Питане за лазарен принтер

Maverick

Well-Known Member
Харесал съм ти един лазарен принтер от онлайн магазин. Но не ми е ясно как става подмяната на консумативите. До колкото виждам по други сайтове пише презареждане. Примерно в офислан дали предлагат консумативи? И има ли значение модела на принтера? Каква е вероятността точно за този принтер да е трудно намирането на консумативи или след 1 година да не могат да се намерят въобще?

Никога до сега не съм имал принтер, та за това са и такива въпросите.

Този който съм си хареса е този: emag.bg/lazeren-monohromen-printer-samsung-ml-2160-a4-ml-2160-see/pd/ECDDTBBBM/
 
От: Питане за лазарен принтер

принтера е 109 лева, а оригинална касета за 1500 копия е ... 119 лева - 8ст./копие

търси си принтера по цената на консуматива, примерно съвместима тонер касета е 5ст./копие, пак е много щото има чип вътре за $5-$15

IPRINT MLT-D101S/ELS

пак си е много, добави и +1ст. цената на листа...общо взето евтиното излиза скъпо, примерно на един голям A3 копир консуматива му е от 0,5-1,0 до 2,5-3,0 стотинки...

почти всички малки А4 принтери ги подаряват и режат глави за тонер касети с чип
 
От: Питане за лазарен принтер

Аз също го гледах този принтер. 10000 копия черен печат не е чак толкова малко. По принцип да, така са ги направили нещата, че или трябва да си купиш някакъв супер-дупер скъп принтер, икономичен на печат и със сравнително евтини консумативи, или нещо евтино, което пък после консумативите са му скъпи.

Около 22 паунда гледам че вървят тонер касетите, съвместими са за няколко модела на Самсунг, включително и този:
http://www.ebay.co.uk/bhp/samsung-ml-2160-toner Сега видях, че и по-евтини има, пък дали са оригинални, не знам.

А вече и на доста места ги презареждат касетите. Има даже клипове, в които обясняват как да си я напълниш сам - аз лично не съм пробвала обаче.
 
От: Питане за лазарен принтер

АЗ пък си презареждам тонерите със спринцовки. За 20лв някъде ги пълнят и двете бои.
Пълненето става лесно.. Купуват се спринцовки от някой магазин за компютри, принтери и т.н.т. а самите тонери си имат полу-дупчици където се мушка там иглата.
 
Аз си купих от реалвижън как се прекарах...
лелелелее
Защото е за една дупка и за да мина по-евтино, а ги знам че там едно време имаха хуабви дараци
и ми набутаха един принтер за 300 лева
купувам и след 2 дена виждам на 500 метра от тях същите принтери по 200 лева.
Всеки път ми вървят киселини като принтирам :)
 
От: Питане за лазарен принтер

Пише се "лазерен", а не "лазарен".
 
От: Re: Питане за лазарен принтер

Виж дали в цената на принтера е включен и консуматива. Някои производители дават полупълна или цяла касета (включена в цената на принтера).
 
От: Питане за лазарен принтер

Пише се един пост и се редактира него, а не „flood“ в 2 поста (в тази и/или др. теми).

Въпросът с избор на лазЕрен принтер е като с въпросът за колко дълго време ще се използва той, презареждания и др. Ако се иска да отиват по-малко кинти за консумативи, логично се дават повечко кинти за хардуера. Ако се иска да отиват повече кинти за тях (не препоръчвам ментета, които са евтини, каквито евтини има и по пазарищата на Adidas/Nike/Puma), логично се взема евтин хардуер, който във времето в дългосрочен план може и да излезе повечко кинти.

В случая нищо ново няма. Същото важи и за smartphones с абонаменти (заробване за години) или без, за компютри (вземайки „уж“ мощни Laptops, които се равняват на 1/4 или 1/5 от производителността на PC за същата цена) и други.

Отделно не би следвало да се залага на производител, чието основно подоление НЕ е производството на принтери, а на Smartphones, SSDs, TV-sets и други. Market Share / Printer Market Revenues. Т.е. има разлика дали ще се вземе бозав монитор с TN пишман матрица и такъв с H-IPS / S-PVA матрица.

За консумативи може да се прегледа и немския еB след окончателният избор на принтер. Т.е. избиране, сортиране по цени, и накрая преглеждане какви точно касети/консумативи искат съответните принтери и каква им е цената, за да се сметне в дългосрочното бъдеще колко кинти още ще се кихат по него.
 
От: Питане за лазарен принтер

АЗ пък си презареждам тонерите със спринцовки. За 20лв някъде ги пълнят и двете бои. Пълненето става лесно.. Купуват се спринцовки от някой магазин за компютри, принтери и т.н.т. а самите тонери си имат полу-дупчици където се мушка там иглата.
кои две бои, бялата и черната ли? как се пълни тонера, който е субстанция тип фин прах със спринцовка, топна си гагата в темата, а нищо не разбираш... http://technomarket.bg/products/09078508/hp-laserjet-pro-p1102w този е двойно по-скъп, но след един кашон хартия ще си икономисал двойната цена щото консуматива му е по 33-40лв. вместо по 75лв. ако ще се печата по 10 000 копия на месец, изобщо тези два модела не са подходящи...
 
От: Питане за лазарен принтер

Оригиналната касета на горепосочения принтер е 129 лева в същия магазин... 1600 страници при 5% запълване (toner coverage) или реално 533 страници (при 15% запълване). Тоест една страница излиза над 20 стотинки.

Затова трябва да се ползват неоригинални консумативи. Или просто да ходите да си печатате нещата при фирмите, които предлагат тази услуга - така не се налага да инвестирате в принтер и да се чудите от къде да купувате консумативи (това разбира се не е вариант за спешни печатания като например фактури или дребни задачи, за които не си струва да се разхождате до фирмата предлагаща печат).
 
От: Питане за лазарен принтер

В крайна сметка аз така и не разбрах от къде мога да си зареждам тонерите. Кажете конкретно име/имена на фирми.

И къде им гледате цените? Какво точно трябва да се търси за конкретен принтер за да проверя цената на консуматива.
 
От: Питане за лазарен принтер

не зареждай касети, купувай съвместими, обикновено има предлагане освен ако принтера не е много нов модел, иначе има достатъчно фирми, които предлагат и двете услуги, за съвместими тонер касети търсиш - най-ниска цена, за зареждане - най-близка щото ще ходиш да ги носиш

иначе за търсенето - "съвместима тонер касета part_number_на_оригиналната_касета"
 
Re: От: Питане за лазарен принтер

В крайна сметка аз така и не разбрах от къде мога да си зареждам тонерите. Кажете конкретно име/имена на фирми.

И къде им гледате цените? Какво точно трябва да се търси за конкретен принтер за да проверя цената на консуматива.


Цената е според модела и номера на консуматива.
Виж принтера който искаш да купуваш с какъв консуматив работи и пусни в гогле
според големната е колко грама събира и дали трябва да се сменя и чип.
 
От: Питане за лазарен принтер

За конкретен принтер гледаш спецификациите за модела. Там е дадено колко страници може да отпечата с едно зареждане според производителя. В твоя случай (лазерен монохромен принтер) това ще са само черно-бял печат с плътност на печатане колкото за текст. Извади от тях поне 5%, защото производителите незнайно как успяват да отпечатат с едно зареждане повече страници, отколкото обикновения потребител. Прецени си колко страници възнамеряваш да печаташ месечно/годишно. За малък обем на печатане въобще не си заслужава да си взимаш скъп принтер, защото няма да успееш да избиеш парите му. Сметни си, да речем за 3 години, колко ти е цената на самия принтер и цената на изхарчените консумативи и раздели на броя на предвидените за отпечатване страници за този период. Иначе на много места продават глави за принтери и презареждат. Можеш да потърсиш в интернет, но почти навсякъде, където продават офис-консумативи, продават и тонер касети.
 
Re: От: Питане за лазарен принтер

Аз си купих от реалвижън как се прекарах...
лелелелее
Защото е за една дупка и за да мина по-евтино, а ги знам че там едно време имаха хуабви дараци
и ми набутаха един принтер за 300 лева
купувам и след 2 дена виждам на 500 метра от тях същите принтери по 200 лева.
Всеки път ми вървят киселини като принтирам :)

Поне на Ксерокс моделите например се продават нови с касета за 1500 копия обаче допълнителната е за 3000 копия, с малко телефони насам натам като го взимах преди 9 години моя си го намерих направо с такава за 3000 за малко отгоре той и хепито спомена в това може да е тънката разлика в центата

Оригиналната касета на горепосочения принтер е 129 лева в същия магазин... 1600 страници при 5% запълване (toner coverage) или реално 533 страници (при 15% запълване). Тоест една страница излиза над 20 стотинки.

Затова трябва да се ползват неоригинални консумативи. Или просто да ходите да си печатате нещата при фирмите, които предлагат тази услуга - така не се налага да инвестирате в принтер и да се чудите от къде да купувате консумативи (това разбира се не е вариант за спешни печатания като например фактури или дребни задачи, за които не си струва да се разхождате до фирмата предлагаща печат).

Много скъпи тези самсунг оригиналния консуматив на ксерокс ми е 130 лв за 3000 копия, 40 лв рециклиран (с връщане) и между 40-70 лв нонейм всичките за 3000, не съм търсил пълнене но в руските сайтове намерих тонер за 160 рубли (5 долара) пише че принтера ми е стар и няма чип на картрижда :) ще взема да пробвам касетата ми е на няма 3000 копия (да оригиналната :)) откакто съм го взел и не искам някой рециклаж дето е на 30 000 или 300 000 и да си дам моята а не им вярвам ако не я пълня пред мен че няма да ми я подменят
 
Последно редактирано от модератор:
От: Питане за лазарен принтер

coolice, хвърлих боба и ми каза, че принтера ти е Xerox 3117, който под капака всъщност е Samsung ML-1610; не се опитвай да зареждаш сам, на пръв поглед е лесно, но докато го правиш ще изшмъркаш малко тонер, останалата част си я посипал по дрехите и в помещението
 
От: Питане за лазарен принтер

Принтера по-горе е боклук. Колегата по-горе е написал цена на консуматива, които е по-скъп от принтера... Зарежда се като се смени чипа, на касетата(ако вече са му хакнали защитата), ако не с нова касета...
Лазерния принтер не се зарежда с спринцовка, защото консуматива му не е течен :lol:

Ако искате евтин печат, търсете принтер на Brother, където все още няма чипове...
 
От: Питане за лазарен принтер

Касета 12A. на hp. Тонера последно беше към 3 и нещо прави над 1200 копия, зарежда се за (поне аз съм се засичал 5 мин.) принтерите които я ползват са HP 10.10, HP10.12 (не съм сигурен) и един канонски, но са желязо няма мърдане бичат като луди, касетата, ако се зарежда както трябва може да носи до 200 зареждания. :)
 
От: Питане за лазарен принтер

ML-1610, също е лесна за зареждане, но много се скапва от зареждания, 12а. е истината. :)
coolice, хвърлих боба и ми каза, че принтера ти е Xerox 3117, който под капака всъщност е Samsung ML-1610; не се опитвай да зареждаш сам, на пръв поглед е лесно, но докато го правиш ще изшмъркаш малко тонер, останалата част си я посипал по дрехите и в помещението
 
От: Питане за лазарен принтер

Касета 12A. на hp. Тонера последно беше към 3 и нещо прави над 1200 копия, зарежда се за (поне аз съм се засичал 5 мин.) принтерите които я ползват са HP 10.10, HP10.12 (не съм сигурен) и един канонски, но са желязо няма мърдане бичат като луди, касетата, ако се зарежда както трябва може да носи до 200 зареждания. :)

Чак пък 200 зареждания :lol: Да кажем 3 зареждания (6 000 копия е живота на барабана, след което естествено може да се смени...)
Модела на HP наистина е хубав, само дето го няма от около 3-4 години в производство... Така, че ако го намерите ще е само секъндхенд, което не е лошо ако се взима от фирма която разбира от принтери и го е рециклирала...
 

Горе