Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

От: От: Петък е:) Забелязахте ли как бг фирмите вдигнаха цените на домейните/.

Искам да направя редакция на пост номер 32, защото съм допуснал грешка!

в него написах:
Прав си в едно: единствения плюс на неймчип е едната година безплатна вхоис защита :mrgreen:

Оказа се, че не е вярно. Джъмп също предлагат БЕЗПЛАТНА вхоис защита за една година (нови домейни или трансферирани при тях).
С тази нова информация става ясно, че неймчип няма толкова предмства за каквито вие се изхвърляхте.


Ето малко цифри:

- неймчип - .ком+вхоис защита = 19.05 + 5.13 = 24.18 лв.
- джъмп - .ком+вхоис защита = 18.50 + 6.90 = 25.4 лв.

разлика в полза на неймчип - 1.22 лв.
Ако имате домейн за подновяване в неймчип - може да го прехвърлите в джъмп - ще получите безплатна вхоис защита и по този начин ще спестите 5 лв. които бихте дали на неймчип.
Тези 5 лв. ще ви покриват разликата от 1 и нещо която е полза на неймчип в продължение на 5 години. Но и ще подкрепите българска компания (което е най-важното).
В предните страници се говореше за дългосрочни планове - аз бих попитал мантата дали регистрира домейн за период повече от 1-2 години, защото иначе би получил отстъпка в някой компании (примерно ако го регистрира за 10 години) :D Разбира се, че не го прави. така, че за дългосрочен план не ми говорете, защото утре може да избухне реална трета световна война и най-малкия ни проблем ще бъде къде е с един лев по-евтино :mrgreen:
 

Горе