Питане за инвестиция

ckoleva29

New Member
Здравейте, имам малко необичаен въпрос.
Наскоро онаследих 25 хил лв. Вече месец тия пари спят, не ги правя нищо.
Нямам идея в какво е най-добре да ги вложа, да започна някакво начинание.
Знам, че не е голяма сума, но толкова имам свободни към момента.
Бих приела всякакви идеи, не е задължително да бъде онлайн бизнес. Предпочитам реален.
Ще бъда благодарна, ако получа правилна насока в какво да инвестирам, стига да не загубя.
Не съм максималистка, не искам да удвоявам, а ако има възможност да докарам някакви прилични доходи в месеца.
Благодаря предварително.

Уточнение: Живея в малък провинциален град където живота е почти спрял и възможностите за реална търговия са много ограничени.
 
Последно редактирано:
Преместих темата ти в подходящата секция.

На въпроса направо. От какво разбираш и би искала да имаш като бизнес. Имам една приятелка, която така си наля едни пари в цветарски магазин, друга си откри бутка, но като цяло и двете имаха някакво предварително проучване и един от "филтрите" им, ако мога така да го нарека, бе да им е и интересно също така, а не само преспективно. Какво ти се нрави на теб? То като гледам ще си в сферата или на услугите или търговията. За производство - най-много нещо бутиково.
 
От: Питане за инвестиция

...Ще бъда благодарна, ако получа правилна насока в какво да инвестирам, стига да не загубя.
Не съм максималистка, не искам да удвоявам, а ако има възможност да докарам някакви прилични доходи в месеца.
Благодаря предварително.
Ако искаш да се занимаваш с бизнес трябва да ги прежалиш.Може да спечелиш,а може и да загубиш.Обикновенно в началото когато човек още няма опит губи.
 
От: Питане за инвестиция

Според мен е добре да започнеш някакъв бизнес с половината пари или дори да кажем 10 000 лв. и ако не се получи ще се научиш от грешките си и ще имаш право на втори опит с парите които са ти останали. 25 000 лв. е вярно, че не са много ама да ти кажа въобще не са и малко, защото бизнес се прави и с много и с малко пари. Разликата е, че когато е с малко пари нямаш право на много грешки и се налага повече бачкане. Задължително обаче трябва да знаеш за какво иде реч в бизнеса ,с който се захващаш, защото имаше доста богати хора ,които си мислеха, че с доста пари ще успеят да разработят успешни IT фирми. Еми не успяха ,защото си нямаха и идея за какво иде реч, отделно се държаха като със съобственост към работниците.
 
От: Питане за инвестиция

1) Направи списък с нещата който обичаш да правиш. Ако се сетиш за 10 неща, напиши още 20 колкото и трудно да ти се струва в началото.
2) Прегледай списъка и остави тези неща който биха могли да бъдат полезни за другите. Съответно да могат и да се превърне в бизнес. Набележи си поне 5 неща/дейности.
3) Проучи пазара, конкуренцията, търсенето, предлагането на тези 5 неща.
4) Направи си бизнес план.
5) Следвай го!
6) Не бъди наивна!

Ако наистина живееш в селище в което "живота е спрял" или развивай туризъм или се насочи към онлайн бизнеса. В противен случай се премести в някой по-голям град.
 
От: Питане за инвестиция

Виж тук.
Можеш да придобиеш някаква представа за стартиране на нов бизнес, преди да се насочиш към конкретна ниша...
Защото готовите пари бързо идват, но и бързо си отиват...
А това не е целта на занятието..:)
 

Горе