Писане на статии в отделни блогове с цел по добро индексиране в гугъл.

seven

New Member
Става въпрос за следното.

Направих си два блога в blogger и wordpress и веднъж на всеки 3-4 дни пиша по една статия в блоговете и слагам линкове на определени ключови думи към страници на един мой сайт. Целта ми е сайта ми да излиза на по предни позиции в гугъл с тези ключови думи. Моля споделете какво мислите за този метод, а също и как мога да го направя по ефективен :)
 
От: Писане на статии в отделни блогове с цел по добро индексиране в гугъл.

Става въпрос за следното.

Направих си два блога в blogger и wordpress и веднъж на всеки 3-4 дни пиша по една статия в блоговете и слагам линкове на определени ключови думи към страници на един мой сайт. Целта ми е сайта ми да излиза на по предни позиции в гугъл с тези ключови думи. Моля споделете какво мислите за този метод, а също и как мога да го направя по ефективен :)

Не разбрах точно какъв отговор търсиш - ползата от guest blogging или от собствени сателитни сайтове - и двете трябва да присъстват в линкпрофила на основния сайт. Прави сателитни сайтове качествено, тоест като съвсем отделни сайтове и линквай статиите от тях след известно време (примерно 2 седмици) - монотонно и тематично. Оделно си търси тематични сайтове/блогове за guest blogging в замяна на линк. Пращай запитвания към собствениците на проекти в нишата, чрез формата им за контакти. Представи се като експерт в нишата, като взимаш активно участие в дискусиите.
 
От: Писане на статии в отделни блогове с цел по добро индексиране в гугъл.

Блоговете са си мои. Пиша статии в същата ниша с много ключови думи и на някои от тези ключови думи слагам линк към вътрешни страници на сайта. Мисля че така ще си подобря мястото на сайта в гугъл при търсене с тези ключови думи. Вие ще кажете дали съм прав :)
 

Горе