Печелене на пари от Сток фотография

От: Печелене на пари от Сток фотография

хм,сабирам пари 1к и влагам в това изкуство,през ръцете ми са минали доста снимки и всеки ми казва че съм объркал професията,надъхах се тоя NIKON ILI CANON скоро влизам в играта и без това имам купени темплейти за снимки поне да ги ползвам,може и някой да си купи снимка.За кво да им давам % на shutterstock com или пак нещо не съм разбрал...Ако си направя собствен сайт и от мен да ги теглят не е ли по добре?

От shutterstock, istockphoto, fotolia и т.н. пазаруват на едро доста медийни издания. Това са вестници, специализирани списания, рекламни студия и т.н. Те имат от тези по скъпите акаунти в сайтовете и пазаруват на по тънка цена от другите. Няма да се навият да купуват от личният ти сайт при условие че в гореспоменатите сайтчета има бол снимки които им излизат и по ефтино. Снимки не се продават толкова лесно. Има си майсторлък и там. Поразтърси се из нета. Има описание кое се търси, как се търси и как се прави. Кое на какви цени върви и кое е най изгодно да снимаш. Щото не става да снимаш домашното си куче и да пуснеш снимката в продажба. Много се търсят снимки на хора, за предпочитане бизнес хора. Когато снимаш хора трябва да имаш изричното им писмено съгласие да продаваш снимката. Ако си забелязал из тези сайтове има групички от модели които се снимат в разни облекла с разни рекламни идеи в снимките.

И най важното е да умееш да работиш с фотошопа. Гола снимка никой не купува. Винаги трябва доработка
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

Абе най-зор е да си направиш светло :] След няколко не особено успешни опита, разбрах, че няма да стане без да се инвестират пари в някакво осветление за целта, пък дори и за качествен DSLR апарат.
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

Има си начини, аз и с подръчни средства се справям, верно после работата е повече с фотошопа ама няма как
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

Firefly - осветление във фотографията не е толкова да ти е светло, колкото да имаш контрол върху светлината. Затова са всичките боксове, пити, чадър и така нататък.

cybertrone - много добре си се ориентирал към сток фотографията, успех!

Ще се радвам да споделяме опит. Ето част от портфолиото ми във фотолия с афф - http://eu.fotolia.com/p/200389956/partner/200389956
.
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

snedelchev, но не е толкова лесно :] Аз не успявам да постигна дори задоволителни резултати. Трябва да си купя някакви светлини, но не знам какво точно да търся. С подръчните средства и лампи не успявам да докарам добра светлина и да избегна "белезите" от светлината по предметите.
 
От: От: Печелене на пари от Сток фотография

Благодаря и на теб!
Много добро портфолио имаш. Браво. Явно си навлязал доста в нещата.
Аз стигнах до момента в, който се изчерпах откъм идеи. Имам 71 одобрени снимки в шатъра и дотам. Взе да става по-трудно някак си.
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

невероятно креативно!!! купуваш страхотен шоколад на приятелката си - фотографка, фотографирате шоколада, изяждате го..... и полезното с приятното - хем сток фотографски бизнес, хем романтика. Май ще направя програма за паралелно укрепване на интернет бизнеса и личния живот....
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

да, така е. от shutterstock се пе4ели. аз пуснах един пост на тази тема. искам да споделя и друго за този сайт. от векторни графики се пе4ели пове4е. няма нужда даже да правите добри неща. правете комерсиални неща - един приятел прави 4ове4ета, фигурки, топ4ета, пергели, геометри4ни фигури, стол4ета, маси4ки, лопатки, дрънкулки, и то 4ерно-бели. само има едно мнооооого важно условие - не крадете чужди неща, или ги променете до 99.99 %
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

Браво на автора. Горд съм че има такива българи.
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

Е, радвам се че проявихте интерес на тази тема. Аз вече взех няколко чека от шътърстока, от другите все още не съм събрал за първия чек вече цяла година, но номера е да не се отказваш и да създаваш много.
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

Трудно се продава, защото има милиони снимки вътре. Има специални групи, които се занимават само с това и естествено, знаят какво и как да снимат , за да се продава. Общо взето като хоби може да се прави, но с това да се храниш - почти сигурно няма да стане.
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

Аз съм аматьорче в това отношение, обаче ми прави кеф да снимам. :))
В случая все си мисля, че мои снимки няма да ги одобрят - там подобни шумове, ала бала не ги разбирам :))
Но все пак тези, които се занимават с това - биха ли споделили дали някоя моя снимка става.
http://mybestwallpaper.com/vitosha-mountain/
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

Аз съм аматьорче в това отношение, обаче ми прави кеф да снимам. :))
В случая все си мисля, че мои снимки няма да ги одобрят - там подобни шумове, ала бала не ги разбирам :))
Но все пак тези, които се занимават с това - биха ли споделили дали някоя моя снимка става.
http://mybestwallpaper.com/vitosha-mountain/
ами направи няколко търсения в shutterstock, виж нещата и направи съпоставка.
Примерно моста ти - http://mybestwallpaper.com/vitosha-mountain/bridge/ е подобен по тип на този http://www.shutterstock.com/pic-7661353/stock-photo-chain-bridge-mountain-river.html , а на мен ми харесва повече твоя, така че защо да не го одобрят. :)
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

Малко ъпдейт и от мен. От няколко месеца вече снимам с моя Никон и определено нещата са различни. Приеха ме и в иСток, но там не върви много много. Незнам какво го хвалят толкова. Пробвам и видео да снимам с апарата на fullHD но досега там няма продажба (иначе цените на видео са доста по-високи). Фаворит си остава Шътърсток от където вече 3 пъти получавам превод. В същото време те са и най-костеливия орех. Много боли когато ти отхвърлят снимките там, но си струва да се натиска човек. Фотолиа и Дриймтаимс продават все по-добре. В крайна сметка от снимки печеля повече от адсенс въпреки че с адсенс се занимавам още от преди да влязат официално в България (от 2006-та някъде).

Абе и в тоз бизнес има милионери като другите интернет начини за печелене, също иска много работа. Просто още една алтернатива.
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

Вдигам темата :) Има ли стокаджии още тук ? Аз от скоро се занимавам. Още трупам портфолио.
 
От: Печелене на пари от Сток фотография

В момента правя за едни познати сайт за сток фотография за УК - Като е готов ще го пусна ще може всеки да се регистрира и да продава :)
 

Горе