Пари от ъплоад на снимки?

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Имам 2 ДОСТА големи бази с РЕАЛНИ и ПОДБРАНИ снимки.

Едната база със снимки е на тема "СМЕШНИ СНИМКИ" и в нея има:
  • Добър формат снимки(нито прекалено големи, нито прекалено малки).
  • НЯМАТ WATERMARK-ОВЕ!
  • ПОДБРАНИ СА! Всички снимки са супер добри, и са подбирани от хиляди места из интернета.
  • Общият брой на снимките надхвърля 5000...
Другата база със снимки е "Wallpaper-и" и в нея има

  • Добър формат на снимките(Почти всякакъв вид резолюция)
  • НЯМАТ WATERMARK-ОВЕ!
  • ПОДБРАНИ СА! Всички снимки са супер добри, и са подбирани от хиляди места из интернета.
  • КАТЕГОРИЗИРАНИ СА!(Лично АЗ, съм се занимавал ЕДНА ПО ЕДНА да ги категоризирам. Отне ми цяла вечност.. тогава.., трябваха ми за едно проектче, и за това се занимавах.. Така и не го довърших този проект.)
  • Общият брой на снимките надхвърля 6000
Та.. Въпросът ми е следният. Какво мога да направя с тези снимчици?
Имаше някакви сайтове които дават $ като ъплоадваш снимки и т.н.
Някой може ли да ми предложи нещо..
Аз търсих в 1 сайтче да ъплоадвам смешни снимки, обаче постоянно ми пише "Wrong Title" и т.н. И накрая ми писна и зарязах всичко..
А пък и аз искам да ги "Bulk Upload-на" някъде и да забравя за тях.. ;)
Един вид да ми докарат някакви парички.. Все пак ДОСТА време съм си загубил докато ги събера..

ВСЯКА КАРТИНКА Е СЪБИРАНА ЕДНА ПО ЕДНА ОТ РАЗЛИЧНИ МЕСТА ИЗ НЕТА. ВИНАГИ БЕЗ WATERMARK!
(Само wallpaper-ите съм ги намирал от разни други места, които не искам да кажа публично)Ще се надявам някой колега да сподели с мен, какво мога да направя с тези снимчици ;)
Поздрави,
Симеон
 
От: Пари от ъплоад на снимки?

Симоен извинявай, че пиша в темата ти но и аз имам почти същият въпрос ... Преди си спомням niks разказваше за програмата Sharedimages или нещо от сорта но четох, че били скамнали вярно ли е това, ако има някой запознат да каже.
 
От: Пари от ъплоад на снимки?

А нещо с правата върху тези снимки ?
Те са намирани в World Wide Web..
Всички са били без Watermark като съм ги намирал, така, че не мисля, че това ще е проблем.
И дори да има проблем с авторско право, никакъв проблем, да се изтрие дадена снимка.
 
От: Пари от ъплоад на снимки?

Може да пробваш в shutterstock.com - популярен е и плащат, но се ценят много авторските снимки там,така че може да се появат проблеми около авторските права,които ги нямаш.
 
Последно редактирано:
От: Пари от ъплоад на снимки?

Те са намирани в World Wide Web..
Всички са били без Watermark като съм ги намирал, така, че не мисля, че това ще е проблем.
И дори да има проблем с авторско право, никакъв проблем, да се изтрие дадена снимка.
Накратко:
Това че няма уотърмарк или отбелязано лицензно инфо НЕ значи че върви без права и може да я ползваш.
По дефолт НЯМАШ право върху никоя картинка от интернета, която не си правил сам или за която не си платил конкретен лиценз.
По дефолт ВСЯКА картинка без указано лицензно инфо в интернета има лиценз, и тоя лиценз не позволява ползването й за какво и да било освен за гледкане и плакнене на очи.

Отървете се от тия детски представи вече.
Какъв Шатърсток, какви 5 лева?!

Единствено можеш да ги бутнеш у някоя скамерска програма, приемаща краден контент и плащаща стинки... Поне докато не изгърмят (както обикновено се случва).
 
От: Пари от ъплоад на снимки?

Не знам какво против шатърсток имаш и как реши че е детска история... Иначе като цяло си прав, при наличието на късмет може да мине някоя друга снимка,но като цяло едва ли - имат строг контрол върху контента и не се допуска заливане с бълвоч. Моя грешка че не си допълних поста.

По-скоро го препоръчах при наличието на качествен материал и добро желание. Не е изключено във форума да има хора,на които фотографията да им е хоби и да притежават добри попадения - могат да изкарат нещо.

Ако си добър фотограф и имаш качествени авторски снимки може да се правят по-хубави пари вместо да блъскаш някои хербали по цяла година. Да катериш снимки за жълти стотинки из различни скам програми си е съвсем друга история сравнима с цъкането по бъксовете.

Ако държи толкова да ги продаде да пробва в някой чуждестранен форум или сайт - с голям късмет има шанс да му се навие някой да ги купи за контент. За мен е излишна загуба на време и усилия, но всеки квото си преследва.
 
Последно редактирано:
От: Пари от ъплоад на снимки?

Сори за рязкото ми изказване.
Но като цяло това са глупави занимания.
Дори да си направи сайт и да си качи снимките, едва ли ще успее да си покрие дори разходите за бандуит.
 
От: Пари от ъплоад на снимки?

Може да пробваш в shutterstock.com - популярен е и плащат, но се ценят много авторските снимки там,така че може да се появат проблеми около авторските права,които ги нямаш.
Оо.. тук си е вече сериозна работа..
Там няма смисъл да се качват.. Те снимките са намирани из нета и не са в "уникално" качество..(смисъл за сайт и фейсбук групи стават../говоря за смешните снимки/)

Хмм... мислех, че може да има нещо като "самоток".. тоест качвам ги и ги отавям на произвола на съдбата.. по 10-20-30$ на месец да ми правят са ми кяр :lol:
Но.. уви, май няма такъв филм :)
 

Горе