плащанията, а банката си иска парите с лихвите
6. Фалираш, защото имаш огромен кредит, а плащането така и не идва

Айде сега кажи ми - ще си заложиш ли живота? Може би да, но ако накрая успееш ще е с много висока цена...

Пак ти казвам, бро - никога не си правил бизнес и няма и да правиш с това мислене. Какво правиш в сайт с име "Предприемач" нямам представа...
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

ОК, Мен. Явно никога не си правил бизнес. Ето ти сценария:

ТИ МАЙ ИЗОБЩО НЕ СИ КАНДИДАТСВАЛ
Сценария е следния:
1.кандидатсваш
2.Проекта друг ти го прави /с-у комисионна от взетите пари/
3.Никакво финансиране на проекта .Гормата точка се грижи за тази точка
4.Държавните гадове не ти пречат защото фирмата правеща проекта е на държвен човек.
5 и 6 никакви ЗАЕМИ НЯМАШ

ОДОБРЯВАТ ТЕ!
Пращат ти парите - вадиш им комисионната,добавяш твоите джобни 100к и строиш цеха ТВА Е пример и тук

А ТОВА ЗА КОЕТО ТИ ПИШЕШ не са европейски помощи!
А си дърпаш кредито да си подпомогнеш бизнесо!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Абе аз имам съмнения че е някой, който се прави на някой който не е, щото толкова малоумие и бляскава тъпота, няма как да са реални и то в една глава...
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

хаха тази тема, доста се развивла в негативен план де :D, даласа избива рибата с проницанието си пак.

По рано пита що тука взимаме 290 вече а там 2к - производителност, производство на труда, която е функция на всички инвестици в подобряване на условията за работа, от там се вдига продукция респектвино става по ниска цената на единцата съвкупно, ние имаме кофти производителсност ниска производителнсот на трудна, малко наличие на капитал и то не е по предназначение и гледай какво става ние правим килмчето за 500 кинта от УК ни го правят за 100 кинта, рационалния избор е 100 кинта демек нашите го духат, кво следва от това бизнеса фалира редица на понделника увечливане на безработицата, но доста искат да бачкат предлгащаите турд надвишават търсещите труд и от там цената пак пада - извод подобряване на икономиката, води до подобряване на конкурнетноспобсността, от там вдиганее на производителноста, по-голямо потребление, по-голям социален стандрат повече облаги и т.н. - това е горе долу естествения път, като държавата стимулира процеса, с тези регулации само действа против - така се пълнят бюджетите, но това води до повече разходи от там по малко заети от там по малка продукция а от там по високи цени - държавата вместо да регулира да рестрицира трябва да е про екзпанзивна, антикризистна - да подобря условията - по малко бюркация, повече държавни поръчки, субсидирания, и всякакъв стимул на бизнеса, защото това ще се върне като разтеж - дано вдяваш

А за фирмения пример, представи си имаш печалба, при която ако стане 1к заплатата, тази мин. заплата разпрделена по броя служителити ти изяде половината ако не повече от бизнеса ти или в най-лошия случай си на 0-та, какво правим - ти какво би правил? Е знам че е труден въпрос, явно не са ти ясни бизнесите, но може се пробваш
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Абе аз имам съмнения че е някой, който се прави на някой който не е, щото толкова малоумие и бляскава тъпота, няма как да са реални и то в една глава...

И аз мисля така. Затова приключих с тоя спор. Точка!
 
От: Re: От: От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Шшшш Враца, по-леко с регионалните препратки, моля.

Ако бях от враца, щях да напиша че ме е срам че съм врачанин дева... даже щеше да ме е срам да пиша по форумите.

Тва врачанин ако ми почука на вратата да ми се моли за хляб , ще го набия и ще го изгоня...
то не че на някой от ямбол ще дам де, още по малко па на сливенчанин :)
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Ще ви обясня накратко тъпо и ясно ситуацията.

Ако имаш среден бизнес, значи имаш минимум 10 000 лева на месец разходи за фирмата.
Това означава че сутрин като се събудиш и вече си минус 400 лева. Значи със ставането ти ти знаеш че днес трябва да ги изкараш тези пари, за да не си назад.
Това означава че от сутринта си напрегнат и нервен.
С отиването в офиса или там каквото е се чудиш с какво ще те изненадат днес служителите, клиентите и може би държавните служители.
Всеки звън на телефона може да е от някой от горните три вида и не се знае кой и за какво.
Трябва да внимаваш да не те крадат.
ДА си постоянно иновативен, за да не те смачка конкуренцията.
има още поне 100 неща, но не ми се пише че път ме чака на ранина....

Всичко това е такова напрежение, че ти убива живота, съсипва ти нерви и здраве.

Така че щом си тарикат и изкарваш тези 10 000 лева + нещо отгоре, значи си заслужил да печелиш много.

Ако работниците ти са недоволни - здраве да е, да си намерят по добра работа или да започнат свой собствен бизнес и да минат по този път...
Не е за всеки това, така е било винаги и няма как да се промени, на който му стиска пробива.

та така и 50 000 лева да изкараш за месеца от тях 40 да са за теб, знаеш че си ги заслужил ти, защото си ги изкарал ти,а не служители които са лесно заменими.
И в чужбина е така как я мислите вие? ДАват ти добри пари ако качествата ти носят на фирмата повече приходи.

Ама ако сте като приятелчето ви никс 500 заплата + още 500 си открадне за да не е капо, няма да стане вашата, глад и мизерия и ще чакате да ви умре някой роднина за да му продадете наследството, за да сте пичове и вие поне за малко...
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

хаха тази тема, доста се развивла в негативен план де :D, даласа избива рибата с проницанието си пак.

По рано пита що тука взимаме 290 вече а там 2к - производителност, производство на труда, която е функция на всички инвестици в подобряване на условията за работа, от там се вдига продукция респектвино става по ниска цената на единцата съвкупно, ние имаме кофти производителсност ниска производителнсот на трудна, малко наличие на капитал и то не е по предназначение и гледай какво става ние правим килмчето за 500 кинта от УК ни го правят за 100 кинта, рационалния избор е 100 кинта демек нашите го духат, кво следва от това бизнеса фалира редица на по.............. .......................


много сложно се изразяваш - малко ще те разберат!
Имаше тема във форума за простите изрази,които са лесно смилаеми!


та така и 50 000 лева да изкараш за месеца от тях 40 да са за теб, знаеш че си ги заслужил ти, защото си ги изкарал ти,а не служители които са лесно заменими.
И в чужбина е така как я мислите вие?

значи от малката заплата на работещите се ша ставаш богат!
Затова в швеция ша ти вземат 40% за да ги дадат на тези бедните,които нямат- и никой не роптае затова!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

много сложно се изразяваш - малко ще те разберат!
Имаше тема във форума за простите изрази,които са лесно смилаеми!

Обеснявам ти дори доста просто, това че не вдяваш е личен проблем - опитвам се ти обесня цял процес, който е взаимно свързан от различни променливи.
Айде още по просто ти го казвам:

Докато нямаш конкурентена икономика никога няма видиш 1к, минимална заплата - регулирана от държавата или определена от пазара


Виждам нещо те затрудних с въпроса, явно е сложен спремо нивото ти, повече няма питам

А за фирмения пример, представи си имаш печалба, при която ако стане 1к заплатата, тази мин. заплата разпрделена по броя служителити ти изяде половината ако не повече от бизнеса ти или в най-лошия случай си на 0-та, какво правим - ти какво би правил? Е знам че е труден въпрос, явно не са ти ясни бизнесите, но може се пробваш
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

та така и 50 000 лева да изкараш за месеца от тях 40 да са за теб, знаеш че си ги заслужил ти, защото си ги изкарал ти,а не служители които са лесно заменими.И в чужбина е така как я мислите вие? ДАват ти добри пари ако качествата ти носят на фирмата повече приходи.

Съвършен ИДИОТ

Какво си заслужил посткомунстически БОКЛУК нещастен, заслужил си ги САМО ако си си ги изкарал САМ, участва ли дори и само един РОБ или ЧОВЕК ще си затваряш миризливата уста и ще си налягаш парцалите защото нищо не си заслужил

Защо не отидеш в някоя бяла държава да завъртиш бизнес(едва ли знаеш какво е това).

Още преди да си започнал и вече си фалирал, там за цървули никой не работи или ако работи си знае цената и за 500 лева най много един бой да ти теглят и да изритат като кирлив пес обратно в Славяно Мангалистан нещо което вече ти се е случвало и то не веднъж.

Никса си клати краката от както се е родил и ще си ги клати до края на дните които му е отредил Господ, нещо необяснимо и недостижимо за малоумен ИДИОТ като теб
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Докато нямаш конкурентена икономика никога няма видиш 1к, минимална заплата - регулирана от държавата или определена от пазара
За какво ми е икономика и западаща индустрия КАТО си имаме страхотен туризъм планини и море и т.н.Там ни е силата-там трябва да се развиваме!
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Абе колега какви ги бръщолевиш.... Туризма в България беше убит от момчетата с дебели вратове. Днес масовите туристи са бабички и пишлемета на по 15-16 години. Идват тука търсещи евтиния разхолен живот. Зимните курорти гледат как да убият планините ни и накрая се оказва, че туризма в България се разбира да отидеш на хотел и да платиш камара пари за спа и фитнес, защото природа не може да видиш....

Махни ги тия стари разбирания от 90-те. Загледай се реално в карата на Европа и ми кажи колко държави без планини виждаш и колко държави без море.... Уникално, уникално колко да е уникално. Всъщност морето ни е уникално залято с боклук влизаш вътре стоиш 10 мин. и излизаш подгонен от я дамска превръзка я кора от диня я прясно използван презерватив. ....
 
От: ПОТЪВАНЕ:- Минималната работна заплата вече е 290 лева

Абе колега какви ги бръщолевиш.... Туризма в България беше убит от момчетата с дебели вратове. . ....

мДА ПРАВ СИ
Минава си БАГЕРО и всичко наново се строи,Защото никаква индустрия нема да ни помогне!
 

Горе