Паредната измама - онлайн регистър на спортните клубове

tedkata_m

Well-Known Member
Здравейте,
днес ми звъннаха на мобилния телефон от някакъв онлайн регистър на спортните клубове. Намерили са ми координатите и някакъв мъж направо вика - изпращам ви фактура за 84 лв. на домашния адрес, който сте посочили. Аз си викам - я, това е странно, чак пък такса по телефона?!?
Поразпитах го и той започна да мънка, че те били уж частна фирма, но трябвало да присъствам при тях, в техният регистър, за да ме намирали хората. Разбира се го отрязах, но после реших да го питам нещо и върнах обаждането на моб. му номер, от който ми звъня. Разбира се ме прехвърли на нещо като факс...Иначе ми обясняваше, как били честни и т.н. Питам се няма ли начин да ги намеря тези хорица жалки и да им пусна една жалба, че МЕ ПРИНУЖДАВАТ да плащам дадена фактура? Или от умрял писмо...
 
От: Паредната измама - онлайн регистър на спортните клубове

0884 444 917 - това е номера.
 
От: Паредната измама - онлайн регистър на спортните клубове

... трябвало да присъствам при тях, в техният регистър, за да ме намирали хората...

И то нагли измамници. ММС /Министерство на младежта и спорта/ поддържа на сайта си 5 /пет/ различни регистри, при това напълно безплатно. Направо да се прекръстят на "Коректен регистър" ... аман от шанаджии.
 
От: Паредната измама - онлайн регистър на спортните клубове

Дори не ми даде сайта, каза само онлайн регистър. И направо изпращал фактурата наглеца... Може и тези да са...
 
От: Паредната измама - онлайн регистър на спортните клубове

Дори не ми даде сайта, каза само онлайн регистър. И направо изпращал фактурата наглеца... Може и тези да са...

Да, много странно - да ти пращат фактура, ей така. ;) Супер яките пичове. Поне са се постарали ти издирят детайлите щом уж са готови с фактурата. Може ли така да почнеш разговор. "Дай пари, а сега да ти кажа за какво." :)
 
От: Паредната измама - онлайн регистър на спортните клубове

По-добре напиши номера без интервали, по лесно ще се търси в гугъл.
 
От: Паредната измама - онлайн регистър на спортните клубове

Няма го в Гугъл, претърсих го...Тези мишки ровят по публичните регистри, където има детайлна ивформация и направо ти пращат по пощата фактурата. Преди това те питат по телефона дали ти е точен адреса - "супер коректно". Но не започват разговора с ние сме еди кои са, а с "трябва да платите тази сума". Аз 5 минути умувах каква е тази сума, докато ми щракне, че е поредната измама. Добре че се сетих и го направих на 2 стотинки накрая по тела...ама затвори гадината и не можах да го доразпитам.
 
Днес звъннаха на едни мои познати да им пращат фактура за това и да си подновят, разбираш ли, листинга в Google Maps. Ти представяш ли си до къде са стигнали? Не е истина просто. Печеленето е изцяло от незнанието на хората и слабата им култура в тази област. Супер зле е това. И добре, че ми се обадиха, защото щяха с едни 70 лева да "изскочат" отново в уеб пространството. Чудя се има ли още такива. Но покрай някой фирми и явно "добрия" им начин за печелене се въдят още.
 
От: Паредната измама - онлайн регистър на спортните клубове

Исках да кажа да промениш телефонния номер тук в темата да е без интервали, за да се индексира така и в гугъл. Ако някой го търси да попадне на тази тема.
 
От: Паредната измама - онлайн регистър на спортните клубове

Тия дето така пращат фактури наляво и надясно трябва да ги пратят в някоя кариера да чукат камъни с един голям чук... това заслужават.
 

Горе