Падат ли ви посещенията

DGK

Member
Здравейте,

Следя постоянно 10-15 сайта на различна тематика - някои мой, други чужди. Прави ми впечатление, че през последните 5-10 дни посещенията падат масово. Примерно сайт с 6000 уникални миналия понеделник, тази седмица в понеделник прави 5000. При някой спада е до 50%. Някои от сайтовете са доста стари.
На какво би могло да се дължи това според вас?
 
От: Падат ли ви посещенията

Според мен, колкото и странно да звучи, дължи се на хубавото време. :)
Аз също имам такива наблюдения, върху 3 сайта. Има спад, но не в класирането в Гугле, ми просто посетителите липсват.

Включително и адсенс посетителите се туткат... Не като по снежно време. :mrgreen:
 
От: От: Падат ли ви посещенията

Според мен, колкото и странно да звучи, дължи се на хубавото време. :)
Аз също имам такива наблюдения, върху 3 сайта. Има спад, но не в класирането в Гугле, ми просто посетителите липсват.

Включително и адсенс посетителите се туткат... Не като по снежно време. :mrgreen:

Така си е :) В началото на пролетта ще е така докато не стане адската жега и да се изпокрият хората вътре - пак ще почнат да се чудят какво да правят.От друга страна с тая финансова криза хотелите по морето ще поевтинеят и може да избягат и натам.Направо да вземем да поръчаме едно социалогическо проучване ...
 
От: Падат ли ви посещенията

Е няма нужда от проучване - като видите, че 90% от новите рекламодатели в EasyTrader са туристически агенции, предлагащи почивки на морето с намаление... май сами ще си го вкараме, като ги рекламираме:mrgreen:
 
От: Падат ли ви посещенията

Според мен хората се ограничават да сядат пред компа , заради финансовата криза.
Пък и повечето ако не си платили нета ...
Хората си викат : вместо да си платя нета , с тез 20 лв . ще си купя нещо за ядене.
 
От: Падат ли ви посещенията

Според мен хората се ограничават да сядат пред компа , заради финансовата криза.
Пък и повечето ако не си платили нета ...
Хората си викат : вместо да си платя нета , с тез 20 лв . ще си купя нещо за ядене.
Ехее чак до там ли я докарахме
 
От: Падат ли ви посещенията

Според мен хората се ограничават да сядат пред компа , заради финансовата криза.
Пък и повечето ако не си платили нета ...
Хората си викат : вместо да си платя нета , с тез 20 лв . ще си купя нещо за ядене.
Грешна ти е логиката според мен.
Човек може да спести 20лв от кафета и транспорт, като си седи у дома, но си плати нета, за да не му е крайно скучно, понеже кризата му яде джобните за излизания.
 
От: Падат ли ви посещенията

Каква финансова криза е момчета ? Тук в България си има криза от доста години...
Вярвате ли че големите фирми незнаят какво да правят ? Това е просто заради
медиите. В Америка има криза но тук няма или по-точно започнаха да говорят
за България криза глупости ! Майките ви и бащите да не останаха без работа?
В една фирма има съкращения в друга няма и това е в някои фирми само.
По телевизията говорят за тази криза а какво стана? НИЩО!
В америка и китай там е кризата !
 
От: Падат ли ви посещенията

При мен не падат таже се покачиха малко след ъпдейта:DПък това, че хората не влизат в нета защото имало криза не ми се вярва. Може да се ограничават да пазаруват онлайн, но да не сядат пред компа чак и да нямат 20лв да са платят нета малко несериозно ми звучи.:)
 
От: Падат ли ви посещенията

Sobieski, грешиш.
Криза има, но не във всички сектори.
Като фирмата има чуждестранни клиенти и от там спрат поръчките... кво правим?

И да, майка ми остава без работа, с още 500 човека (от общо 1000) от фирмата, в която работи. Малко ли ти се вижда?

Банките спряха заемите, вдигнаха лихвите, хората не могат да си плащат ипотеките, предприемачите не могат да си застроят изкопаните дупки...

Или ти нямаш заем? Е, други имат.

Точно в началото на така наречената "криза", работех във фирма, изпълняваща проект на голяма автомобилна компания. Поради съкращения в бюджета, проекта се пое от вътрешни кадри и т.н. и т.н.
 
От: Падат ли ви посещенията

Моите посещения паднаха.
 
От: Падат ли ви посещенията

Проблема идва от по-големите държави така е...
Ако беше твоя фирмата нямаше да останеш без пари ФАКТ

Има спад в ел техниката и други екстри.. Но на теб като ти се
пуши например? пак ще си вземеш цигари. Като ти се яде сирене
пак ще отидеш и ще си купиш. Едни печелят други губят.. това е
 
От: Падат ли ви посещенията

Не знам дали заради пролетта или кризата но за една седмица ми спаднаха с 30% и то без да ми е падал сайта в позициите просто ей така спаднаха.
 
От: Падат ли ви посещенията

Падането на посещенията със сигурност се дължи на хубавото време. Все пак по приятно е да излезеш да се разходиш пред висенето в къщи. Кризата дали има пръст не знам, но по скоро съвременния човек ще се лиши от кабелна или нова дреха пред това да му спрат нета или телефона :) това е моето мнение по въпроса
 
От: Падат ли ви посещенията

Хубавото на кризата при нас е ,че ние сме си в постоянна криза от много време на сам.Едва ли ще я усетим по- различно.По- скоро съм склонен да вярвам ,че се дължи на хубавото време.Аз самия предпочитам да пийна биричка и да разпусна малко,отколкото да вися пред компа постоянно.Защото факта ,че не си умрял не значи че живееш.Всичко е въпрос на подреждане на приоритети.
P.S. По -добре да спра пиенето и цигарите ,от колкото да не си платя нета.
 
От: Падат ли ви посещенията

Скокове и падове наблюдавам периодично и то със символични стойности. Тук не виждам никаква намеса на каквато и да е криза, тъй като интернет сектора (и IT технологиите като цяло) остана един от най-малко засегнатите от кризата.
След последните ми SEO подобрения и с новите ми няколко микро рекламни кампании в Google Adwords определено трафикът ми е подскочил тези един-два месеца.
 
От: Падат ли ви посещенията

Аз паднах в серпа, смених домейн стана мазало няма приходи .. криза е.. :d опитвам се да поддържам трафика с адурдс... и там криза абе ужас... изобщо не е розово положението :(
 
От: Падат ли ви посещенията

Що бре? В Adwords максималните цени май са резнати през кръста, което води до по-евтино пробутване на рекламата ти.
 
От: Падат ли ви посещенията

Ами тогава предлагам да пуснем молба до бат Бойко за сняг :D
 
От: Падат ли ви посещенията

Падат и при мен, най-много на развлекателните сайтове... от хубавото време е мисля :)
 

Горе