Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Светльо Витков осъди храмовите изцепки на Pussy Riot

Разбирам, че доста хора се вълнуват от осъждането на „талантливата” група Pussy Riot, гледах клипа им. В храма Господен се молим за здраве, щастие, любов и отдаваме почит към мъртвите. Затова е храм! Този акт е подигравка към всички християни и към нашия Бог! Аз лично ги осъждам за това. Това, че мразят Путин, не им дава правото да се подиграват с християнската вяра, любопитно ми е какво ли щеше да им се случи ако го направят това в джамия. Всъщност като се замисля, какъвто и вярващ човек от различна религия да е, не би направил такова нещо. Не е задължително да си вярващ, но е задължително да уважаваш вярата на другите хора. А омразата няма място в Божия храм, все пак сме останали българи заради Вярата си.

:clap: Бравос на Бате Светльо, шнур за "консервативния" циганин Костов!

[video=youtube;s5R0tqMtXlg]http://www.youtube.com/watch?v=s5R0tqMtXlg[/video]

По-здрав за всички свободно мислещи люде и недоклатени феминистки :clap:
 
Последно редактирано:
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Pussy Riot – блестящ пример за успешен маркетинг

Светът все още се тресе около скандала за Pussy Riot – активистките, които се противопоставиха на руския президент Владимир Путин насред свято за религиозните руснаци място – църквата. Това се случи преди няколко месеца, но едва преди няколко седмици навлезе в апогея си и гръмна из публичното пространство, подхранвано от неправителствени организации, активистки групи, опозицията в Русия и кой ли още не.

Няма да коментирам цялата ситуация, ще кажа сбито, че не бях (и още не съм) съгласен с истерията около тази група, както и пламенното тупане в гърдите „Free Pussy Riot” – по-скоро поради вторични, а не първични съображения. Едно нещо ми се стори адски забавно и това беше новото декориране на Паметника на Съветската армия (ПСА) в София, който осъмна този път с качулки, сходни на тези на групата. То този паметник така или иначе вече стана целогодишен заместител на коледната елха…

В пика на Pussy Riot- истерията днес разбираме, че всъщност групата ще стане…марка. В Moscow Times намираме това:

„“Pussy Riot” is being trademarked to prevent outsiders from profiting from or tarnishing the band’s image, a representative lawyer said Tuesday.

The Pussy Riot trademark could be worth tens of millions of dollars worldwide, record producer Kostantin Cherepkov told Newsmusic.ru on Thursday. The co-founder of Sever Production offered his services to the band.“


В български вариант, може би най-влиятелната онлайн медия Дневник, която следи изкъсо казуса, добавя следното:

„Процесът на регистриране на марката е започнал през април, уточни един от адвокатите на пънкарките Марк Фейгин. След като бъде регистрирана марката, ще се продават тениски и типичните за пънкарките пъстри ски марки, както и други продукти, свързани с Пуси райът.

Неотдавна Пьотр Верзилов, съпругът Надежда Толоконникова, една от членките на бандата, който също е противник на Путин и опозиционен активист, предупреди, че в скоро време, за да се търгува с продукти и сувенири, свързани с пънк групата, ще трябва да се издава съответното разрешително, в противен случай ще се нарушат законите за авторските права.“


Не знам дали това ме натъжава, или по-скоро ме напушва на смях. Активизмът и борбата за справедливост явно в последно време се очертават като най-успешния маркетингов подход, който да ти гарантира милиони. В този случай обаче ситуацията става още по-парадоксална и грозна.

Pussy Riot са група, бореща се за свободата на словото и свободата като цяло, опонирайки на един авторитарен режим. Същевременно с тези мерки, едно теглене на тяхнo mp3 от интернет от техен поддръжник, например, може да доведе до завеждането на дело срещу него. Същото важи и за започнатите вече акции за продажба на тениски и други аксесоари в подкрепа на групата, на които сигурно те ще сложат ръка. Борците за свобода може би не изповядват логиката на свободната култура и обмен в интернет, така ли излиза? “Освободеността” в случая излиза и извън виртуалното пространство. А малко неща са по-лоши от хора, стоящи срещу течението на каузата си в идеен смисъл.

pussyriot.jpg


Една такава тениска = 16 долара. Not bad, особено като сложиш ръка над всички артикули с тематика, свързана с групата ти.

Идеалистичните каузи никога не са били въздушен идеализъм и липса на финансови намерения. Само крайно наивният човек би сметнал така, базирал възгледите си на героичните романи от типа на всеотдайността на Жан Вал Жан и сие в „Клетниците“ например. Но има някаква граница, и поне в случая за мен тя е премината и прозира евтиното настървение за реклама и акумулация на приходи зад цялата Pussy история.

Жалко. Може би имаме нужда от малко ако не идеалистичен, то поне частично самоотвержен активизъм без желание за финансово възмездие. Чакаме.

:-o
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

:-o :-o :-o :-o :-o :-o

Колко бунтарско :lol:
 
Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Pussy Riot – блестящ пример за успешен маркетинг

Светът все още се тресе около скандала за Pussy Riot – активистките, които се противопоставиха на руския президент Владимир Путин насред свято за религиозните руснаци място – църквата. Това се случи преди няколко месеца, но едва преди няколко седмици навлезе в апогея си и гръмна из публичното пространство, подхранвано от неправителствени организации, активистки групи, опозицията в Русия и кой ли още не.

Няма да коментирам цялата ситуация, ще кажа сбито, че не бях (и още не съм) съгласен с истерията около тази група, както и пламенното тупане в гърдите „Free Pussy Riot” – по-скоро поради вторични, а не първични съображения. Едно нещо ми се стори адски забавно и това беше новото декориране на Паметника на Съветската армия (ПСА) в София, който осъмна този път с качулки, сходни на тези на групата. То този паметник така или иначе вече стана целогодишен заместител на коледната елха…

В пика на Pussy Riot- истерията днес разбираме, че всъщност групата ще стане…марка. В Moscow Times намираме това:

„“Pussy Riot” is being trademarked to prevent outsiders from profiting from or tarnishing the band’s image, a representative lawyer said Tuesday.

The Pussy Riot trademark could be worth tens of millions of dollars worldwide, record producer Kostantin Cherepkov told Newsmusic.ru on Thursday. The co-founder of Sever Production offered his services to the band.“


В български вариант, може би най-влиятелната онлайн медия Дневник, която следи изкъсо казуса, добавя следното:

„Процесът на регистриране на марката е започнал през април, уточни един от адвокатите на пънкарките Марк Фейгин. След като бъде регистрирана марката, ще се продават тениски и типичните за пънкарките пъстри ски марки, както и други продукти, свързани с Пуси райът.

Неотдавна Пьотр Верзилов, съпругът Надежда Толоконникова, една от членките на бандата, който също е противник на Путин и опозиционен активист, предупреди, че в скоро време, за да се търгува с продукти и сувенири, свързани с пънк групата, ще трябва да се издава съответното разрешително, в противен случай ще се нарушат законите за авторските права.“


Не знам дали това ме натъжава, или по-скоро ме напушва на смях. Активизмът и борбата за справедливост явно в последно време се очертават като най-успешния маркетингов подход, който да ти гарантира милиони. В този случай обаче ситуацията става още по-парадоксална и грозна.

Pussy Riot са група, бореща се за свободата на словото и свободата като цяло, опонирайки на един авторитарен режим. Същевременно с тези мерки, едно теглене на тяхнo mp3 от интернет от техен поддръжник, например, може да доведе до завеждането на дело срещу него. Същото важи и за започнатите вече акции за продажба на тениски и други аксесоари в подкрепа на групата, на които сигурно те ще сложат ръка. Борците за свобода може би не изповядват логиката на свободната култура и обмен в интернет, така ли излиза? “Освободеността” в случая излиза и извън виртуалното пространство. А малко неща са по-лоши от хора, стоящи срещу течението на каузата си в идеен смисъл.

pussyriot.jpg


Една такава тениска = 16 долара. Not bad, особено като сложиш ръка над всички артикули с тематика, свързана с групата ти.

Идеалистичните каузи никога не са били въздушен идеализъм и липса на финансови намерения. Само крайно наивният човек би сметнал така, базирал възгледите си на героичните романи от типа на всеотдайността на Жан Вал Жан и сие в „Клетниците“ например. Но има някаква граница, и поне в случая за мен тя е премината и прозира евтиното настървение за реклама и акумулация на приходи зад цялата Pussy история.

Жалко. Може би имаме нужда от малко ако не идеалистичен, то поне частично самоотвержен активизъм без желание за финансово възмездие. Чакаме.

:-o

:-o :-o :-o :-o :-o :-o

Колко бунтарско :lol:

Мдам поредния компромат в опит за очерняне - стратезите в Кремъл/екс-КГБ не могат да разберат че сами си го причиняват, и че методите от преди перестроиката не работят в съвременния свят... и като се опитват да защитят позицията си всъщност правят нещата по зле за тях...

Мдам не стана - с тежката присъда за урок.... преди интернет и свободните медии като пратиш един изпълнител с тежка присъда в затвора - му затваряш устата , даваш урок на други изпълнители че ако посмеят да шават ще последва същото, откъсваш го от феновете му и те го забравят и му прекъсваш паричните потоци... един вид разрушаваш му живота и като се върне е никой - в онези времена единствения начин евентуално да останеш запомнен е било да умреш в затвора иначе излизаш и си никой....

След това последваха компроматите в опит да ги доочернят и да защитят решението - то не беше правили го на публично място, някои от тях си били ръгали неща по дупките преди години (което няма нищо общо със сегашния случай)

Сегашния компромат щели да изкарат много пари от това - АМИ ДА ЩЕ ГИ ИЗКАРАТ - те го заслужават за да е за урок на стратезите в Кремъл/екс-КГБ и руския съд че методите от едно време не работят.... даже може да са им благодарни за това че ще ги изкарат и че са по известни от всякога...

Ако руския съд не се беше опитал да взима политическо решение да се слага на властта (или не беше подтикван от стратезите на властта да го вземе – защото и това е вариант който ми се струва достоверен) а беше отсъдил достатъчно справедливо - за прояви на хулигнаство в църквата да им наложи солидна глоба и няколко стотин часа обществено полезен труд да чистят храмове и градини... - Никой по света нямаше да обърне внимание на тази присъда, момичетата нямаше да станат толкова известни и нямаше да изкарат пари... а щяха да изкупуват вината за действията си като вършат полезни неща за обшеството

Света се е променил определено ама стратезите в Кремъл/екс-КГБ нямат сили да признаят да признаят че са сгрешили и да опитат да поправят грешката си ... сега колкото и да мажат полза никаква действията им са прозрачни...
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Първо, не знам какви стратези сънуваш, след като официалните медии изнесоха информацията, а ония не са я опровергали, значи е вярно. Второ, трябва да провериш кой им плаща адвокатите на тия бунтуващи се вагини, да не се окаже, че е "прогресивния" запад?

Трето, те не са в затвора заради творчеството си, не извъртай нещата. Не са арестувани заради текст на песен или нещо подобно. Имат доста прояви и протести срещу Путин, никой не ги арестува заради музиката им, а за поругаване на православен храм, което си е чист расизъм. Те не протестират просто срещу Путин, те Богохулстват и се подиграват с Православието. Както тая от Фемен, която резна кръста в Украйна и се позираше след това. Не знам защо продължаваш да ги защитаваш тия отрепки, които си врат замразени пилета по дупките и защо му е на някой да ги компрометира въобще, след като са си едни бездарни мърши, които дори не свирят як пънк (пък аз пънк слушам).

Какво излиза, че всичко е запланувано от месеци и цялата тая работа е, за да припечелят някой лев, а не за каузата. Авторски права, чудесии, чакайте малко бе, не бяха ли бунтуващите се вагини против гнилата капиталистическа система?

Най-парадоксалното е, че защитаваш комунисти, защото феминизмът е женски комунизъм. Едната от тях беше с фанелка "No Pasaran" в съда, поинтересувай се какво значи и кой го е ползвал. Как защитаването на пропаднали руски комунисти (каквото е всъщност ядрото на руската опозиция) се връзва със СВОБОДНИЯ ЗАПАДЕН СВЯТ?

Какво излиза, че СВОБОДНИЯ ЗАПАД подкрепя ислямисти в арабския свят и комунисти в Русия.
 
Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Първо, не знам какви стратези сънуваш, след като официалните медии изнесоха информацията, а ония не са я опровергали, значи е вярно. Второ, трябва да провериш кой им плаща адвокатите на тия бунтуващи се вагини, да не се окаже, че е "прогресивния" запад?

Трето, те не са в затвора заради творчеството си, не извъртай нещата. Не са арестувани заради текст на песен или нещо подобно. Имат доста прояви и протести срещу Путин, никой не ги арестува заради музиката им, а за поругаване на православен храм, което си е чист расизъм. Те не протестират просто срещу Путин, те Богохулстват и се подиграват с Православието. Както тая от Фемен, която резна кръста в Украйна и се позираше след това. Не знам защо продължаваш да ги защитаваш тия отрепки, които си врат замразени пилета по дупките и защо му е на някой да ги компрометира въобще, след като са си едни бездарни мърши, които дори не свирят як пънк (пък аз пънк слушам).

Какво излиза, че всичко е запланувано от месеци и цялата тая работа е, за да припечелят някой лев, а не за каузата. Авторски права, чудесии, чакайте малко бе, не бяха ли бунтуващите се вагини против гнилата капиталистическа система?

Най-парадоксалното е, че защитаваш комунисти, защото феминизмът е женски комунизъм. Едната от тях беше с фанелка "No Pasaran" в съда, поинтересувай се какво значи и кой го е ползвал. Как защитаването на пропаднали руски комунисти (каквото е всъщност ядрото на руската опозиция) се връзва със СВОБОДНИЯ ЗАПАДЕН СВЯТ?

Какво излиза, че СВОБОДНИЯ ЗАПАД подкрепя ислямисти в арабския свят и комунисти в Русия.

не по твойте точки... ама и аз ще изредя

Първо за мен факта е следния ако съда беше отсъдил достатъчно справедливо - за прояви на хулигнаство в църквата да им наложи солидна глоба и няколко стотин часа обществено полезен труд да чистят храмове и градини... - Никой по света нямаше да обърне внимание на тази присъда, момичетата нямаше да станат толкова известни и нямаше да изкарат пари... а щяха да изкупуват вината за действията си като вършат полезни неща за обшеството...

Второ - пънк групите покриват целия спектър от крайно леви до крайно десни даже нацисти и вегетарианци - (не си ми видял втория пост с цитата от википедиа) НЕ ме интересува, не слушам такава музика, няма да си купя тениска... колкото до политическата кауза anti-authoritarianism прозира в случая...

Аз НЕ защитавам момичетата нито постъката им - виж ми всички постове внимателно - Аз съм против присъдата наложена от руския съд, която смятам за несправедлива и необосновано тежка ( излязла от времената преди перестройката) и виждам в това и в последвалите действия за доочерняне, включително последното че щели да изкарат пари от това, дългата ръка на стратезите от кремъл и политическа поръчка... което комбинирано с третия мандат на Путин ми навява за authoritarianism и липса на достатъчно демокрация... това е с многото хора по света които говорят по темата... вече няколко пъти казах какво щеше да е справедливото наказание при което никой нямаше да им обърне внимание по света и случая щеше да е отшумял а момичетата вече щяха да чистят градинки...

Предубеден съм от това че руския съд отсъжда справедливо тъй като в форума на инвестор.бг преди време обсъждахме темата че доста руски предприемачи (дори и по дребни с малка рекламна агенция например - не някой олигарх) искат да купят имот в бг, защото тук освен че ги приемаме добре и езика е близък, искат да сигурни че нещо ще им остане ако ги подгонят и че това да ги гонят с властта било използвано редовно за справяне с конкуренцията... демек навява за лиспа на демократичност прозрачност и справедливост от всякъде и сега за капак решението на този случай навява на политическа поръчка и опит за справяне с момичетата и сплашване на останалите с методите от едно време....
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Руският съд си е руския съд и не мисля, че си компетентен да казваш дали е отсъдил справедливо или не. Съмнява ме да си завършил право и да познаваш правото на Руската федерация, че да можеш да изкажеш компетентно мнение. Админ си на любимия ми форум, ама хайде да си говорим честно :p Мога да ти кажа, че Западния свят обръща доста внимание не тия мърши, защото аз лично съм гледал техни прояви преди една или две години, не помня. Всички платени медии ги превъзнасят за ексцентрични борци срещу злия диктатор. Пропагандната машина работи на пълни обороти срещу Путин. А каквито и да бяха присъдите, пак щеше да се бучи за нарушаване на права, недемократичност и прочее глупости за замазване очите на хората. Руската федерация си е суверенна държава с легитимен съд, който си издава легитимни присъди на руски граждани, в случая. Мисля, че Запада си има достатъчно проблеми, на които нарочно не се обръща никакво внимание, за да мисли за Русия. Дебело ще подчертая, че не съм русофил, но просто не ме кефи когато някой се бърка във вътрешните дела на независима държава.

Специално за присъдите, според мен такива хора не трябва да бъдат боготворени, смятани за герои, много смели, арт, прогресивни и прочее, а директно затваряни в лудници и лекувани. Ако може да е лудница + трудов лагер ще е най-ефективно. Не можеш да ме убедиш, че жена, която би си завряла кокошка в п*тката е с всичкия си, камо ли пък да е политически активист, който се бори за свобода. Това не са нормални хора, това са изроди. Само психопат може да прави такива неща.

А между другото, това с авторските права е смешно, ако не друго. Много пънк и анти-авторитарно :lol:
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Coolice и още нещо, цитирам нашия наказателен кодекс:

НАКАЗАТЕЛЕН КОДЕКС

Чл. 164. (Изм. - ДВ, бр. 27 от 2009 г.) (1) Който проповядва омраза на религиозна основа чрез слово, печат или други средства за масова информация, чрез електронни информационни системи или по друг начин, се наказва с лишаване от свобода до четири години или с пробация, както и с глоба от пет хиляди до десет хиляди лева.

(2) Който оскверни, унищожи или повреди религиозен храм, молитвен дом, светилище или прилежаща към тях сграда, техни символи или надгробни паметници, се наказва с лишаване от свобода до три години или с пробация, както и с глоба от три хиляди до десет хиляди лева.

Чл. 165. (1) Който със сила или заплашване пречи на гражданите свободно да изповядват своята вяра или да извършват религиозните си обреди и служби, с които не се нарушават законите в страната, общественият ред и добрите нрави, се наказва с лишаване от свобода до една година.
 
Тук въпрос е дали това което са направили да подскачат маскирани в църквата е най тежката форма на оскверняване на храм за да получат най тежкото възможно наказание от закона (понеже нямаме унищожение или повреда религиозен храм) и това го казах и за мен не е голямо оскверняване...

[video=youtube;grEBLskpDWQ]http://www.youtube.com/watch?v=grEBLskpDWQ[/video]

Както се казва едно е пред миряните да поскачаш маскиран съвсем друго е да влезеш с факлите и да палиш или да рушиш църквата с бухалка.. трябва да има сътоветстващо на престъплението наказание

иначе направо да въведем разстрел за всичко независимо от престъплението и съдя екзекутори да се разхождат по улиците
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Според Coolice, трябва да бъде взривена атомна бомба в храма, за да е налице оскверняване. :-o
 
Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Според Coolice, трябва да бъде взривена атомна бомба в храма, за да е налице оскверняване. :-o

Тролваш.... :D за да не засягаме християнството да се дразним с участниците в темата ще дадем пример с будистки храм

влизаш ти в будисткия храм с маска и подскачаш крещейки президента да си ходи :) Влизам аз с бухалката троша статуята на буда :)

Накрая сме съкилийници получили и двамата максималното наказание от три години - мислиш ли че така е честно :)
 
От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Тролваш.... :D за да не засягаме християнството да се дразним с участниците в темата ще дадем пример с будистки храм

влизаш ти в будисткия храм с маска и подскачаш крещейки президента да си ходи :) Влизам аз с бухалката троша статуята на буда :)

Накрая сме съкилийници получили и двамата максималното наказание от три години - мислиш ли че така е честно :)

И двата примера са оскверняване, защото има налице извършване на непристойно деяние в будистки храм. Това е поругаване на вярата.

Аз обаче симпатизирам на будизма и съм чел книги, като The four noble truths. А ти влизаш в храма с накривена шапка и бухалка, и си чел само припевите на Snoop Dogg. Кой ще накажат според теб монасите от Шаолин? :-o
 
Re: От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

И двата примера са оскверняване, защото има налице извършване на непристойно деяние в будистки храм. Това е поругаване на вярата.

Аз обаче симпатизирам на будизма и съм чел книги, като The four noble truths. А ти влизаш в храма с накривена шапка и бухалка, и си чел само припевите на Snoop Dogg. Кой ще накажат според теб монасите от Шаолин? :-o

Обаче има разлика в престъплението :) бг закона е казал до три години или пробация или глоба :)

Ами ако мен ме накажат с пробация да се подписавам в районното веднъж седмично - например съдята е бил женен за тайландка която го е обрала и избягала и от тогава не харесва будисти... съвсем законно може да ме осъди само на това... или дори само на минималната глоба от 3000 лв :) по чл 164.2

А този който те съди теб изпълнява политическа поръчка на стратезите от президентството да смачка всички който протестират за назидание :) и ти даде три години по член 164. 2 хайде не три години ама само две в трудов лагер

пак ли ще е честно щото и това е възможен развой и закона е спазен
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Много разводняваш темата, а нещата са тъй прости. Ако си бяха организирали концерта извън храма, щеше да е мирен протест. Концерт в храма е или протест с оскверняване или само оскверняване. Pick one!
Пожелавам им да бъдат осквернени, преди да излязат от затвора.
Членовете от закона са за членовете в съда.
 
Ако ги бяха глобили и наказали с обществено полезен труд например 500 часа - това са си три месеца всеки работен ден по 8 часа да чистят храмове и градинки нямаше да се получи въобще някакъв световен шум... а в последствие излязлите в медиите неща за да се оправдае присъдата включително това как ще направят пари от тази присъда навява че съда изпълнява политическа поръчка... щото нямаше да направят пари ако беше нормална присъда

Същото е като за кражба някой откраднал 5 кокшки да лежи колкото някой за 5 милиона
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Не знам кой каква поръчка изпълнява, но от това, което видях, според мен, си заслужават присъдите. Имат нужда и от лечение.
 
От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

Coolice, чудиш се вече какво да измислиш. Харкон го каза кратко и ясно - тука и дума не може да става за каквито и да е репресии или произвол. И по българския закон могат да бъдат осъдени тия пикли. Това е все едно, някакви такива мърши да влязат в св. Александър Невски, да направят джангър и да подлудят всички, да се кръстят подигравателно, да залягат уж, че се молят, а ти след това да им ръкопляскаш щото са "изпяли" песен "Богордице отърви ни от Бойко".
 
Да могат ама това дали е близо до най тежката форма на оскверняване на храм за да получат близо до най тежкото наказание - аз не виждам защо отричате това

присъдата мирише от всякъде на политическа поръчка ...

това
[video=youtube_share;grEBLskpDWQ]http://youtu.be/grEBLskpDWQ[/video]
не е равно

на това

[video=youtube;ucW9hwb9-HA]http://www.youtube.com/watch?v=ucW9hwb9-HA[/video]


или не е важно какво си изършил важно е да получиш максимума - така ще е справедливо ...

за горното пробация и глоба за долното три години според българския закон е така щепше да е честно и никой по света нямаше да обърне внимание
 
От: Re: От: Паметника на съветската армия Всички сме с Pussy Riot:

влизаш ти в будисткия храм с маска и подскачаш крещейки президента да си ходи :) Влизам аз с бухалката троша статуята на буда :)

Накрая сме съкилийници получили и двамата максималното наказание от три години - мислиш ли че така е честно :)

Не е честно, много ясно. Трябва монах да дойде у вас и да ти тресне една бухалка на лаптопа и после да го въртят по боклукТВ Fair Play - така е честно! :mrgreen:
 
Последно редактирано:

Горе