Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

mvmrik

Well-Known Member
Мисля да си поръчам нещо, но видях че е доста скъпа доставката - £29.99, това означава че за по-дребни неща няма смисъл.

Доколкото разбрах тази цена е фиксирана и няма значение колко неща ще се поръчат - правилно ли съм разбрал?

Освен това ме интересува как става доставката, досега никога не съм купувал от чужди сайтове - въвеждам си адреса, поръчвам и ми го носят или трябва аз да го взема от някъде?

Има ли допълнителни такси, освен тази за доставката?

Гледах сайтове на разни посредници и излиза доста по-евтино, но не знам дали да им имам доверие. Вие ако сте пробвали с някой кажете.
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

Да, цената на доставката е фиксирана ( аз съм поръчвал по 50-60 килограма стоки от там), но ако поръчваш дребни работи малко дебело идва. Най-добрия вариант е да се съберете няколко човека и да направите обща поръчка, за да разделите разходите по доставката. Аз поне така пазарувам от там. Доставката поне в моя град я извършват с DHL предполагам и за другите градове е с тях. В началото ме викаха аз да ходя да си взимам кашоните, но това беше 1-2 пъти, след това почнаха да ми ги доставят направо в къщи. Други такси не съм забелязал да има, но може да ти се оскъпи поръчката от разликата в курса на паунда, защото не теглят парите в момента в който пуснеш поръчката, а след 1-2 дена когато я потвърдят (но пък може и да спечелиш).
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

Веднага ги теглят парите. Иначе другото си е така. От фиксираната доставка печелиш при големи поръчки.
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

Вече 5-6 пъти си поръчваме няколко приятели като си делим доставката.
Стоките пристигат с DHL.
Като направим поръчката първо блокират сумата по картата, и когато ги пратят си дърпат стойността. Получават се разлики в курса, но те са минимални.
През ноември сме решили пак да си поръчаме някой неща.
Ако искаш може да те включим и после да ти ги пратим с Екон, но ако си намериш твой познати ще ти излезе по-евтина доставката.
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

И аз потвърждавам, че цената е фиксирана и при големи поръчки си е далвера. Мои приятели се събират и примерно при >10 артикула пазаруват. Хубаво е да следиш и наличността им, защото често се случва някои да ти ги кенселират, просто защото ги намат. Това се случва най-често при тези промоцийки. Повече от изгодно е да се пазарува от там, да не кажа, че няма смисъл от тук. Напоследък все повече хора си взимат неща от такива сайтове. Виждал съм даже и реплики да купуват. А пък ние тък нека си затваряме онлайн БГ моловете. :)

Чардж бек има, само при отказана поръчка, а парите веднага се трансферират, както като пазаруваш и другаде. Да знаете, че е възможно при суми от над 400 паунда да ви се обадят от банката ви, за да ви кажат за това движение по вашата сметка. Все пак сумата е голяма и от мерки за сигурност са длъжни да го направят. ;)
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

що не пробваш с еконт имат подобна услуга и доставкат до Бг за 10кг е 50лв
обаче незнам колко е доставката в рамките на Англия която трябва да се плати
Може ако нямаш кредитна карта да пазаруват те, удоволствието струва 4%
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

що не пробваш с еконт имат подобна услуга и доставкат до Бг за 10кг е 50лв
обаче незнам колко е доставката в рамките на Англия която трябва да се плати
Може ако нямаш кредитна карта да пазаруват те, удоволствието струва 4%

Е то няма смисъл, ще излезе същото. Доколкото видях и с visa electron става, аз като имам такава от ЦКБ ще стане ли?
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

Нашата Виза електрон е от ДСК.
За ЦКБ не знам.
Ако решиш да пробваш с нея и нещо се обърка ще ти блокират парите по картата като ако след 45 дни не се осъществи сделката ще ти ги разблокират.
Ако искаш по-рано да ти ги разблокират ще трябва да се свържеш със сайта да ти пратят писмо, че няма да имат претенции и после него да представиш на банката та да ти отблокират парите по-рано.
Ако има нещо, с което да помогна съм на среща.
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

пазарувах от там с виза електрон
доставката беше 30 маи техни пари ли евро ли забравих ама си беше 30
с dhl дойде ама ме бавиха докато ми съберат боклуците че бяха много май около 1200 техни пари
от dhl бяха загубили единия кашон но след три-пет дни дойде и той..
като цяло не съм доволен имаше и хубави стоки имаше и боклуци...
някои стоки ми приличаха на китайски ментаци. говоря за маратонки рийбок и адидас от 10-20 лирки

абе като цяло втори път няма да поръчам
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

аз съм пазарувал много пъти през тяхна посредничка в Пловдив!
мадамата е точна и готина (второто е по-важно за мене - такава мацка хич не ми пука дали ще ме излъже)
skype: desita12341
phone: 0896-330-965

обикновено събира поръчки за следващия понеделник като стоката идва много бързо
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

Има една фирма която предлага доставки на стоки от Aнглия. Тарифите им са на обем или килограми. Доло горе чифт маратонки излизат 12 лева. Kато в това ти влиза цената с доставка до дома (мисля със Speedy)

за повече инфо - www.donesimi.com
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

Това е голяма далавера чесно казано.Аз търся хора, с които да поръчаме доста неща и да ги поръчаме заедно.Засега сме 2 от Бургас и 1 от Пловдив.Ако искаш и ти се включи !
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

бе мани донесими, на мен с еконт ми доставиха цяла лодка от англия бре :)
 
От: Пазарува ли някой от spoetsDirect.com

AMOUN прав си,че с еконт-а е по-добре.От Англия работите са доста по-евтино от колкото в България,ако пазаруваш с карта :)
 

Горе