Пародията на протест днес

От: Пародията на протест днес

Хора искам да ви питам какво е мнението ви за тази пародия на протест днес ?
Току що публикувахме статия озаглавена "Колко струва да си купиш протест" . Както и сами можете да видите от видеото преобладават цигани и пенсионери, като единствената разлика може би е, че пенсионерите поне знаят за какво са там а циганите знаят само колко пари ще им дадат. Аз също съм участвал в протести, но протест който да стигне до народното събрание и да не бъде разпръснат а да им се позволи дори да си правят скара и жива музика ... на такова нещо не съм присъствал.

Какви физиономии са снимали само...От коя дива Индия са ги изкопали и по-интересното - кой се е нагърбил със задачата да ги организира и превози..
 
От: Пародията на протест днес

[video=youtube;P0HJj4Yi4U4]https://www.youtube.com/watch?v=P0HJj4Yi4U4[/video]
 
От: Пародията на протест днес

''А кой е кмета''?:D
 
От: Пародията на протест днес

Този закон не би трябвало да изненадва никого това е поредната проба на Герберите да съсипят природата на БГ

Първо опитаха да разрешат отглеждането на ГМО в БГ - за щастие протестите ги спряха
След това опитаха да разрешат добиването на Шистов Газ - за късмет след бурни протести и това не мина
Сега се опитват да унищожат горите - надявам се ефектът да е като при горните два случая

За съжаление доста добре се справят с ликвидацията на дребният бизнес, просто защото там няма кой да протестира

Това управление се е окопало надълбоко и на предстоящите избори ще сме свидетели на неща които могат да се видят само в бананови републики - вотът ще бъде тотално подменен а още един мандат на тази пасмина ще довърши държавата.
 
ски пистите - новите обикновено са извън горския пояс горе високо по билото на планината което е голо... по на ниско са строени през комунизма .... когато е било скъпо за лифтове итнт (сега за оръдия за сняг отива повече отколкото за лифтове така че е по изгодно да са по високо за да се налага по малка инвестиция в оръдията... и да има по дълъ сезон с естествен сняг....)

97% всички заменки бяха гора за морски бряг защото, защото гора се сади и след 30 години е готова за дърводобив - затова има частни гори, има хора на които дядовците им и пра дядовците им са садили гора и сега си имат 70 годишни гори в наследсво (борове по 20 и няколко метра ми се сториха може и да са 30 и няколко знам ли)... тополи за дърводобив даже и за по малко време стават 20 г... отново има частни... докато няма как да си насадиш морски бряг

въпроса е да не се реагира първосигнално.... значи как може в Швейцария, Австрия, Италия - трите държави с курорти в алпите ... швеицарците имат само в един от най големите си курорти по над 200 лифта и над 650 километра писти (а някой от тях имат над 20 курорта и в тях по 400 км писти по 300 км писти по 125 км писти) и да не са си скапали природата, ние имаме 35 киломера на банско, мисля малко по малко на боровец и 20 киломерта на витоша и да твърдим че ако направим повече ще я скапем... имахме си тема за проблемите на банско там отново беше внушавано нещо подобно а ставаше дума за участък 1 киломтър на 500 метра... който се сади за отрицателно време с нова гора


http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_ski_areas_and_resorts_in_Switzerland
2585 км писти само във Valais and Vaud и около 300+ лифта .... а имат още две големи куртно зиони с по няколко курорта с по няколко стотин километра писти има 400 има и 200 км и се водят еко държава а ние с нашите 90 км писти (ако сложим и старите от комунизма) който са тук там по километър... да кажем че имаме 100 и малко км сме в цялот БГ и сме тръгнали да развиваме зимен туризъм... и сме щяли да скапем еколлогията е несериозно.... Швейцария е 41,290 km² малко повече от една трета от България и за мен е несериозно да се твърди че ще ни скапе еколкогията... еле пък на Банско онези 500 000 кв м парче земя дълго един километър и широко 500 м ... извиянвам се бацета ама еколозите са ни несериозни и ни цакат като дръжава... аз ако бях швеицарец и някой искаше да ми прави конкуренция даже бих му плащал да разправя такива...



за гмото - съм съгласен да това е доста вредно заради замърсяването в последствие всички традиционни култури имат следи от гмо и съответно фремерите трябва да плащат на компаниите защото конвенционалните кулутри съдържат хибридно и патентовани гени....

за шистови газ съм с частно мнение - технологията не толкова страшна с пясък и вода под налагане може да работи само ... само неразбрах защо искат в добружа да търсят... шистов газ има където има старо дъно на воден басейн (шистовите скали са тинята в която са умирали растения и животни(микроорганизми) газа от разлагането им е остнал затоворен в нея а след милиони години налягане тинята се втвърдила и е станала на скала която трябва да се спука за да излезе газта ... може и без химия... а не се сещам добруджа да е било дъно... докато софииското поле цялто е било старо дъно на езеро докато река искър е дълбала искарския пролом и там има доста газ... просто неправилно подходиха... идеята е да си направим проучването и да открием ( в софииското поле гарантирано има) и след това на база пручванията да искаме от руснаците да ни намаляват цената на газа или поне да не я вдигат... мога и с подробности да обясня ако някой се интерсува
 
Re: От: Пародията на протест днес

грубата сметка

Швеицария 5000 км писти 1000 лифта - рамер на държавата 41,290 квадратни километа... предположението половината швейцария е в планинската зона за курорти 20 000 кв км...

предположението

България 111 000 кв км ... да предположим в загуба на БГ че 10% са планини в който може да има курорти ( процента мисля че около 20 ама да работим с 10 да не кажат нещо еколозите) или около 10 000 кв км... това означава че за да се запази същото екологично равновесие като в Швейцария (която се води еко държава) може да построим 2500 км писти и 500 лифта (ако работим с 20% от бг излиза колкото в швейцари 5000 км писти 1000 лифта затова избрах 10 в наша загуба)

е ние си имаме 100 км писти и преко сили с новото стоителство да идат на 150- 200... +50 км на на банско + 20 км на боровец + 15 на витоша + няколко по 5 -10 на нови места и да се твърди че ще си скапем еколкогията е несериозно спрямо какво е построено е Швейцари дори при максималнното ново стоителсво ще сме 10 пъти по добро екологично равновесие от швейцарците... затова си мисля че тези протести са пресилени как швейцарците са построили 25 пъти повече от нас в съотнпошение в момента без да си скапят екологуията и ако имаме 10 пъти по малко от тях ще я скапем
 
От: Пародията на протест днес

Някой явно не знае смисъла на "без смяна на предназначението" и какви рискове крие това.
 
От: Пародията на протест днес

Кулайс проблема не е в пистите - Проблема е в това че ни е калпава държавата и изпусне ли се духът от бутилката после няма оправия.

Разреши ли се строителството по начинът по който го гласят в закона ще съсипят природата за макс 10г. и проблема няма да е от пистите а от това че куцо кьораво и сакато дето има връзки и намери вратички ще почне да си строи кой хотелчета кой замъчета кой обикновени вилички. Ще бъдат прокарани хиляди пътища ще бъдат изсечени хиляди декари и докато се усетят хората ще имаме Съни биич 2 само че във вариант планински курорт.
 
Re: От: Пародията на протест днес

Кулайс проблема не е в пистите - Проблема е в това че ни е калпава държавата и изпусне ли се духът от бутилката после няма оправия.

Разреши ли се строителството по начинът по който го гласят в закона ще съсипят природата за макс 10г. и проблема няма да е от пистите а от това че куцо кьораво и сакато дето има връзки и намери вратички ще почне да си строи кой хотелчета кой замъчета кой обикновени вилички. Ще бъдат прокарани хиляди пътища ще бъдат изсечени хиляди декари и докато се усетят хората ще имаме Съни биич 2 само че във вариант планински курорт.

Някой явно не знае смисъла на "без смяна на предназначението" и какви рискове крие това.


Бацета ама вие не сте погледнали закона: Ако строиш без смяна на статута собствеността остава държавна срещу строежа получаваш право на ползване за 30 години... след 30 години държавата може да го събори или да проведе търг вече срещу пари кой да получи нова 30 годишна концесия... така че нов съни биич едва ли ще се види няма смисъл да пребетонираш като незнаеш дали след 30 години ще го вземеш пак ти... камоли пък за виличка да го играеш този номер

Разбира се който иска да бетонира стабилно ще си строи със смяна на статута... ако строиш със смяна на статута първо трябва да притежаваш земята след това да дадеш малко пари да и се смени статута след това може да си бетонираш на воля до 40 процента от цялата земя... и си е завинаги твое...


Аз затова им се чудя на еколозите недоразбрали протестират...
 
От: Пародията на протест днес

Тъй като по професия се водя строителен техник ще внеса малко обяснения. Когато се прави строеж всички знаем, че се копае дълбоко, при което се премахва хумусния слой, т.е. премахва се това дето е нужно за да вирее някаква растителност. От самото натоварване на постройката се сляга земната маса под основите. След като едно място е веднъж бетонирано, трудно може да се върне отново във вид на обработваема земя или гориста местност.
Извод: 30 години са достатъчно време да си избиеш инвестициите, но последствията за земята за катастрофални (за бюджета на държавата също, но това е подробност в случая). Строеж без смяна на предназначението на земята не може да съществува в една нормална държава.
 
От: Re: От: Пародията на протест днес

Не знам сега как е не съм чел закона, но с това отдаване на гори/земя на концесия имам лошото предчувствие, че ще се нагледаме на измислени търгове и подаряване на земя на куцо, кьораво и сакато, което даде рушвет.
 
От: Пародията на протест днес

ganster не си единствения, който си го мисли това ... както морето в момента е пренаситено с хотели, това ще очаква и родните планини малка писта а 200 хотела ....
секс туризъм, алкохолен туризъм .... пране на пари и прочие .... от което само богатите ще стават още по-богати,а България все по-грозна ...
 

Горе