ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

ok_bg1

New Member
Здравейте,
сайта ми внезапно изгуби дългогодишни позиции. Името на домейна е www.eko-cig.com и преди излизаше на челни позции на ключови думи като "електронна цигара",
"електронни цигари", "електронна пура" и т.н. Дори и да напиша "eko-cig.com" в търсачката, не се показва... Проблема е от само в GOOGLE търсачката, в YAHOO се индексира както трябва.
В GOOGLE WEBMASTER TOOLS ми изписва следното съобщение:
Googlebot не можа да осъществи достъп до файла ви „robots.txt“ и отложи обхождането на сайта ви, вместо да рискува да обходи неразрешени страници. Още информация.

На хостинга съм качил robots.txt със следното съдържание:
User-agent: *
Allow: /.
Allow: /
User-agent: Mediapartners-Google
Disallow:

Моля, някой ако знае защо се е получило така и как се оправя проблема да пише. Благодаря предварително! :)
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

В такъв случай отговорът е само един - сайта ти е наказан. Сега потърсих - не излиза при изписване на сайта, но видях, че излиза друг сайт с име, което е много сходно с твоя сайт: eco-cigs.com . Възможно ли е да е имало репорт от този сайт и за това да са те наказали?
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Поне не е деиндексиран. Може да си отнесъл наказание -70 или по-голямо.
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Ами не ми се вярва някой да е изпратил репорт (а и няма за какво), но все пак конкуренцията си е конкуренция. В GOOGLE WEBMASTER TOOLS ми изписва, че GOOGLE не може да обходи ROBOTS.TXT

А ако примем, че по някакъв начин сайта е отнесъл наказание какво да правя?
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Ами не ми се вярва някой да е изпратил репорт (а и няма за какво), но все пак конкуренцията си е конкуренция. В GOOGLE WEBMASTER TOOLS ми изписва, че GOOGLE не може да обходи ROBOTS.TXT

А ако примем, че по някакъв начин сайта е отнесъл наказание какво да правя?

Има цяла тема за ъпдейта на гоогле и отрицателното влияние върху позициите. Този робот кога си го качвал? Правилно ли е ъпдейтнат в ГУТ?
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Пингвина?
От кога ти е така сайтът?
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Има цяла тема за ъпдейта на гоогле и отрицателното влияние върху позициите. Този робот кога си го качвал? Правилно ли е ъпдейтнат в ГУТ?
Робота го качих преди няколко дни. Незнам дали е правилно ъпдейтнат. Може ли линк към споменатата тема?

Също така, има ли някакъв начин да се свържа с GOOGLE? /сериозно питам/ :D

Пингвина?
От кога ти е така сайтът?
Сайта изгуби позции миналата седмица и то внезапно.
 
Като търся за домейна eko-cig.com в гугъл със site:eko-cig.com не излиза нищо. Явно си деиндексиран, което е наказание.
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

ето я темата
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=32662

ако не е наказан сайта - 99% е заради пингвина :p

Благодаря! :)

А какво по-точно е "пингвина"?
Съжелявам, ако въпроса ви звучи глупаво, но не съм запознат :oops:
 
От: От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Благодаря! :)

А какво по-точно е "пингвина"?
Съжелявам, ако въпроса ви звучи глупаво, но не съм запознат :oops:

чети в темата която ти дадох
ето и ооще една полезна
http://razbirach.com/google-penguin-update/

по-горе ти казват, че най-вероятно е наказан
 
От: Re: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Като търся за домейна eko-cig.com в гугъл със site:eko-cig.com не излиза нищо. Явно си деиндексиран, което е наказание.

Аз също го пробвах преди това и беше индексиран. Показа ми резултати от сайта. Сега вече и при мен не го показва...
 
От: От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

чети в темата която ти дадох
ето и ооще една полезна
http://razbirach.com/google-penguin-update/

по-горе ти казват, че най-вероятно е наказан

Отново благодаря! В момента съм се зачел сериозно в първата тема :)

Все пак продължавам да мисля, че сайта не е наказан. Не съм обновявал информацията от месеци, а сайта дълги години държеше челни позции и изведнъж оп-бум и го няма... Да не би да е нещо от роботите и т.н "обхождане"?
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Имаш в момента точно 0 индексирани страници.
И това ако не е НАКАЗАНИЕ, не знам какво е :)
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Моя грешка - написал съм eco, вместо eko - правилно, сайта е изхвърлен от индекса. Връщането става бавно и трудно.
 
махни този роботс първо не върши никаква работа и не помага с нищо.... по добре да седи празаен... роботс.тхт е само за забрани с цел скулптиране на на сайта където не става добре с нофолоу... а аз не виждам смисъл от тези неща който си написал

при мен дава индексиран само хоума

eko-sig.png
 
<meta name="classification" content="business" />
<meta name="robots" content="index, follow" />
<meta name="revisit-after" content="10 days" />
<meta http-equiv="expires" content="0" />
<meta http-equiv="cache-control" content="no-cache" />
<meta http-equiv="pragma" content="no-cache" />


<meta name="author" content="TRAYO" />

това горното ми идва в повече - със сигурност може и без него.... а долу


<meta name="keywords" content="Eko-cig, екологична цигара, електронна цигара, цигара, екологична, цигари, пушачи, никотин, никотинова зависимост, пушите, здравословно, здравословното пушене, откажете от пушенето, откажете цигарите, откажете, пура, здравето, пушача, здравето на пушача, лесно отказване, отказване на цигарите" />
<meta name="description" content="Електронни цигари - на едро и дребно. Директно от вносителя! Най-актуалните модели електронни цигари на най-атрактивни цени! Цени от 15 до 128лв. Ego-T, Ego - VGO, Ego - 510 T-Slim, Его-Т лед дисплей, Ego-W Електронни екологични цигари,пурети и консумативи за тях - най-успешните уреди за отказване от тютюнопушене. Пушете здравословно или откажете цигарите! Набираме търговски агенти,дистрибутори-гъвкави и разнообразни схеми за основни или допълнителни доходи или създаване на собствен бизнес!" />

един и същи тайтъл дескрипшън и киурди на всяка страница и то изглеждащи настъфени


ако е въведено наказанието за препотимизация такива сайтове си ще бъдат наказани
 
От: Re: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

махни този роботс първо не върши никаква работа и не помага с нищо.... по добре да седи празаен... роботс.тхт е само за забрани с цел скулптиране на на сайта където не става добре с нофолоу... а аз не виждам смисъл от тези неща който си написал
Подкрепям това, и аз към дадения момент не ползвам роботс - не ми е нужен и не съм претърпял никакви загуби.

Също така погледнах кода ти: според мен трябва да си оправиш тайтъла, дескрипшъна, да си оправиш <h1> - ползваш го на две места в страницата, а това е недопустимо. Махни <h1> от снимката на сайта, понеже се слага само на заглавие, не и за снимки!

П.П.: Допълнение - виждам, че пишем едно и също по едно и също време с coolice, изводът е един: оправи си кода на сайта!
 
Последно редактирано:
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Я дай кода на робота, който е отчетен в ГУТ. Май там си оплескал нещо ако си качил някой друг със забрана и после като си качил този новия, не се е ъпдейтнало там.
 
От: ПРОБЛЕМ! Сайта ми внезапно игуби дългогодишни GOOGLE позиции...

Какъв пингвин, бре другари, Гошо си го е казал

Googlebot не можа да осъществи достъп до файла ви „robots.txt“ и отложи обхождането на сайта ви, вместо да рискува да обходи неразрешени страници.

Robots.txt връща 500 грешка, оправи го първо него:
http://www.eko-cig.com/robots.txt

Е такъв сложи:
User-agent: *
Disallow:
 

Горе