Парфюми Централна гара и цигани

От: Парфюми Централна гара и цигани

Е, да - не съм част от фен клуба им, но поне не крадат.
Не съм много убеден, че стоката не е крадена. Примерно - часовници, телефони и т.н.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

А това не е ли, защото си предубеден към продавачите / понеже са цигани/ ? Не казвам, че не е възможно, но аз не съдя никого без доказателства.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

А ти откъде мислиш, че са се сдобили с тях? Щом ми продават нещо без документи, значи е с неясен произход и има голяма вероятност да е крадено. Все пак тези субекти извършват незаконна дейност, не дават дължимото от печалбата под формата на данъци, не могат да докажат откъде притежават това, което продават. А щом нямаш документи за нещо, значи или си го откраднал, или е контрабанда, или си го купил от крадец.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Не защитавам никого - това е първото, което искам да кажа. Второто, което е, че аз не зная откъде са се сдобили с продуктите си и не смятам да съдя никого, нито да правя предположения просто, защото аз самата не бих искала така да се процедира с мен.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

За мен това са не дребни мошеници, а си е организирана престъпна група! Като тези далавераджии на дребно са най-ниското ниво. Някой, който вкарва парфюмите с камиони през турската граница е шефа (може и той да е с по-тъмна боя на кожата)... но си действат организирано, което е доста по-голямо престъпление от не издаването на документ, обикновената кражба и прочие...
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Не защитавам никого - това е първото, което искам да кажа. Второто, което е, че аз не зная откъде са се сдобили с продуктите си и не смятам да съдя никого, нито да правя предположения просто, защото аз самата не бих искала така да се процедира с мен.

А не е ли ценично да защитаваш търговията им .. на стоки с недоказан произход и качество, без касови апарати .... без данъци ... къде отиват "белите" хорица с магазини и търговия на светло ...

Много ли ще е облагодеталстван този който ще си го купи, куче марка и 1 стинка нема да отиде в хазната ... От къде тогава според теб тези "добре облечени" бизнесмени имат тази стока ?!? Купили са я от помощите за 15 - те деца "хинвестиция" ...

Най - лошото е ,че някои не продаат за за себе си а зад тях седи ромски бос с 300 чевета работна ръка на просия, и 500 подвижни сергии .. покрепяш ли ги , не знам какви доказателства ти трябват, но ромите изкарващи си прехраната с труд не са тези, има ги ама не са тези ..

:(
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Абе като продават стоката си поне праведни лицеприятни търговци ли са? Така напарфюмирани ли са да, рекламират стоката си :D :D :D
Щото от отдавна не съм стъпвал на гара, та знам ли може и те да са евоюилирали :D
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

V-MAPS, аз съм виждала и "бели" хорица да лъжат на дребно. Чудесно, да - моите адмирации към хората спазващи законите, но едва ли хазната е празна от ромите, които не си плащат данъците. А какво ще кажем за собствениците на видните столични дискотеки Ориент 33, Файър и тн, които се оказа, че са окривали 50 милиона ? Аз няма да стана нито по-бедна, нито по-богата от циганите продаващи стоката си - нямам полза от тях. Но може би оттам идва разликата в мненията ни - вие ги разглеждате като гаджали, а аз като човешки същества. Както и да е, доста се отклонихме от темата.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Абе като продават стоката си поне праведни лицеприятни търговци ли са? Така напарфюмирани ли са да, рекламират стоката си :D :D :D
Щото от отдавна не съм стъпвал на гара, та знам ли може и те да са евоюилирали :D

Хахаха :)
Ти чесно ли си вярваш, че ще тръгнат облечени в някой смокинг и с куфарче в ръка ще предлагат "стоките" си ? :)
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

V-MAPS, аз съм виждала и "бели" хорица да лъжат на дребно. Чудесно, да - моите адмирации към хората спазващи законите, но едва ли хазната е празна от ромите, които не си плащат данъците. А какво ще кажем за собствениците на видните столични дискотеки Ориент 33, Файър и тн, които се оказа, че са окривали 50 милиона ? Аз няма да стана нито по-бедна, нито по-богата от циганите продаващи стоката си - нямам полза от тях. Но може би оттам идва разликата в мненията ни - вие ги разглеждате като гаджали, а аз като човешки същества. Както и да е, доста се отклонихме от темата.
Винаги ми е било много гот, като някой почне да оправдава едно престъпление с друго. Това, че някой бил скрил повече данъци по какъв начин оправдава десетките или стотици хиляди паразитиращи единици живеещи извън закона и на гърба на държавата? А да си чувала приказката за малките камъчета и колата? Ти живееш в държава и следователно имаш полза от това всеки да внася данъци и да не върти незаконна търговия (в момента за гаджалите говорим). Оставяме на страна, това че въпросните амбулантни търговци нарушават нечии човешки права и тероризират психически случайни граждани, в случая някаква девойка. Или ние тука сме по-прости от тях, че си плащаме данъците от адсенсчето? Разликата в мненията ни идва от това, че в името на фалшивата толерантност се опитваш да извъртиш нещата така, че да ни изкараш нас расисти и несправедливи, а гаджалите онеправдани и дискриминирани. Нали, трябва да сме доволни, че не крадът и си изкарват по "честен" начин прехраната. Какво значи, че ги виждаш, като човешки същества? И аз ги виждам като човешки същества, които развиват незаконен бизнес под носа на полицията. Всъщност всички ги виждаме така, защото тук не съм видял нито една тема, която по принцип да е против циганите (забележи, тази е против техни определени действия).
 
Последно редактирано:
От: Парфюми Централна гара и цигани

Ще спра да коментирам темата и то не, защото не смятам, че съм права, а защото проявявам уважение и разбиране и към другите виждания от моите.
ХУбава вечер.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Скинхедс му е майката на циганите! Само скинарите се разправят добре с тия "тъмни" бизнесмени!
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Те продават цигари на всеки пазар, гара и автогара мангалите... и не им правят проблем, ти за парфюми...
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Имам позната - българка, която има магазин за хранителни стоки, но продава и цигари. Живее много близо до циганската махала, да не кажа даже в нея, и вчера ми разказваше как ченгетата ходили да си купуват контрабандни цигари от мангалите.
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Няма лошо да си купуваш контрабандни цигари, а полицаите и те са хора, лошото е че повечето контрабандни цигари в момента са пълно менте! Не е като преди 2,3 години! Качеството е на 0 при контрабандните! Внимавайте, направо с трева са натъпкани!
 
От: Парфюми Централна гара и цигани

Няма лошо да си купуваш контрабандни цигари, а полицаите и те са хора, лошото е че повечето контрабандни цигари в момента са пълно менте! Не е като преди 2,3 години! Качеството е на 0 при контрабандните! Внимавайте, направо с трева са натъпкани!
Абсолютно е така. Само веднъж опитах такива цигари, и повече не повторих. Те са пълни със всичко друго, но не и с тютюн.
 

Горе