Петък е!Време за темата!!!

От: От: Петък е!Време за темата!!!

какво да ми върнат
аз съм потомък на тракийски бежанец
тук им викат помаци за което не се срамувам
както шопите да им викат шопи
ТРЯБВА ДА СМЕ ШИРОКО СКРОЕНИ ХОРА

Според мен не си нито тракиски бежанец, нито помак или поне едното не си - очевидно си със сбъркана идентичност.

Тракийските бежанци са Българи, православани, говорещи само български език

С помаците е малко по-сложно, но най-общо са от славянски произход (не задължително българи), славяноговорящи (не задължително говорещи български), мюсюлмани

Понеже очевидно не си тракийски бежанец, след като се отъждествяваш с помаците, вземи и прочети малко за историята и произхода на помаците, които са далеч по древна социална (точно социална, а не етническа) група от тракийските бежанци.
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Леонс, нещо май се обърка с тази тема
Протурската ти пропаганда не минава, анадънму
 
От: От: Петък е!Време за темата!!!

...
ТРЯБВА ДА СМЕ ШИРОКО СКРОЕНИ ХОРА
...
За мен е важно дупарата да е тясна...
 
От: От: Петък е!Време за темата!!!

какво да ми върнат
аз съм потомък на тракийски бежанец
тук им викат помаци за което не се срамувам
както шопите да им викат шопи
ТРЯБВА ДА СМЕ ШИРОКО СКРОЕНИ ХОРА
два пъти ТУРЦИ са ме спасявали от ЦИГАНи
за разлика от бугарите дето избегаха
правя бизнес с турци и са по коректни
всяко година ходя по два пъти на море у турция
и ние само можем да мечтаем за обслужването им
там КЛИЕНТА Е НУМЕРО УНО!
никой не го еня къв си бил важното е че кихаш за туризма им!
Икономиката им е 5 в света
дори мисля,че откакто сме в Европата повече мизерия стана в България
и мисля или трябва да се обърнем към Турция или Русия.
Европата ни смаза тотално откакто сме в ЕУ!
ние приехме 10 000 бежанци щото подмисахме договори
а една ШВЕЙЦАРИЯ може да приеме само 500 души за година
ко да кажем те ми се хванали за някакви апокрифни документа
главните виновници са други и кои се пита в задачата

пс.Явно сте малки
Но навремето когато Наим и Серафимов, когато печеляха медали за БЪЛГАРИЯ
да не би да съм се срамувал защото са турчин и циганин!
ПРОСЛАВЯХА БЪЛГАРИЯ
Научете се да обичате хората и ще ни обичат!
същото е с ужавението!
Гърците се опитаха 74 да потиснат турското нселение там и ко се получи????

Съгласен съм с казаното :D
п.с.
Ам ат каде си син? :lol:
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Оо, май си пускал леко пропаганда по терлици
http://www.predpriemach.com/showthread.php?t=50162&p=533251#post533251
ама сега се активизира и партийно, да не си от новата протурска партия, дето използват помаците за собствени маргинални цели
Нито си от род на тракийски бежанци, нито си от помашката нация, защото такава няма
Даже и не знаеш за истинската съдба на тракийските бежанци, недей писа за неща, които не знаеш
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Леонс, нещо май се обърка с тази тема
Протурската ти пропаганда не минава, анадънму

Не говоря за протуркса пропаганда и изобщо не сакам да агитирам!
Мои съученици и колеги заминаха за Турция през 89 и веке са ПЕНСИОНЕРИ! На 47 години пенсионери с 1200 лири пенсия.Това го няма никъде
а тук ще бачкам до 65 години да пълня хазната и тогаз ще съм в пенсия с пенсия от 160 лв с които не можеш да си купиш нищо.
Да тук в БЪЛГАРИЯ имаме или ИМАХМЕ всичко.Само селското стопанство можеше да ни изхрани и да си чукаме филтъро с Туризма. Идете в Турция да видите какво е туризъм и бизнес.Тук е само омраза и ненавист.Когато купих кола за 78 хилки някви мерзавци ми я бяха надраскали с пирон - всичко иде от житието.Отностно бизнеса в Тр там хората са толкова учтиви и винаги те упътват и се стараят да ти помогнат.За туризма и обслужването там няма смисъл да говоря ,защото за някои ще е като в приказките на ШЕХЕРЕЗАДА!От години не летувам на българското черноморие.И си направете извод от следната случка имахме нужда от тиксо и бяхме при един ,които се занимава с тиксо и фолия, но няма възможност сега да поеме нашата поръчка и ни каза 5 адреса на негови колеги занимаващи се в този бранш.А тук в БГ питаш един - ни лук ял ни лук мирисал дори и да знае коя фирма го изработва си трае.

а отностно бежанците
съм от съчанлиите ,ако изобщо нещо ти говори това!
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Пичуи, забелязали ли сте че като се изцепиш на ейпълска клавиатура и спира да бачка?
 
От: От: От: Петък е!Време за темата!!!

За мен е важно дупарата да е тясна...

добре си се ориентирал!
Статистиката сочи 80% СА ПРОБВАЛИ
40 продълважат да го правят:)
а другите 40 са сигурно с хемороиди!
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Не говоря за протуркса пропаганда и изобщо не сакам да агитирам!
Мои съученици и колеги заминаха за Турция през 89 и веке са ПЕНСИОНЕРИ! На 47 години пенсионери с 1200 лири пенсия.Това го няма никъде
а тук ще бачкам до 65 години да пълня хазната и тогаз ще съм в пенсия с пенсия от 160 лв с които не можеш да си купиш нищо.
Да тук в БЪЛГАРИЯ имаме или ИМАХМЕ всичко.Само селското стопанство можеше да ни изхрани и да си чукаме филтъро с Туризма. Идете в Турция да видите какво е туризъм и бизнес.Тук е само омраза и ненавист.Когато купих кола за 78 хилки някви мерзавци ми я бяха надраскали с пирон - всичко иде от житието.Отностно бизнеса в Тр там хората са толкова учтиви и винаги те упътват и се стараят да ти помогнат.За туризма и обслужването там няма смисъл да говоря ,защото за някои ще е като в приказките на ШЕХЕРЕЗАДА!От години не летувам на българското черноморие.И си направете извод от следната случка имахме нужда от тиксо и бяхме при един ,които се занимава с тиксо и фолия, но няма възможност сега да поеме нашата поръчка и ни каза 5 адреса на негови колеги занимаващи се в този бранш.А тук в БГ питаш един - ни лук ял ни лук мирисал дори и да знае коя фирма го изработва си трае.

а отностно бежанците
съм от съчанлиите ,ако изобщо нещо ти говори това!
Като те чета и се чудя що стоиш тук като си открил рая в Турция.

А за съчанлии-те - да говори ми, даже много ми говори - надявам се поне да знаеш, че е в Гърция, а не в Турция
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Естествено че е не е в Турция, а ГЪРЦИТЕ са ни изгонили!
и не ти говоря ,че съм открил рая в Турция.
А БЪЛГАРИЯ можеше да стане ШВЕЙЦАРИЯ НА БАЛКАНИТЕ!
Толкова години ни лъжат и мажат и все се примиряваме!
Тази народна маса дето е срещу връщането на няква си сграда, защо не бъде срещу депутатите, които ни карат
да гладуваме , да мизерсстваме и прочие.Айде Терминал 2 тва е!
Но не към Гюмюрджина , а към Дания :)
Миналата година или по миналата имаше случка :
двама пияни англичани скъсали пагоните на БЪЛГАРСКИ ПОЛИЦАИ и ги зашливили това ,ако е в ТР хем ще ги бият а после е.т!
Определено политиците ни отклоняват от същината!Сега привъжениците на ДУПЕСЕто ще се стрестнат и сплотят.Всичко е провокация, заради изборите!
Това трябва да го проумеят малки и големи :)
Ако бех на депесерска, бесепарска или герберска ясла немаше да рева!Яд ме е дори не съм на бежанска ясла.Сирийците дори по добре са от нас в България!
Завист моя родна и народна!
 
Последно редактирано:
От: Петък е!Време за темата!!!

leonnssssssss,
нека ти задам един въпрос и да поставим нещата по следния начин. Окей, да приемем, че протестиращите, които са родолюбци са пълните олигофрени, че искат да се запази териториалната цялост на България.

Първо, Южна Тракия е била Българска, защо да не ни върнат там имотите??? Защо не признават геноцида над Българите там, а ние ще им признаваме джамиите?

Второ, представи си, че България е жена ти, и всяка вечер идва наглия ти комшия и я ебе пред очите ти, после я маже с турски локум и пак я ебе.. Предполагам ще стоиш безучастно нали? :wink:

Нямам нищо против мюсюлманите, даже религията им е много по-толерантна и добра от тази на евреите. Толерантен съм и нямам нищо против никой стига да не ми се меши на моите си работи. В случая Турция се меши от години на вътрешната ни политика и прави всичко възможно да турцизира България.

Пази жена си, братле! :wink:
Не може да наричаш баш тея родолюбци. Некви алкохолизирани футболни фенове са последнтот нещо на кеот трябва да се обръща внимание. Бой и в зандана за безредици...
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Виж сега да ти кажа, аз рядко участвам в такива теми, обаче тази за т.нар. "Куршум джамия" ми е болна тема. Тази сграда се намира на 100 м. от родната ми къща, от другата страна на родната ми къща пак на 100 м. е къщата на Левски. Ако бше виждал сграда и беше чел малко история може би щеше да знаеш, че всъщност това не е джамия, а е стара българска църква (познава се по архитектурата) с едно пристроено отстрани минаре, което е съборено поне от 40 г. (от тогава го помня, не знам кога е съборено, но от тогава си е само с основите и около метър над земята) също така е добре да знаеш защо много хора са против връщането на тази джамия на мюсюлманското вероизповедание (говоря за хората патриооти, запознати с историята на Карлово) - през 1877 г. на 20 юли в тази сграда са били обезглавени около 3000 жители на града от турските войски, нали ти е ясно, че в града няма човек, който да не е имал роднина между тях - няма как да стане тая работа дето ще пее ходжа в тази сграда.
 
От: От: Петък е!Време за темата!!!

Не може да наричаш баш тея родолюбци. Некви алкохолизирани футболни фенове са последнтот нещо на кеот трябва да се обръща внимание. Бой и в зандана за безредици...

Поне по татово време такива бяха по-ниски от тревата!Къртеха камъни с месеци.
Друго ми е интересно откъде изобщо са научили ,че ще има решение на съда.
Всичко е уйдурма , после политиците си пият ракията заедно!
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Виж сега да ти кажа, аз рядко участвам в такива теми, обаче тази за т.нар. "Куршум джамия" ми е болна тема. Тази сграда се намира на 100 м. от родната ми къща, от другата страна на родната ми къща пак на 100 м. е къщата на Левски. Ако бше виждал сграда и беше чел малко история може би щеше да знаеш, че всъщност това не е джамия, а е стара българска църква (познава се по архитектурата) с едно пристроено отстрани минаре, което е съборено поне от 40 г. (от тогава го помня, не знам кога е съборено, но от тогава си е само с основите и около метър над земята) също така е добре да знаеш защо много хора са против връщането на тази джамия на мюсюлманското вероизповедание (говоря за хората патриооти, запознати с историята на Карлово) - през 1877 г. на 20 юли в тази сграда са били обезглавени около 3000 жители на града от турските войски, нали ти е ясно, че в града няма човек, който да не е имал роднина между тях - няма как да стане тая работа дето ще пее ходжа в тази сграда.

изобщо не знам тази джамия къде е! мислех ,че е в Пловдив,
и мисля че всички джамии са се строели върху църкви.
Но по твойта логика аз трябва да си търся правата и да съдя гърците че са ни изгонили от беломорието.
Дреме ми пушим си филтъро! Гърците да не са по -добри!
Исках да осъзнаете че тази омраза и тази сила към турците, ако я обърнем в правилна посока към политиците ще имаме успех!

пс. В Карлово изобщо имате ли турци ,че да пее ходжата?
 
От: От: Петък е!Време за темата!!!

пс. В Карлово изобщо имате ли турци ,че да пее ходжата?

Има турци, да и то доста компактна маса, и помаци има и те са доста, и джамия си има действаща и никой няма претенции нито към турците, нито към джамията им, нито към ходжата им и се живее прекрасно с тях и те нямат никакви претенции към тази сграда - претенциите са подклаждани директно от турското правителство чрез главното мюфтийство. Турците в Карлово ги боли фара за тази сграда.
 
От: От: От: Петък е!Време за темата!!!

Турците в Карлово ги боли фара за тази сграда.

именно това имах напредвид

политиците!
Но като се замисля,ако остана гладен и не мога да гледам децата и внуците и ми предложат да си сменят името религията държавата, за да оцелея.ЩЕ ПРИЕМА!
защо ли?запитай се!
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Леонс, грешна тема си подхванал, недей писа повече турски реклами
Все пак е форум за предприемачи и насочващата реклама не ми харесва
За тракийските бежанци мога да напиша книга от разказите на моя дядо,
ама тя ще бъде единствено за българския дух и премеждия и страдания
 
От: Петък е!Време за темата!!!

Леонс, грешна тема си подхванал, недей писа повече турски реклами
Все пак е форум за предприемачи и насочващата реклама не ми харесва
За тракийските бежанци мога да напиша книга от разказите на моя дядо,
ама тя ще бъде единствено за българския дух и премеждия и страдания

Ти бил ли си някога на море в Турция?
 
От: От: Петък е!Време за темата!!!

Не може да наричаш баш тея родолюбци. Некви алкохолизирани футболни фенове са последнтот нещо на кеот трябва да се обръща внимание. Бой и в зандана за безредици...
Крумов, какъв човек си ти изобщо, бе? Ония, дето подлалиха т.нар цар Киро - ги нарекохте по точно същия начин. "Алкохолизирани футболни фенове"!
 
От: От: От: От: Петък е!Време за темата!!!

именно това имах напредвид

политиците!
Но като се замисля,ако остана гладен и не мога да гледам децата и внуците и ми предложат да си сменят името религията държавата, за да оцелея.ЩЕ ПРИЕМА!
защо ли?запитай се!

Няма да се питам, наоправо ще ти отговоря:

Ами ще приемеш. Ако действително се идентифицираш с помашката социална група, може да прочетеш историята на помаците и ще разбереш, че те винаги са приемали.
Приемали са през 15 век, защото султана е освобождавал от данъци тези, които си сменят вярата и се самоопределят като помаци, приемали са през 19 век и то точно от твоя край, където са играели ролята на "петата колона" на турската армия по време на балканската война, приемали са и през социализма когато им сменяха имената, само, че техните имена не са сменени през 1984 г. както на турците, а през 1974 г. и съвсем доброволно и масово без никакви протести.
Та така е - има социални групи, които са готови да направят големи компромиси за да запазят някакви благини, а има и други социални групи, които не са чак толкова навити на всякакъв компромис.
 

Горе