Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

От Колко Време Си В Интернет Бизнеса?


  • Общо гласове
    26

Itzo

New Member
Здравей!

Ако си в Интернет Бизнеса от поне минимум 2-3 години, може да се съберем и да обсъдим идеи от натрупан опит както и възможни партньорства, когато става вапрос за достигането на обща цел в тази област.

Аз лично се занимавам с това още от 2009, но моя бизнес не е съсредоточен в България. Правя всичко на английски, и целевата ми аудиторияте са Щатите. Ако имаш подобни проекти, цели и намерения, може да се видим или запознаем за по-нататъшнa кореспонденция. В момента съм в Русе!

Ако имаш интерес, изпрати ми лично съобщение да се разберем и опознаем по-добре!

Ицо
 
От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

В анкетата има 3-годишна дупка.

Чудесно, че се целиш у американското, ама двата факта - че правиш американски сайтове от 2 години и си от Русе, са ми леко недостатъчна мотивация да се свързвам с тебе.

Но пък гледам че търсиш по-опитни от теб (нагоре от 2-3 години), което в комбинация с 6-те ти поста и обръщението ти към мен на "Ти", те прави чудесна мишена за червени точки :mrgreen: ...
 
Последно редактирано:
От: От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

В анкетата има 3-годишна дупка.

Чудесно, че се целиш у американското, ама двата факта - че правиш американски сайтове от 2 години, и си от Русе, са ми леко недостатъчна мотивация да се свързвам с тебе.

Но пък гледам че търсиш по-опитни от теб (нагоре от 2-3 години), което в комбинация с 6-те ти поста и обръщението ти към мен на "Ти", те прави чудесна мишена за червени точки :mrgreen: ...

Недей така по русенци - ние какво да правим, че сме в дълбокия североизток? Поне по една виртуална да изпием :beer: Наздраве!
 
От: От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

Недей така по русенци - ние какво да правим, че сме в дълбокия североизток? Поне по една виртуална да изпием :beer: Наздраве!
Чи то това съм го отбелязал като плюс! :)
Само казвам, че не ми е достатъчно.
 
От: От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

В анкетата има 3-годишна дупка.

Чудесно, че се целиш у американското, ама двата факта - че правиш американски сайтове от 2 години и си от Русе, са ми леко недостатъчна мотивация да се свързвам с тебе.

Но пък гледам че търсиш по-опитни от теб (нагоре от 2-3 години), което в комбинация с 6-те ти поста и обръщението ти към мен на "Ти", те прави чудесна мишена за червени точки :mrgreen: ...

И ти ли се целиш в американското?
 
От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

Има тема каквъв % от хората с какво се знаимават, но мисля, че всеки си има начини и ще намериш много опции, от афилиейт програми до продаване на линкоче.....и какво ли не.
 
От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

Има тема каквъв % от хората с какво се знаимават, но мисля, че всеки си има начини и ще намериш много опции, от афилиейт програми до продаване на линкоче.....и какво ли не.

Благодаря Blinky! ;-)
 
От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

Itzo ами ти? С какво се занимаваш?
 
От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

от една година съм здраво в играта даже вече нямам стигане :D
 
От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

от една година съм здраво в играта даже вече нямам стигане :D
Ей дано да ви все така, че и по-добре. Искрени пожелания. :)

Използвайте темата да споделите с новаците как е станала заварката. Или поне, какви ви е мотивирало, че последно време има много възможностти за всички в нета, но като че ли мотивацията липсва или не е силна като едно време. Аз лично се надявам да виждам повече ентосиазъм, не заради мен, просто ми е приятно да има успели хора. Все пак аз не мисля, че е задължително да си хейтър и терикатче, пържещо хората, за да успееш.

И едно много изтъркано мое клише - "мислете глобално, когато става дума за бизнес". Не се ограничавайте или задоволявайте с малки пазари. По-лесно е да, но дали си струва е въпроса. А най ми е болно да видя успял някъде човек да се отказва заради неуправдани очаквания. Нали...говорейки за бизнес. ;)
 
От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

Itzo ами ти? С какво се занимаваш?

Здравей AlanFort!

Аз се занимавам с интернет маркетинг, но по-конкретно с обучение на предприемачи и бизнесмени в сферата на организираността, оплътняване на времето, и управление на производителността в техните бизнес подразделения. Просто казано на Английски: time & performance management.

Попринцип пазара който обхващам е USA, но попринцип хора от цял свят които говорят английски имат заинтересованост от това което правя, понеже имаме все по-малко време и все повече работа, и някой хора не знаят как да балансират тези неща с личният им живот. Аз им помагам в тази насока като правя и пакетирвам информационни продукти (под формата на съвети и препоръки) които имат практическа приложимост.

В момента съм в България, но съм бил в Щатите няколко години и съм завършил колеж там. Но реших да се върна в България за да намеря повече време за бизнеса който в момента изграждам и популизирам.

За съжаление в България липса доста информация в сферата на Интернет Бизнеса, така че аз попринцип си взимам източниците на информация на Английски. Някои от хората, които ги считам за мои ментори са: Dan Kennedy, Eben Pagan, Frank Kern, Andy Jenkins, Jeff Walker, Brian Tracy, Anthony Robbins, Wyatt Woodsmall и мнооооого други.

Имам партньори и приятели в Щатите в това с което се занимавам и реших да видя как са Българите по този вапрос, като начин на мислене, намерения и манталитет. Намирам доста талантливи хора в България, но за съжаление това което става около тях ги спира да просперират. Затова, ако си от тези които са мислещи като мен е добре да се знаем и съберем защото "съединението прави силата."
 
От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

Ей дано да ви все така, че и по-добре. Искрени пожелания. :)

Използвайте темата да споделите с новаците как е станала заварката. Или поне, какви ви е мотивирало, че последно време има много възможностти за всички в нета, но като че ли мотивацията липсва или не е силна като едно време. Аз лично се надявам да виждам повече ентосиазъм, не заради мен, просто ми е приятно да има успели хора. Все пак аз не мисля, че е задължително да си хейтър и терикатче, пържещо хората, за да успееш.

И едно много изтъркано мое клише - "мислете глобално, когато става дума за бизнес". Не се ограничавайте или задоволявайте с малки пазари. По-лесно е да, но дали си струва е въпроса. А най ми е болно да видя успял някъде човек да се отказва заради неуправдани очаквания. Нали...говорейки за бизнес. ;)

Липсва мотивация защото хората са на работа за пари и започват бизнес за да изкарат пари. Ако работиш само за пари или си в определен бизнес за пари, то нищо чудно защо няма мотивация за да се продължи традицията на определен бизнес.

Ако знаеш Английски препоръчвам книгата на Daniel Pink – Drive. Там той определея 2-та типа мотивация: вътрешна и външна. Външната мотивация са парите, бонусите, точките, заплатата, а вътрешната мотивация са интереса, страста, самостоятелната насоченост и т.н.

Кое според теб мотивира повече?

Даже има безплатно видео в TED където той споменава тези 2 типа мотивации и как понякога парите не мотивират, а демотивират: http://www.youtube.com/watch?v=rrkrvAUbU9Y

Ако си скаран с Английският, ще обобщя че във видеото се говори че парите мотивират само ако се извършват механически задачи, но ако си в бизнеса ти трябват творчески умения и иновации. Ако се работи за пари, те блокирват всякакво творчество и иновация които са част от всеки човек, и затова някой хора не са мотивирани да продължат това което правят.

Понеже нищо в света на бизнеса не е сигурно, тей като решенията на проблемите са често неясни, и за да се решат не са необходими механични умения, а творчески (да се види голямата картина, вместо да се фокусира на малките детайли).

Ироничното е че за да си в бизнес трябва да правиш пари за да поддържаш неговите операции и дейности. Но ако не работиш за пари, а го правиш защото искаш да направиш живота на останалите по-добър чрез услугите които предлагаш, парите ще си дойдат така или иначе от дейностите които предлагаш.

Ако работиш за пари, ще си техен роб докато не се уволниш от тази денденция и да започнеш нещо което наистина има значение, и независимо колко провали и неуспехи може да срещнеш ти няма да се предадеш, защото я имаш тази вътрешна мотивация!
 
Последно редактирано:
От: От: Партньорства И Размяна На Идеи В Интернет Бизнеса

И ти ли се целиш в американското?
Ами от тях най-много парички получавам засега, пък и имат някаква изградена потребителска култура и не ми късат много-много нервичките, за разлика от всякаквите му там българи и танганайци.

Аз мислех да се заяждам :) , ама чакай да ти дам зилена точка за последния пост, че много смислен...
 

Горе