Патентоване

Здравейте, колеги. Има ли някой от вас, който се е занимавал с патентоване. Искам да попитам имате ли идея как се пише патентно описание, тъй като разбрах че се състои от няколко части, като описание абстракт, същинско описание, примерни варианти на изпълнение и и претенции. В патентно ведомство не пише разяснително как се прави такова описание и какво точно се описва, типично по български. Ако има някой който разбира или е на ти с патенти и описания, ще съм му много безкрайно благодарен да помогне.

Благодаря!
 
От: Патентоване

Колеги, моля ви да помогнете, че много съм на зор, а хич не разбирам от тези описания, как се правят точно.
 
От: Патентоване

Колеги, моля ви да помогнете, че много съм на зор, а хич не разбирам от тези описания, как се правят точно.

ОК, един рошав човек( 1-stein ) е казал, че ако не можеш да обясниш сложен концепт по прост начин, `начи не го разбираш...Патентното ти описание в общи линии трябва да прави точно това, според правилата, формулярите и т.н. ( различават се от страна до страна, юрисдикции и още един бюлюк шитове, но като цяло процеса е сходен и правилата и процедурите са подобни ).

Така че, или си го изясняваш със себе си до пределната нужна яснота, и се бориш с формулярите сам, или - presto, bingo! - си наемаш експертен консултант, като "бял човек".
 

Горе