Питане за важността на уникалния IP адрес

dalakov

Member
Въпрос към знаещите - каква е важността на уникалния IP адрес за индексирането на сайта от роботите? Заслужава ли си да се платят повечко пари за хостинг, но всичките ми сайтове да си имат отделни IP-та? Ако нямай има реални впечатления, ще се радвам да ме светне, защото срещам доста различни мнения, едни твърдят, че нямало значение, други - че било много важно.
 
Зависи колко саита имаш и как искаш да ги наликваш

за малко сайтове няма смисъл можеш да качиш 10 на един хсотинг си ок поне според експеримента на клокси иначе за повече ги разпредели има значение което се увеличава с броиката на сайтовете ...


виж тази тема
http://www.predpriemach.com/viewtopic.php?t=2860
 
Coolice, благодаря за отговора. Вече ми се поизясниха нещата. Ще ти бъде благодарен, ако ми отговориш на още един въпрос. Става въпрос за събнитването на нов дайт към Гугъл. Вече се начетох по форумите на страховити предупреждения, че не трябва да се събмитва ръчно, защото може да влезе в сандбокса. Това ми се струва твърде нелогично, но сигурно е така, щом толкова хора реват. Значи трябва да чакам Гугъл да открие някъде линк към новия ми сайт, и той сам да дойде, така ли? Ами че то това кога ще стане, кой знае. Ако вкарам сайта в AdSense, тогава Гугъл няма ли веднага да го индексира, включването в AdSense кой го прави, хора ли или робота минава през него и послед се анализира?
 
Мойте сайтове са на един хостинг, и повечето са огледални един към друг.....субмитвани са по един и същи начин, в Г-уебмастърс са сичките, с сайтмапи както си му е реда, верифнати до втръсванерпросто на 1-2 седмици им сменям положението в хостинг директорията за да им се обърква съдържанието и да не стоят уж с едно и също, обаче има 2-3 домейна дето станаха бесни в класацията, два са на първа страница в Г за 2 думи - поотделно и заедно ако се изпишат, и не че се оплаквам, но нямам изобщо логично обяснение на какво се дължи това при положение че има още 20 домейна в същата директория с подобно съдържание, с който е правено абсолютно едно и също като с тия първите....
 

Горе