Писане на блог и Ин вино веритас

От: Писане на блог и Ин вино веритас

Да не е Джон Атанасов?

Той :) ... А Хемингуй пък е брутален в отношението си алкохола и все пак гениален.
 
От: Писане на блог и Ин вино веритас

Той :) ... А Хемингуй пък е брутален в отношението си алкохола и все пак гениален.
Кое от Хемингуей мислиш че е гениално?
 
От: Писане на блог и Ин вино веритас

Кое от Хемингуей мислиш че е гениално?

Все пак е признат писател. Аз харесвам как пише. Буквално и за времената си, все повече уважавам писателите, които са пишели на ръка или пишещи машини. Пробвал ли си да пишеш на ръка нещо дълго като съдържание? Аз пиша голяма част от нещата си на ръка.

За Стивън Кинг съм чувала, че кокаинът му е приятел. За други опиум и ЛСД ... трябват си стимулации на мозъка, не че подстрекавам към зависимости, но има едни нива на съзнанието, които само с ядене на салата и пиене на чай няма как да се активират, си мисля :)
 
От: Писане на блог и Ин вино веритас

Кое от Хемингуей мислиш че е гениално?
"Фиеста" , "Африкански мемоар", повечето от повестите и разказите в сборника "Старецът и морето" ... "Сбогом на оръжията" не съм се наканил още да я чета, но ми е в дневния ред.. дали ще стигна не зная. Според теб не е ли гениален?
 
От: Писане на блог и Ин вино веритас

"Сбогом на оръжията"

Изключително сладка, познавателна и философска творба.
Не знам дали Хемингуей е гениален, но смело твърдя, че е уникален.
"Зелените поля на Африка" също не е за прескачане.

Не бяха ли хълмове :)
Да, хълмове. :beer:
 
Последно редактирано:
От: Писане на блог и Ин вино веритас

Изключително сладка, познавателна и философска творба.
Не знам дали Хемингуей е гениален, но смело твърдя, че е уникален.
"Зелените поля на Африка" също не е за прескачане.

Не бяха ли хълмове :)

п.п. Сетий се за Софроний Врачански и неговото "Житие и страдание". Постоянно се оплакваше от пустия му маясъл (хемороиди) и я е писал прав. Явно всеки творец има нужда от болка и страдание :)
 

Горе