Пазар/Липса/Езици

Limitless

New Member
Здравейте приятели! Много се радвам, че има хора като вас, които помагат на другите за удовлетворение, а не за пари. Вашите мнения са много полезни, а онова момче, което беше писало тема за да попита какво може да прави на 13 години направо ме вдъхнови.. По- грамотно дете от 90% от популацията на българи, които пишат в интернет.... Дали сте му прекрасни съвети и това ми даде стимул и аз да ви споделя моята история и да ви попитам за съвет. Малко ми е трудно да си формулирам изреченията, но ще се опитам да ме разберете точно, както го планирам в ума си...
Така, значи аз съм на 20 години от един малък град, малко работа, ниско платена, надути женски, ограничени хора с още по- невероятно ограничен начин на мислене... Преди много време пак съм ви посещавал, но нищо, нищо не съм направил, от което реално да има полза. Като погледна по- стари мнения и "бизнесите" на повечето от хората вече отдавна ги няма. Много малко от старите потребители са останали тук и упорито продължават да дълбаят по- надълбоко за да стигнат до сбъдването на мечтата си... И се замислям, всички ли се отказваме толкова лесно? Аз преди започнах и даже бях забравил за форума, направили са го и сигурно 89-90% от старите потребители... Предложили са им работа за 300-500 лева (зависи в кой град, може и 600) те са я приели и са забравили форума и са започнали да използват интернет само за сладки приказки във фейсбук...
Подчинени са отново на правилата на всички, които не могат да видят по- далеч от носа си, че интернет е една машина за пари, само че са нужни знания и много, много качества... Аз си търся работа от скоро и познайте в една верига магазини колко пари ми предлагат... 270 лева от тях 40 лева осигуровки и ти дават 40 лева ваучери за храна... Кажете ми има ли смисъл въобще?! Това е подигравка. Вече съм напълно решен да започна собствен бизнес и да стана богат! Според мен интернет предлага такава възможност. Смятам да се запиша на курсове по английски език, защото не го знам и да тръгна от някъде (от вас знам, че от български сайт трудно да изкарваш добри пари). Работа ще търся друга няма да работя за тези 230лв... Ще намеря нещо и всичко ще го наливам за знания и за сайт с който ще започна. Моля дайте съвети от всякакво естество за достигане на целта! Успехи!
 
От: Пазар/Липса/Езици

Форматирай си малко поста и удри по един ентър от време на време. Така е нечетимо и объркано.

ПП това е само съвет
 
images


Относно намеренията ти - не познавам човек направил успешен бизнес, чиито главна движеща сила е било да "стане богат". Ако кинтите са главна цел, шансовете доста драстично се стопяват.
 
От: Пазар/Липса/Езици

Както казах и в другата тема - учи езици. Английски задължително перфектен + още някакъв популярен по избор (немски , испански) . Тези умения отварят врати навсякъде. Имам познати в бг , където с езици успяват да имат заплата над 1,5 к. Винаги може да решиш да се пробваш и извън бг - което може би е най-добрия избор.
 
Здравейте на всички!Темата ,която сте отворили е много интересна и ви поздравявам от сърце!Аз живея от 18 години в Гърция и владея почти перфектно езика писмено и говоримо..Бих се радвала да помогна на българи,които биха искали да направят сайтовете си и на гръцки език.
Освен това,бих искала да ви информирам,че гърците са доста назад с програмирането и изобщо с интернет пространството като цяло.Аз не съм програмист,нито уеб дизайнер,но смея да твърдя,че дори собственото ми компютърно ниво е доста над гръцкото.Защо се отклоних от темата,ще попитате...Ами защото като гледам какви умове има само тук и се чудя как е възможно тук в Гърция местните да имат такова голямо самочувствие,което почива само на някакви архаични лаври.С други думи,който навлезе с бизнес тук в Гърция,според мен ще има огромен успех,стига бизнесът му да е на ясен гръцки език,защото те са националисти до мозъка на костите си,а същевременно са много мързеливи като цяло.Не е случайно ,че най-оправните отдавна се насочиха да прехвърлят бизнеса си в България като по-рентабилно от данъчна гледна точка.Примери мога да давам до утре,но не искам да ви уморявам с поста си.. Благодаря за вниманието!
 
Здравейте на всички!Темата ,която сте отворили е много интересна и ви поздравявам от сърце!Аз живея от 18 години в Гърция и владея почти перфектно езика писмено и говоримо..Бих се радвала да помогна на българи,които биха искали да направят сайтовете си и на гръцки език.
Освен това,бих искала да ви информирам,че гърците са доста назад с програмирането и изобщо с интернет пространството като цяло.Аз не съм програмист,нито уеб дизайнер,но смея да твърдя,че дори собственото ми компютърно ниво е доста над гръцкото.Защо се отклоних от темата,ще попитате...Ами защото като гледам какви умове има само тук и се чудя как е възможно тук в Гърция местните да имат такова голямо самочувствие,което почива само на някакви архаични лаври.С други думи,който навлезе с бизнес тук в Гърция,според мен ще има огромен успех,стига бизнесът му да е на ясен гръцки език,защото те са националисти до мозъка на костите си,а същевременно са много мързеливи като цяло.Не е случайно ,че най-оправните отдавна се насочиха да прехвърлят бизнеса си в България като по-рентабилно от данъчна гледна точка.Примери мога да давам до утре,но не искам да ви уморявам с поста си.. Благодаря за вниманието!

Искаш да ставаш бизнесдама, обаче типично като истински българин почна да лееш със самосвала! Гръцкото самочувствие не се крепи само на архаична история. Гърците не са глупави и много добре си оценят труда! Не работят за стотинки като нас, както ние берем малини в Глазгоу за £9 на ден, или керърваме стари британски задници за жълтици. Грък няма да видиш по плантациите. В Гърция е пълно с български камериерки, не гръцки! Ползват нашата евтина работна ръка. Кой е тъпия, ние или те?

Гърците живеят на помощи заради високата безработица. Гледал съм доста интервюта, разпитвал съм гърци, всички нямат проблем с две деца да живеят при родителите си на €250-300 месечна социална издръжка отколкото да работят като мангали и да ги експлоатират! "Всяко нещо има граница!" – е тяхното мислене, за което BRAVO! Не им трябват скъпи коли, не търсят лукс. Искат уважение! Защото са горди хора. Какво уважение е €500–700 заплата? Това е гавра!

Също много важен факт е, че гърците НЕ ИМИГРИРАТ. Има малка бройка в Австралия, които са много стари заселници, има и в Германия по официална статистика, но те се или връщат, или интегрират, понеже никога няма да видите грък да си цопне знамето пред прозореца, както масово правят турчулята!

Да, горд народ са. Не имигрират, не работят за стотинки, не работят като фрийлансъри. Никъде няма да видите гръцки фрийлансър, но за сметка на това – голям бол балканци да ги ринеш с лопата от Босна, Косово, Румъния, България, Украйна, Сърбия, Молдова...

Гърците си стоят в Гърция. Не са плъзнали като арабите да заселват целия свят, като някакви мишки! Не гледат да изостават държавата си както ние правим и имигрираме масово в САЩ, Англия, Германия, Испания. В Чикаго има поне 350 хиляди българска популация, което говори добре за мишенската ни натура.

Гърците НЕ СА са мързеливи. Ако имат проблем, по улиците излизат хиляди на протести. А по времето на Втората Световна Война, докато Норвегия, Дания, Холандия, Белгия и разни такива се предават за броени дни, Гърция нанася невероятни поражения на Хитлер! Гърция също разгромява Италия и изтласква войските на Мусолини до Албания. Затова и Хитлер отива да спасява приятеля си. В крайна сметка дава много загуби.

Нека им отдадем нужното уважение и нека не бъдем късогледи идиоти-кравари!

С това мислене "че са тъпи" или "лигльовци" и "мързеливи", никой няма да успее. Ще те надушат и ще ти порежат крилцата.

Ciao
 
Последно редактирано:
Интересна гледна точка. И аз винаги съм ги намирал за мързелвци , дето искат пари, да си почиват и да си пият узото. Иначе на протести са единни или поне повече от нас.
А как е положението при тях след тая криза дето им даваха пари да не обявят фалит ? Нали се пишеше че им намалили пенсии нещо и трябва да стягат коланите ?
 
Интересна гледна точка. И аз винаги съм ги намирал за мързелвци , дето искат пари, да си почиват и да си пият узото. Иначе на протести са единни или поне повече от нас.
А как е положението при тях след тая криза дето им даваха пари да не обявят фалит ? Нали се пишеше че им намалили пенсии нещо и трябва да стягат коланите ?
Испанците са мързеливците. Там работното време е скъсено. Това е друга тема обаче.

Румънските и руски туристи са често много нагли, шумни и неучтиви. Гръка се затваря в ъгъла и не го чуваш; не знаеш че е грък дори.

Колкото до кризата, както и тези пожари сега, като доказаха на 100% следователите, че са умишлени палежи, прави се да ги смажат духом като други нации.

Заради кредита им дадоха 90% от летищата и портовете на концесии от по 70 години, което е още по-голяма гавра. 100% от печалбата ще прибират немски фирми в момента и вече си правят каквото искат. Разпореждат се германците с чужда държавна инфраструктура. Наглост неземна...

Пенсиите и помощите намалиха, работа няма, 55% безработност при мъжете до 30. Някакъв ужас е. Много други нации биха колабирали във война досега. Учудвам им се на издръжливостта.
 
Последно редактирано:
Искаш да ставаш бизнесдама, обаче типично като истински българин почна да лееш със самосвала! Гръцкото самочувствие не се крепи само на архаична история. Гърците не са глупави и много добре си оценят труда! Не работят за стотинки като нас, както ние берем малини в Глазгоу за £9 на ден, или керърваме стари британски задници за жълтици. Грък няма да видиш по плантациите. В Гърция е пълно с български камериерки, не гръцки! Ползват нашата евтина работна ръка. Кой е тъпия, ние или те?

Гърците живеят на помощи заради високата безработица. Гледал съм доста интервюта, разпитвал съм гърци, всички нямат проблем с две деца да живеят при родителите си на €250-300 месечна социална издръжка отколкото да работят като мангали и да ги експлоатират! "Всяко нещо има граница!" – е тяхното мислене, за което BRAVO! Не им трябват скъпи коли, не търсят лукс. Искат уважение! Защото са горди хора. Какво уважение е €500–700 заплата? Това е гавра!

Също много важен факт е, че гърците НЕ ИМИГРИРАТ. Има малка бройка в Австралия, които са много стари заселници, има и в Германия по официална статистика, но те се или връщат, или интегрират, понеже никога няма да видите грък да си цопне знамето пред прозореца, както масово правят турчулята!

Да, горд народ са. Не имигрират, не работят за стотинки, не работят като фрийлансъри. Никъде няма да видите гръцки фрийлансър, но за сметка на това – голям бол балканци да ги ринеш с лопата от Босна, Косово, Румъния, България, Украйна, Сърбия, Молдова...

Гърците си стоят в Гърция. Не са плъзнали като арабите да заселват целия свят, като някакви мишки! Не гледат да изостават държавата си както ние правим и имигрираме масово в САЩ, Англия, Германия, Испания. В Чикаго има поне 350 хиляди българска популация, което говори добре за мишенската ни натура.

Гърците НЕ СА са мързеливи. Ако имат проблем, по улиците излизат хиляди на протести. А по времето на Втората Световна Война, докато Норвегия, Дания, Холандия, Белгия и разни такива се предават за броени дни, Гърция нанася невероятни поражения на Хитлер! Гърция също разгромява Италия и изтласква войските на Мусолини до Албания. Затова и Хитлер отива да спасява приятеля си. В крайна сметка дава много загуби.

Нека им отдадем нужното уважение и нека не бъдем късогледи идиоти-кравари!

С това мислене "че са тъпи" или "лигльовци" и "мързеливи", никой няма да успее. Ще те надушат и ще ти порежат крилцата.

Ciao
Явно не сте разбрали правилно.Аз имам работа,не смятам да ставам "бизнес дама",което според вас май е мръсна дума :).Бих помогнала с радост напълно безплатно с превод! Очевидно е,че твърденията ви се основават на подочути от тук и от там неща и нямат общо с действителността.Поздравления за вметнатият урок по история!За съжаление статистиката по отношение на гръцките емигранти днес е друга,но както и да е,няма смисъл да споря.Както няма смисъл да споря по въпроса дали четири членно семейство се оправя с бащините пенсии.Не смятам да започвам политическо предаване,но искрено ви съветвам да проучите малко повече нещата ,защото просто сте останали само в час по история.Очевадно е,че нещо дълбоко ви мъчи и се опитвате да си го изкарате по форумите,хващайки се за думи и не разбирайки или не познавайки позитивната страна на нещата. Що се отнася до "тъпи" и" лигльовци" не мисля,че съм използвала такъв речник.
 
Бизнеса не е за всеки... Аз г/д от 2011 ( бях на 20 ) година почнах да вадя пари от интернет и не съм работил никога постоянна работа. 2011/2012 - ми бяха силни години, бях се научил да ползвам scrapebox, social bookmarking demon, etc, не помня още какви програми и предлагах услуги с тях, покрай това и сео-то понаучих, та май със seo си докарвах пари някъде доо към 2015, после беше голяма суша, каквото бях събирал, взех 100 таблета от Китай, те се оказаха пълен боклук, фирма даже трябваше да правя. Голям провал, та заради тъпите таблети, и че си бях решил, че ще ставам бизнесмен, имах преди това към 40-50 сайта, доста афилейт маркетинг сайтове, банко ( Blinky ) знае, имахме класирани на високи позиции и си правеха прилични пари, отделно и от адсенс капеше нещо в други сайтове. Та, заради тъпите таблети, бях се решил, че ще ставам търговец, хванах че затрих всички афилейт маркетинг сайтове, и не само, буквално останах с 0 сайта. Та това с таблетите феилна много яко, и изведнъж нито сайтове, нито пари от търговия... Та почнах да уча програмиране, 2 години някъде ми отне, сега съм месец и нещо на първата работа и съм доволен, пък проекти мисля разни сайтове, мои, но не ми остава време вече, евентуално като имам време ще пусна нещо, но вече нямам тея илюзии, че ще забогатея от 1-2 сайта.
Дано ти е било полезно, сега съм на 29, ако можех да върна времето не бих се занимавал със сайтове, бих учил програмиране още на 20.
 
Последно редактирано:
Чак не вярвам , човек по доволен да е на работа , вместо да работи за себе си без работно време. Повечето хора първо работят нормална работа и после тръгват да правят нещо оналйн сами. Ти си обратното , което е много странно поне за мен.
 
От: Пазар/Липса/Езици

Както казах и в другата тема - учи езици. Английски задължително перфектен + още някакъв популярен по избор (немски , испански) . Тези умения отварят врати навсякъде. Имам познати в бг , където с езици успяват да имат заплата над 1,5 к. Винаги може да решиш да се пробваш и извън бг - което може би е най-добрия избор.

Не съм чел темата до край, но тия 1500 лева не са ли малко ? Казваш English Level - Advanced + още някой език и накрая ......
Познати едва завършиха средното и сега са както казва народа тираджии вънка и най-малко по 2000 пестят на месец и то в евро. Заплата варира в различните фирми между 2300-2800. + още някоя далавера.
 
Чак не вярвам , човек по доволен да е на работа , вместо да работи за себе си без работно време. Повечето хора първо работят нормална работа и после тръгват да правят нещо оналйн сами. Ти си обратното , което е много странно поне за мен.
На някои просто не им е в кръвта, не успяват, не издържат, и се хващат някъде на работа. От 17 годишен се занимавам с частен бизнес. Минал съм през 4-5 дейности. Веднъж съм работил "хамалска работа" ако така може да се нарече, като бях Помощник Готвач и после Главен Chef в ресторант, който беше всъщност семеен бизнес. Не знам, на който както му е удобно. Но съвети кой какво да прави са крайно неуместни, защото "по вкус и по цвет, товарищей нет".
 
Явно сте доста богата за да работите безплатно. Как сте натрупала богатството си, ако не е тайна?

Тъпо! Доста...
 
Интересна гледна точка. И аз винаги съм ги намирал за мързелвци , дето искат пари, да си почиват и да си пият узото. Иначе на протести са единни или поне повече от нас.
А как е положението при тях след тая криза дето им даваха пари да не обявят фалит ? Нали се пишеше че им намалили пенсии нещо и трябва да стягат коланите ?
Увеличиха данъците,както и създадоха някои данъци,защото те бяха свикнали само да прибират пари.Не само пенсиите намалиха ,но и заплатите.По принцип проблема тук от години е ,че са много държавните чиновници и Гърция за да им плаща вземаше заеми от Европейския съюз и така се стигна до "кризата".След което Меркел ги сложи в две лицеви редици и няма мърдане уж...
 
Тъпо! Доста...
Не съм богата,но парите ми стигат,защото приоритетите ми са различно подредени.Преподавам музика тук и се справям доста добре финансово,след като ви интересува.Ако нямахте проблеми с гнева нямаше да ви е толкова чудно,че ще помагам безплатно.Всичко е въпрос на позитивна нагласа и оптическа гледна точка!
 
Пак за статистиката да те питам.... Ти на колко си години, с толкова богат житейски и бизнес опит? Имам някаква представа, но все пак, да видим дали ще излъжеш :)


На някои просто не им е в кръвта, не успяват, не издържат, и се хващат някъде на работа. От 17 годишен се занимавам с частен бизнес. Минал съм през 4-5 дейности. Веднъж съм работил "хамалска работа" ако така може да се нарече, като бях Помощник Готвач и после Главен Chef в ресторант, който беше всъщност семеен бизнес. Не знам, на който както му е удобно. Но съвети кой какво да прави са крайно неуместни, защото "по вкус и по цвет, товарищей нет".
 
Пак за статистиката да те питам.... Ти на колко си години, с толкова богат житейски и бизнес опит? Имам някаква представа, но все пак, да видим дали ще излъжеш :)
Две и числото на Бог отдясно, проблем?

Увеличиха данъците,както и създадоха някои данъци,защото те бяха свикнали само да прибират пари.Не само пенсиите намалиха ,но и заплатите.По принцип проблема тук от години е ,че са много държавните чиновници и Гърция за да им плаща вземаше заеми от Европейския съюз и така се стигна до "кризата".След което Меркел ги сложи в две лицеви редици и няма мърдане уж...
Да, естествено че Гърция е виновна. Сигурно и всяка една Европейска държава е съгласна да влязат милиони бежанци тук. Въобще не е виновен закон като Дъблинския закон. Въобще.

Само гърците ще са си виновни, да знаеш. Само те ще са си виновни да им изкупят на концесия 90% от летища, портове, да им фалират банките. Това е щото "хората много харчат". Затова и фалират банките. "Много се харчи". В Гърция се карат само Ferrari Italia 458 Speciale и Ferrari 360 Challenge Stradale, така е!

Меркел е спасителката, вярно е това което казваш. Меркел спаси Гърция, Меркел ще спаси и Европа.

И нека не забравяме, исландците и те са виновни, че им фалираха банките, и кипърците и те. Всеки е виновен, няма план, няма глобализация. От музика щом разбираш, трябва и от политика да разбираш, и то много.
 

Горе