Търся: Писател/ка

Цялата работа малко понасмърдява на Дефи :)
 
Може би ще повдигна темата още веднъж, т.е. до момента на приключване на суровия текст на разказа.
В момента имам аудиозапис + 5000 думи писмен материал.
Оставащото може би е около 3 хиляди думи.
Което също смятам да до запиша на аудио.
 
Успех от мен. Надявам се скоро да се похвалиш,че си завършил идеята си окончателно. Не на груб текст.
Идеята е мащабна. Има много материал, разхвърлян на различни места.
Така, че съм се хванал за нещо конкретно.
Ако пишеш свои неща знаеш, че грубите записки са само основата.
Не всички можем да бъдем Толкин или Дубарова.

Щеше ми се да е сплав от стилове, не просто за имам по-хубав продукт.
Но както е казал народа, насила хубост не става.
И двамата сте получили покани, като не искате - ами... :)
 
Само предполагам какво може би е станало. За което и аз имам вина.
Наистина ми писаха доста хора. Не обърнах внимание на всички.
Моята вина е и не се извинявам с това, че ми писаха хора със сходни никове. Има и някои други неща, което не държа да споделям, наистина, но ако се налага. Но според мен не се налага.

Не искам да влизам в подробности, защото го разгадах съвсем преди малко, откъде дойдоха недоразуменията. И сякаш е по-добре всеки по своя път.
Но това, което е написано срещу мен е вярно на 0%.

Няма да споделям никове, пак ще повторя, че @alexinfoag е единственият, който ми прати свой откъс от нещо различно от статии.
Относно дамите, обърках един ник с друг.
В крайна сметка май ще трябва да си оправя нещата сам.
 
Съжалявам @Александра Христова
Моята грешка е, че те обърках с друг потребител. По моята тема ми писаха 13 потребителя.

Ако много настояваш, ще извадя кореспонденцията, а и да не настояваш май ще трябва да го направя. Прекалено много мошеници се навъдиха, но по-лошото е, че тези хора се опитват да си измиват ръцете не просто мълчейки, а директно лъжейки. Което всъщност е част и от моята малка историйка.

Наистина ли искаш да те изложа, като първо пусна какво успя да сътвориш първия път, и да пусна точната кореспонденция, която е по мейл. Да видят хората точно какво е било уговорено.
И след това да пусна и втората кореспонденция за да видят дали въобще нещо е уговаряно, и дали въобще нещо е правено?

Да пусна първо втората?
 
Не. Няма смисъл от негативи. Със здраве. Да не се превръщаме в детската градина. За мен една добра дума е достатъчна.
Със здраве, ама ти не се спираш.
Първият път имаше предложение от моя страна да се опиташ да обработиш кратък текст, като твое демо на уменията ти. Всъщност дори беше нееднозначно посочено, че и да се справиш или не с този откъс за него няма да ти се плаща. Но ако се справиш ще ти се плаща за следваща работа. Ти просто се справи ужасяващо. Ако аз съм слаб писател, то ти незнам... Но това в случая няма значение, има значение истинността на твърденията.

Вторият път имаше предварителна уговорка, че ако ще се прави нещо, ще се прави само след като се уточни цената и на няколко пъти ти повторих, че докато не се договорим за цена, няма да се прави нищо. Ние не стигнахме дотам да се разберем за цена, защото след един от отговорите ми светна, че не си никакъв писател, ами самозванка. И ти не си и правила нищо.

Злепоставяш себе си, обаче злепоставяш и мен.
 
Ще ви разкажа истинската история за моята грешка.
Тя е плод на случайности, на преплитане на имена, на въпроси и грешни заключения.

Аз съм от хората, които не обичат неизяснени въпроси.

На @Александра Христова няма да и пожелавам нищо. Ни добро, ни лошо. Flat.

Но ще ви кажа, защо и как се случи моето объркване.

Поровете в съдържанието ми.

Опитах се да намеря нещо за Вероника Лазарова, защото бях попаднал на статия подписана с това име. Която ме заинтересува, статията ме заинтересова не само защото беше интересна, а и защото обекта на материала беше на тематика, към която имам интерес.
@Sky и @NovaPS ми пратиха линкове и ми стана изключително тъпо, след като разбрах, че е починала. Всъщност @NovaPS ми прати линк пък към друга Вероника Лазарова. Малко по-късно реших да проверя нещо, и Вероника Лазарова, линковете които ми пратиха, тя е била българска поетеса, писателка, архитект и художник. И ми стана още по-тъпо. И не знаех как да го споделя тук и изобщо да го коментирам и въобще да взема каквото и да било оношение. Но си дадох сметка, че става въпрос за съвпадение на имена.

Авторката, която търсех е от едно интервю от Lifebites.
Не успях да се свържа с нея.
Попаднах на материали на Рони П
И те ми харесаха.

И понеже @Александра Христова ми беше пратила снимка, ми заприлича на профилната снимка на Рони П и оттам започна едно голямо объркване.

И трябва ли да споделям повече?
 
В този форум преди не можеше да си свършиш работа за 5 стотинки, сега вече не можеш да си свършиш работа за 2 стотинки.

Тука за написването на един разказ, отворилия темата и обичайната заподозряна Алесандра написаха по един роман и двамата, които романи обещават да се превърнат в трилогии.
 
Ще ви разкажа истинската история за моята грешка.
Тя е плод на случайности, на преплитане на имена, на въпроси и грешни заключения.

Аз съм от хората, които не обичат неизяснени въпроси.

На @Александра Христова няма да и пожелавам нищо. Ни добро, ни лошо. Flat.

Но ще ви кажа, защо и как се случи моето объркване.

Поровете в съдържанието ми.

Опитах се да намеря нещо за Вероника Лазарова, защото бях попаднал на статия подписана с това име. Която ме заинтересува, статията ме заинтересова не само защото беше интересна, а и защото обекта на материала беше на тематика, към която имам интерес.
@Sky и @NovaPS ми пратиха линкове и ми стана изключително тъпо, след като разбрах, че е починала. Всъщност @NovaPS ми прати линк пък към друга Вероника Лазарова. Малко по-късно реших да проверя нещо, и Вероника Лазарова, линковете които ми пратиха, тя е била българска поетеса, писателка, архитект и художник. И ми стана още по-тъпо. И не знаех как да го споделя тук и изобщо да го коментирам и въобще да взема каквото и да било оношение. Но си дадох сметка, че става въпрос за съвпадение на имена.

Авторката, която търсех е от едно интервю от Lifebites.
Не успях да се свържа с нея.
Попаднах на материали на Рони П
И те ми харесаха.

И понеже @Александра Христова ми беше пратила снимка, ми заприлича на профилната снимка на Рони П и оттам започна едно голямо объркване.

И трябва ли да споделям повече?
Сигурен съм, че и тези обяснения бяха излишни, но разбирам защо си ги споделил. Ако погледнем обективно на нещата, имаш един единствен пропуск (грешка) - не си проучил кандидатите за работа. При малко по-задълбочен преглед на репутацията и коментарите на горепосочената дама... Всичко ти става ясно като бял ден. И така бързо и лесно "взаимоотношенията" ви приключват още преди да са започнали. Абстрахирайки се от нейния професионален опит, знания и умения, само като прочетеш няколко нейни "благоприятни" коментара в теми... Червеният флаг е факт.
 
Като не ти харесва никой успех.
Никога не съм писала книги, никой не ми е дал тази възможност. Надявам се момичето,което търсиш да се появи. Снимки, аз не изпращам. Успех.
 
Сигурен съм, че и тези обяснения бяха излишни, но разбирам защо си ги споделил. Ако погледнем обективно на нещата, имаш един единствен пропуск (грешка) - не си проучил кандидатите за работа. При малко по-задълбочен преглед на репутацията и коментарите на горепосочената дама... Всичко ти става ясно като бял ден. И така бързо и лесно "взаимоотношенията" ви приключват още преди да са започнали. Абстрахирайки се от нейния професионален опит, знания и умения, само като прочетеш няколко нейни "благоприятни" коментара в теми... Червеният флаг е факт.
Всъщност първия път и дадох шанс точно защото имаше негативни отзиви, а тя отричаше. Не съм и правил тест, дадох и шанс, защото не винаги мнозинството е право. Но се оказа, че мнозинството е право в случая. Стига да говорим за нея, защото виж по-горе какво е написал друг. А може и да и е цел, нали казват че нямало лоша реклама.

Обаче да ти кажа такива разговори "дават хляб" и за самото писане. Писането на книга за мен не може да е само работа. Редакцията може да е само работа.
Аз не търсих просто редакция.

Идеята ми беше аз да си напиша книгата. Но вътре да има поне два откъса, които да са написани от двама различни човека. По част от моята история. И по мое предпочитания единия да е мъж, а другия жена. Защото може да не е правило, но един мъж обикновено има различен почерк на писане от една жена.

Първоначално не е имало изготвен план. Затова и с времето някои неща се промениха, някои идеи също.

И в един момент стигнах до място, на което реших че не искам да променям нищо повече по конструкцията.

И това е. Историята е не просто по истински случай, тя си е самият случай. Имам няколко написани измислени кратки истории и съм решил как ще бъдат включени. Те ще са в книгата, но няма да са част от нея.

Но не е вярно, че не ми е харесал никой. Дори не съм успял да прочета нещата на повечето хора. Но съм ги погледнал повърхностно. И всеки който ми е пратил статии тип новинарски сайт въобще и не съм ги гледал даже повърхностно.

Да ти кажа, честно чак ми е неприятно от тези просторни коментари, които изписах.

От това, което се появи в темата и успях да разгледам по-добре, писах кой ми хареса.

Хареса ми @alexinfoag
И след като объркването ми беше изчистено, за женски гост автор ми хареса @Roni.P.

От моя страна не мога да кажа, че обявата ми е game over. Но не зависи само от мен.

Към момента нещата са такива, че мога да редуцирам разказа до 7 хиляди думи. Което във формата в който го правя ще е към 30 страници текс. Мога да докарам и изказа до прилично ниво. Засега имам две такива части от по 500-700 думи, които са готови за редакция, т.е. сега е 1/6-та. Редакция на правопис, синтаксис и т.н. Отделно ще трябва и форматиране, което ще дане някакъв +/- на броя страници

Тук не включвам написаното от други двама човека, като ги намеря, което като обем си го представям около 2000 думи. Тогава отива около 40 страници.
Това е без трите кратки разказа, които са абсолютно измислени и са писани по друго време и на друго място.
Ако включа и тях, ще се получат приблизително 55 страници.
Ако пък включа и едни други неща може да се получат до 70 страници.

За малко да хвана целия този текст нагоре и да го изтрия. Но няма да го направя.
 
... м/у другото, споменах ли че lite.motive = deffnews? 🤫
 

Горе