Питане за лазарен принтер

От: Питане за лазарен принтер

Някъде към 4 години съм се занимавал с това, барабана се сменя както и магнитната ролка, барабана е 6 лева, а магнитната не помня точно , но и тя беше евтина, може да си вземеш и гумената почистваща и ножа общо взето подновяваш касетата докато и държи пластмасата.
Чак пък 200 зареждания :lol: Да кажем 3 зареждания (6 000 копия е живота на барабана, след което естествено може да се смени...)
Модела на HP наистина е хубав, само дето го няма от около 3-4 години в производство... Така, че ако го намерите ще е само секъндхенд, което не е лошо ако се взима от фирма която разбира от принтери и го е рециклирала...
 
Re: От: Питане за лазарен принтер

coolice, хвърлих боба и ми каза, че принтера ти е Xerox 3117, който под капака всъщност е Samsung ML-1610; не се опитвай да зареждаш сам, на пръв поглед е лесно, но докато го правиш ще изшмъркаш малко тонер, останалата част си я посипал по дрехите и в помещението

затоврих таблицата за съвместимост която си бях намерил заради тази тема и сега не мога да видя на какво съответсва - моят е workcenter Pe114 антика 2005 мисля го взимах :) ама си върши работа и съм с оригиналния тонер мисля че към 300 и малко го плащах като ми урдеиха една отсъпка... минаха години това ако си бях взел мастилено струен сигуро щях да съм сменил 4-5..,.

от балкан копи го взихмах тоагва бяха вносите - тази фирма вече я няма ама там единия търговец беше номер едно, как ми уреди по големята касета

проблема на мен ми е че си искам моята касета тя е на по малко от 3000 копия а не някоя която е зареждана 10 или 100 пъти

пп Още не съм за зареждане давам му дарк и още печати ок :) да видите клиент който не печати много какво е
 
От: Re: От: Питане за лазарен принтер

Питай, в азбист, или атс :) и двете фирми са много точни :)
затоврих таблицата за съвместимост която си бях намерил заради тази тема и сега не мога да видя на какво съответсва - моят е workcenter Pe114 антика 2005 мисля го взимах :) ама си върши работа и съм с оригиналния тонер мисля че към 300 и малко го плащах като ми урдеиха една отсъпка... минаха години това ако си бях взел мастилено струен сигуро щях да съм сменил 4-5..,.

от балкан копи го взихмах тоагва бяха вносите - тази фирма вече я няма ама там единия търговец беше номер едно, как ми уреди по големята касета

проблема на мен ми е че си искам моята касета тя е на по малко от 3000 копия а не някоя която е зареждана 10 или 100 пъти
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Питане за лазарен принтер

Питай, в азбист, или атс :) и двете фирми са много точни :)

Аз пък все още се занимавам :)
Малко по скъп е барабана, от 6 лв, а с ножа и магнитната ролка + смяната със сигурност няма да ти излезе по-евтино отколкото да си вземеш съвместима касета за 30 лв...
Да не говорим, че точно тази касета малко хора могат да я разглобят и после да си я сглобят (работеща )
 
самсунг са го продавали моят като Samsung scx-4100 :) две години в мейто минал всички практики техническа специалност (направо ме промиха и ми разказаха играта - да си мисля че няма невъзможни неща) и като малък си разглабях всички играчки и не ми се вижда толкова сложно :oops: просто няма начин да го направя за половин час както във видеото аи ще чистя само със спирт не с ацетон

А може и да не чистя само ще заредя нали е първо зареждане :) следващия път след ще я чистя :)

[video=youtube;6vWl_JMGX_o]http://www.youtube.com/watch?v=6vWl_JMGX_o[/video]


ПП принтера ми не беше местен от години сигурно 5-6 само му бърша прахта и не бях вадил касетата никога, добре че беше това видео, значи извадих я от долу където е барабана имаше 2 снопчета прах не можеха да паднат от него махнах ги и разклатих касетата както този разклати тонера преди да го сипе и пуснах едно бързо ксерокопие и на нормал не е бледо ще изкара сигурно половин година време :) не съм приключил с този тонер
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: От: Питане за лазарен принтер

Е, нали знаеш, че не всичко се скапва на веднъж ;)
Аз пък все още се занимавам :)
Малко по скъп е барабана, от 6 лв, а с ножа и магнитната ролка + смяната със сигурност няма да ти излезе по-евтино отколкото да си вземеш съвместима касета за 30 лв...
Да не говорим, че точно тази касета малко хора могат да я разглобят и после да си я сглобят (работеща )
 
От: Re: Питане за лазарен принтер

Кулл, брат само не правете грешка като мен, че си изповръщвах червата зареждах без маска, а това е канцерогено :)
самсунг са го продавали моят като Samsung scx-4100 :) две години в мейто минал всички практики техническа специалност (направо ме промиха и ми разказаха играта - да си мисля че няма невъзможни неща) и като малък си разглабях всички играчки и не ми се вижда толкова сложно :oops: просто няма начин да го направя за половин час както във видеото аи ще чистя само със спирт не с ацетон

А може и да не чистя само ще заредя нали е първо зареждане :) следващия път след ще я чистя :)

[video=youtube;6vWl_JMGX_o]http://www.youtube.com/watch?v=6vWl_JMGX_o[/video]


ПП принтера ми не беше местен от години сигурно 5-6 само му бърша прахта и не бях вадил касетата никога, добре че беше това видео, значи извадих я от долу където е барабана имаше 2 снопчета прах не можеха да паднат от него махнах ги и разклатих касетата както този разклати тонера преди да го сипе и пуснах едно бързо ксерокопие и на нормал не е бледо ще изкара сигурно половин година време :) не съм приключил с този тонер
 
От: Re: От: Питане за лазарен принтер

То не всичко се скапва от веднъж, но съм имал случай с клиент, при едното зареждане му сменяш барабан, следващия месец, магнитна ролка, следващия нож...
И накрая човека вика, че аз да си бях взел нова касета...
 
От: Re: От: Питане за лазарен принтер

За компонентите не съм вземал нищо отгоре, а и не мисля , че трябва. :) Все-пак всеки сам си решава и преценя.;)
То не всичко се скапва от веднъж, но съм имал случай с клиент, при едното зареждане му сменяш барабан, следващия месец, магнитна ролка, следващия нож...
И накрая човека вика, че аз да си бях взел нова касета...
 
От: Re: От: Питане за лазарен принтер

За компонентите не съм вземал нищо отгоре, а и не мисля , че трябва. :) Все-пак всеки сам си решава и преценя.;)

В какъв смисъл не си вземал отгоре. Не си си смятал труда, или не со слагал надцвнла на комппнентите?
 
От: Re: От: Питане за лазарен принтер

Е, то какъв труд да смятам за смяна на вал? :D
То така или иначе, съм я разглобил касетата, дали ще сложа стария или новия какво да , ги таксувам и за това ли?
Плащат си само смяната=цената на артикула , и няма сми аз си вземам от зарежданетом и доволния клиент. :)
В какъв смисъл не си вземал отгоре. Не си си смятал труда, или не со слагал надцвнла на комппнентите?
 
От: Re: От: Питане за лазарен принтер

Е, то какъв труд да смятам за смяна на вал? :D

Значи, взамаш , вала 8 лв, слагаш аи 2 лв надценка и го сменяш... :D за колко време разглобяваш и сглобяващ точно q2612a? Това не е ли труд?
 
От: Re: От: Питане за лазарен принтер

Братле, това малко като да поискаш кинти на човек, който си му правил сайта, ама на хоста са сменили версията на php и някоя функция не работи, и да искаш кинти да му я оправиш :)
 
От: От: Re: От: Питане за лазарен принтер

Труд, е, но аз така или иначе съм я разглобил, предпочитам да си запазя клиента от колкото да го товаря още. :)
Значи, взамаш , вала 8 лв, слагаш аи 2 лв надценка и го сменяш... :D за колко време разглобяваш и сглобяващ точно q2612a? Това не е ли труд?
 
От: Питане за лазарен принтер

Ако си я разглобил да, но ако я разглобяваш специално за да смеящ компоненти...
 
От: Питане за лазарен принтер

Смяням, за мен беше важно да си държа клиентите доволни, а и сам знаеш за колко се отваря тази касета и за колко се затваря, постнах по-горе макса когато съм бил назор :)
Ако си я разглобил да, но ако я разглобяваш специално за да смеящ компоненти...
 
От: Питане за лазарен принтер

coolice, хвърлих боба и ми каза, че принтера ти е Xerox 3117

Твоя боб излезе много сполучлив, позна и моя принтер. Все още съм с оригиналната касета. Като започне да печата от едната страна по-бледо вадя касетата и я въртя за да се разпредели тонера равномерно. Това решава проблема. Обаче е индикатор, че скоро ще свърши.
 

Горе