Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21век

От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Как така, тия пари ти си ги внасяш отделно и няма да можеш да ги ползваш?

Сипват ти личните пари в общ пул, където ще се дават на всички пенсионери - комунизъм! :)

И най-важното - няма да се унаследяват. Риташ камбаната и твоите роднини нищо няма да вземат. Други ще цоцат!
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Ако я караме така докато дойде време да се пенсионирам пари в хазната няма да има. Така, че не разчитам аз на пенсия и помощи.
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Сипват ти личните пари в общ пул, където ще се дават на всички пенсионери - комунизъм! :)

И най-важното - няма да се унаследяват. Риташ камбаната и твоите роднини нищо няма да вземат. Други ще цоцат!

Баси, затова ли бяха цирковете, да покрият това.
Миналата година роднини взеха 600-700 лева от такъв фонд на починал човек.
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Мръсни изроди не стига че за две години задлъжняхме зверски сега искат и малкото пара в пенсионните фондове да откраднат и закакво внасяхме осигуровки 15 години в тези фондове за да дойде един профан и да ги открадне и да ги похарчи за цигански вот на някои от следващите избори.
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

осигуровките са рекет. аз лично съм склонен да подпиша декларация, че не искам пенсия, но да не плащам осигуровки. ама няма да стане, щото няма да има какво да крадат.
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Чист рекет си е това. Аз се осигурявам на минимума. Предпочитам сам да си създам пасивни приходи, вместо да си давам парите на държавата и после да чакам на подаяния. Ако имаше начин, бих се отказал от всички осигуровки, включително и от здравните, макар че там все още има добри места, на които можеш да ги използваш при нужда.
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Да се вълнуваш от пенсия е висша проява на оптимизъм. :)

Спокойно, пичове - няма да доживеем пенсия с това увеличаване на пенсионната възраст. Има ли шанс парите от допълнителния фонд да се изтеглят приживе и преди пенсиониране, някой знае ли?
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Така е, след като парите за пенсиите вече са похарчени и дефакто ги няма. Внасяш нещо някъде, уж да имаш за старини, а те още сега тея пари отиват в някой джоб. После се чудят какви схеми да измислят, че да изплатят някоя мижава пенсия на онези, които недей си боже доживеят до заветната пенсионна възраст.

Ако нещата се мислеха за народа, а не за крадливата напст, която ни управлява, щеше да е както е в белите страни - знаеш винаги къде колко пари имаш внесени, каква пенсия ще получаваш. Ако искаш пък отиваш и по-рано си изтегляш пенсионните, естествено с някакви удръжки. Тук никой не може да ти обясни къде внасяш, на кого внасяш, за какво внасяш, какво ще получиш след 20-30-40 години.
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Мисля че е редно да има и частни пенсионни фондове, не че няма сега. Мисълта ми е да имаш избор, нека си да е задължително пенсионното осигуряване, но да мога сам да решавам кой да се разпорежда със пенсията която евентуално ще получавам на старини, а не да ни задължават да ги внасяме в държавен. Същото се отнася и за медицинските осигуровки, аз не съм доволен от държавните болници, нито от персонала нито от техниката им. Трябва да имаме избор в коя болница да се лекуваме и кой да ни лекува.
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Цирковете са за да не взимат хората от починал роднина.
Умреш ли гориш не умреш ли свършва фонда ....

Баси, затова ли бяха цирковете, да покрият това.
Миналата година роднини взеха 600-700 лева от такъв фонд на починал човек.
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

осигуровките са рекет. аз лично съм склонен да подпиша декларация, че не искам пенсия, но да не плащам осигуровки. ама няма да стане, щото няма да има какво да крадат.

https://www.24chasa.bg/Article/660516

За жалост няма как да се противопоставим на този рекет, след като правосъдието и репресивният орган са монополизирани услуги от същият този рекетьор ...
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Доста тъжно, шибаното ни управление е крадливо. Свещи да си купят всички който съм хранил последните 13 години по 55-70 лв. месечно и от още 50-60 лв. за допълнително пенсионно.

И после ми пращат известие колко съм спестил за година, за кво го пестя беееееее боклуциии да ги нося в ковчега ли или да храня вашите майки управляващи.
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Е какво си спестил ... всички фондове за допълнително пенсионно осигуряване са на -
Всички освен 2
Другите освен че не управляват добре парите и са на загуба ами им плащате и 4% за управление на парите.

Ето малко инфо:
http://www.fsc.bg/bg/pazari/osiguritelen-pazar/statistika/statistika-i-analizi/2016/


а ето и статистика на 10 годишна база
http://www.fsc.bg/d.php?id=1291

Да не забравяме че има и прецедент мисля че в края на 2010 така национализираха професионалните фондове.
http://www.webcafe.bg/id_619370787
Доколкото си спомням Иван Костов ги даде на конституционния съд и спечели ама ... нищо

А миналата година на 14.12 седнаха и умуваха как да го изиграят пак но не си даваха сметка че това не са пари на стиф, не са влогове, средствата в тези фондове не са налични защото се въртят уж да има печалба от тях. Няма какво да вземат, парите са в оборот , вложени са някъде.

Тук идва другия въпрос как и къде са вложени че да донесат дивиденти на осигуряващите се.

На запад е регулирано тези фондове могат да се инвестират само в ниско рискови а не като при нас където се въртят парите през казина и хотели летища и не знам си още какво .
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Аз го казах всяка взета стотинка да ходи за свещи. Баси не искам да им давам пари за нищо, че то и за лекари пак искат така пари ама не им стига ами и данък на това което си взел ти слагат. И после как да не искаш да ги запалиш.
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

пълна простотия, по добре да си ги събирам някъде вместо да ми ги удържат
 
От: Парите за втора пенсия няма да са лични, а на всички пенсионери! - Комунизъм в 21

Подготвя се най-голямата кражба след КТБ, заявиха от Гражданския съвет на Реформаторския блок и призоваха финансовия министър Владислав Горанов да не внася в Народното събрание промените в Кодекса за социално осигуряване, касаещи втория пенсионен стълб.

https://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1572451
 

Горе