Пари от YouTube?

monefff

Well-Known Member
Здравейте,

Наскоро се зачетох в разни форуми, и видях, че хората правят доста парички от YouTube..
"По-конкретно" от това което четох разбрах, че те слагат НЯКЪДЕ Affiliate линкове на разни Affiliate програми, и от там нататък вече предполагам, че Ви е ясно как печелят..

Та.. интересно ми е, някой знае ли Къде? и Как? се слагат тези линкове ?
Интересно ми е.. Защото наистина се зачетох и видях, че хората наистина правят "стабилно" парички..

Търсих из нета, търсих и нищо не видях...
Видях само, че може да качваш авторски клипове и да събереш малко "гледания" и след това ЕВЕНТУАЛНО да кандидатстваш за YouTube Adsense ли се води незнам точно и някакви такива..
Но имало и друг начин..

Та.. ако някой знае нека сподели? :)

Поздрави,
Симеон
 
От: Пари от YouTube?

Незнам за пари, но определено не мога да понасям VEVO. :/ Развалиха Youtube ...
 
От: Пари от YouTube?

а някои знаели дали може да се печели от Adsense в клиповете или само YouTube печели от тая схема.
 
От: Пари от YouTube?

А бе има някакъв филм.. Слагаш някакви Affiliate линкове в клиповете ти, и т.н..
Или пък пускаш някви готини клипове и събираш малко повече гледания и кандидатстваш да станеш "партнъор" на YouTube И те ти слагат AdSense банер в клиповете ти, и при всяко цъкане на банера взимаш 50%(не съм много сигурен за процента..).. Но общо взето това представлява..
Но ако те удобрят, чакаш 2 месеца, и тогава се пробваш пак.. Което е доста време :D

Та.. някой знае ли ги тея схеми :D.. аз четох насам натам.. и ми стана интересно :)
 
От: Пари от YouTube?

къде се влиза за да се кандидатства за "партнъор" нещо не намирам линка.
 
От: Пари от YouTube?

Хора, парньорската програма на YouTube за момента не е налична в България, налична е само в 14 страни в момента, като тези страни се увеличават постепенно. След време може и тук да я пуснат, но става бавно. Иначе може да печелите като правите хубави клипове и слагате линкове към сайтовете си в описанието.
 
От: Пари от YouTube?

Във metacafe я имаше такава далавера (незнам дали още действа) ама там ставаш PRODUCER като кандидатстваш и клипа ти е изцяло авторски и след като преминеш май 100 000 гледания почват да ти цакат по мисля $5 на всеки 1000 гледания. Нещо такова беше ....
Носят се легенди из нета за хора направили състояние с един клип....Бях гледал класация някъде на най-печелифшите клипове .....хм , всеки ше си каже "ебаси елементарното" .....елементарно , елементарно ама а измисли го ти де. Даже шампион май беше няккъв пич дето правеше салта в двора на няккъв университет....
 
От: Пари от YouTube?

Един от най-гледаните клипове в YouTube беше с някакви животни на сафари. Лъвове нападаха някакви други рогати, които се опитваха да спасят малкото си. Някаква епична битка беше. Авторът на клипа трябва да е спечелил една камара пари.
 
Последно редактирано:
От: Пари от YouTube?

може да си сложиш афф.линка в описанието ама почни с него че иначе няма да се вижда
 
От: Пари от YouTube?

А бе имаше едни рекламни компании които ти дават да си слагаш техни реклами върху ембед клипове в сайт.. и печелиш $ от тва..
някой знае ли такива ?
 
От: Пари от YouTube?

Същото го има и в YouTube, но трябва да си техен партньор.
 
От: Пари от YouTube?

1) Уотърмарк в самото клипче.
2) Опционално - вградено рекламно съобщение (покана да посетят сайта ви) в клипчето.
3) Линк в началото на описанието.

Паричките колко ще са зависи от акъла, знанията, и усилията. Както повечето неща в живота.
Няма филми от рода: ъплоудни клипче, тури линк, харчи пари и пълней.
 

Горе