Пак ли Гугъл Ъпдейт - Великден 2014?

cumo_bg

Member
Често пиша тук точно по тая тема, защото в последните 9 месеца Гугъл пуска хора, а нагоре, а надолу, а нагоре, а надолу и така до края на света.
Та питам някой друг пострадал ли е от вчера?
От 2700 предния ден на 1100 вчера. Първо мислех, че е работен ден и времето е топло, но уви то продължи да пада.
Днес гледам в Адсенс:
"Установихме този спад в приходите, като сравнихме спечеленото от Вас към 22 април спрямо прогноза за профила Ви. Препоръчваме Ви да проучите по-обстойно, за да откриете потенциални проблеми със сайта или трафика Ви."
Той трафика ми от тях идва, да си звъннат да се разберат, защо така и да ми кажат... Ето това най-много ме дразни, НЕ ЗНАМ ЗАЩО, от конкурентите ми сайта ми е най-бърз, в някои отношения имам по-добро и уникално съдържание.
В уебмастъра нищо....

Та пак да питам, някой със същия проблем... някой да е чел, понеже аз не намерих, защо при всеки ъпдейт през 1 - 2 месеца правят такива поразии?
 
От: Пак ли?

Ами първото което трябва да направиш е да провериш за внезапно покачване на некачествените линкове към твоя сайт, т.е някой от конкуренцията да не ти е направил малко черно сео.
Всъщност това е добре да си го следиш всеки ден.
 
От: Пак ли?

Ами първото което трябва да направиш е да провериш за внезапно покачване на некачествените линкове към твоя сайт, т.е някой от конкуренцията да не ти е направил малко черно сео.
Всъщност това е добре да си го следиш всеки ден.

Имали туул за това нещо? Търсих, но не открих излизат ми предимно broken links tool уж намерих един, той ми каза че всичко е наред, но не ми изглежда читав.
Ще съм ти благодарен ако споделиш такъв.
Въпреки, че не мисля, че може да е от това, но все пак трябва да се убедя на 100%, вече не знам от къде ми идва. Иначе аз са сайта съм спрял да правя каквото и да е SEO, сори на феновете на това, но е безсмислено, старая се да върши работа на потребителите. Сега е 3тия път за 9 месеца, за които ме удря, първия път изчистих много лоши линкове, двойно увеличих скоростта на сайта, натъпках го с уникално съдържание, но никакъв ефект два месеца след това пак ме удариха, 1 месец и половина беше зле, 2 месеца беше добре и сега пак ме удариха...
 
От: Пак ли?

Колегата има предвид да си проверяваш линковете всеки ден с ahrefs или majesticseo. Ако намериш скапани линкове, които не си добавял ти, то е ясно, че някой ти подлива вода
 
От: Пак ли?

От петък има голямо подскачане, не е само при теб. Не съм попадал на някакво официално инфо за ъпдейт, но според мен са пуснали нещо да щъка отново. Изчакай няколко дни докато се нормализират нещата, преди да си правиш изводи ударен ли си, или не.
 
От: Пак ли?

От петък има голямо подскачане, не е само при теб. Не съм попадал на някакво официално инфо за ъпдейт, но според мен са пуснали нещо да щъка отново. Изчакай няколко дни докато се нормализират нещата, преди да си правиш изводи ударен ли си, или не.

Благодаря ти, това исках да разбера :)
 
От: Пак ли?

Спокойно и аз пострадах. От 5000-6000 посещения на няма и 2000. vbox също са пострадали и още доста сайтове. Предполагам, че нещо пресмятат и до 2-3 дни се надявам даже на по-добри резултати. :)
 
От: Пак ли?

Изтървали са определено пак нещо от зоо градината им, и при мен навсякъде е така спадове големи в трафика.
 
От: Пак ли?

И за какво да плащам за ъпгрейд на този ahref като GWT ми показва същите Referring Domains безплатно, а този инструмент едва първите 10 на free акаунта. Аз съм сигурен, че са ми правили черно сео и то някой от тука, но всичко се връща. Гугъл не е Господ ;) И разните линкове като този > systemysloneczne.eu , какво да ги правя? Стана ясно с времето, че този disallow tool никаква работа не върши. Сигурно 80 линка излишни имам от безмислени домейни и спад с 80%.

Колегата има предвид да си проверяваш линковете всеки ден с ahrefs или majesticseo. Ако намериш скапани линкове, които не си добавял ти, то е ясно, че някой ти подлива вода
 
От: Пак ли?

Ти, нямаш сайтове в подписа си , как ще е някой от тук. не мисля, но има и кофти хора. Въпреки това проблема според мен не е там, просто гугъл е педал вече и всичко идва от там.
И за какво да плащам за ъпгрейд на този ahref като GWT ми показва същите Referring Domains безплатно, а този инструмент едва първите 10 на free акаунта. Аз съм сигурен, че са ми правили черно сео и то някой от тука, но всичко се връща. Гугъл не е Господ ;) И разните линкове като този > systemysloneczne.eu , какво да ги правя? Стана ясно с времето, че този disallow tool никаква работа не върши. Сигурно 80 линка излишни имам от безмислени домейни и спад с 80%.
 
От: Пак ли?

Ще се оправи хора спокойно. През последните 6 месеца вече за трети път ми се случва. Първият път сайта беше нов показваше се изчезна за няколко месеца. После започна да се показва и пак изчезна за около 2-3 седмици и от тогава уж всичко беше наред 3 месеца си се показваше и вчера греда.
 
От: Пак ли?

Колеги, за сериозни трусове в serp-a ви препоръчвам да следите какво става на този и този адрес. Както се вижда, от 17-18 април до днес има доста движение.
 
От: Пак ли Гугъл Ъпдейт - Великден 2014?

При вас някакви промени?

При мен е трагично. :(

ebasi.jpg
 
От: Пак ли Гугъл Ъпдейт - Великден 2014?

Добре дошъл в отбора google haters :lol:
Това на майтап, но наистина трагично, спомням си момента когато подобно нещо ми се случи беше ад :(
При вас някакви промени?

При мен е трагично. :(

Виж файлът 9774
 
От: Пак ли Гугъл Ъпдейт - Великден 2014?

Аз чакам пингвина да мине да видим дали сме успели да си свършим работата. Някъде из нета четох, че скоро го очаквали та може и той да е. Иначе и аз забелязвам страхотни скоци на конкурентни сайтове, нямам идея какво точно е, ама със сигурност са пуснали нещо да щъка... скоро всички ще разберем, дано обаче тоя път да е за хубаво, че предишния път ми се ревеше. :)
 
От: Пак ли Гугъл Ъпдейт - Великден 2014?

При мен тоя трус, падна здраво надолу, но сега се върна в предишните си позиции, което за сега ме устройва. Надявам се следващите подскоци да са нагоре не на долу...
 
От: Пак ли Гугъл Ъпдейт - Великден 2014?

При мен още е туш надявам се до ден два да се оправи. :(
 
От: Пак ли Гугъл Ъпдейт - Великден 2014?

Хахахаха ужас, тъкмо се зарадва човек, че всичко се е оправило, ама чудото трая точно 5 дни и отново жужо ми шибна сайта с голямата баданарка и сега посещенията са 2.2 пъти надолу... някой друг забелязал ли е такова надолу, нагоре, надолу?
 

Горе