Питане за разплащателна система

WinKam

Active Member
Искам да попитам, който е запознат и знае, да каже, трябва ми за интеграция за магазин за онлайн плащания и да има IBAN като банкова сметка, да мога да получавам плащания на него от български банки ! Гледам 2 системи в момента Revolut и MyPOS ! И двете май имат IBAN и интеграция с woo commerce !
Мен ме интересува най-вече таксите, който знае ! Значи ще е фирмена сметка ! По-възможност да е безплатна, без месечни такси ! Гледам и 2-те системи имат безплатни планове ! Който ги ползва и може да сравни, таксите коя на двете е по-удобна и по-лесна за интеграция с български магазин ! Да може да приема български карти, и онлайн плащания и банкови преводи !

Някой, ако е запознат, нека да препоръча или да даде мнение !

Благодаря !
 
Искам да попитам, който е запознат и знае, да каже, трябва ми за интеграция за магазин за онлайн плащания и да има IBAN като банкова сметка, да мога да получавам плащания на него от български банки ! Гледам 2 системи в момента Revolut и MyPOS ! И двете май имат IBAN и интеграция с woo commerce !
Мен ме интересува най-вече таксите, който знае ! Значи ще е фирмена сметка ! По-възможност да е безплатна, без месечни такси ! Гледам и 2-те системи имат безплатни планове ! Който ги ползва и може да сравни, таксите коя на двете е по-удобна и по-лесна за интеграция с български магазин ! Да може да приема български карти, и онлайн плащания и банкови преводи !

Някой, ако е запознат, нека да препоръча или да даде мнение !

Благодаря !
задаваш неправилни въпроси , пренапиши отново това какво точно искаш , обясни детайлно всичко за да ти отговоря. Такава хватка като безплатна фирмена сметка без такси няма! Има разплащателнио системи от рода на Stripe които работят на нисък % от 1.2% комисионна на превод при интегриране в е-комерс платформи. Обясни всичко като Имаш ли фирма , в коя държава е фирмата , в коя банка имаш фирмена сметка , какво продукти ще продаваш онлайн и т.н.
 
За жалост такова нещо като безплатна фирмена сметка не знам дали има въобще. Ако моделът B2B не взима пари, то няма логика иначе. Сега интегрираме MyPOS, което е добра алтернатива, стана по-добра дори от Борика. Като втора алтернатива ще е Stripe, но според мен ще остане MyPOS. Това и мога да препоръчам за момента от личен опит.
 
За жалост такова нещо като безплатна фирмена сметка не знам дали има въобще.
MyPOS няма месечни такси и преводите са на ниски цени. Също така към институции, като нап имат безплатни преводи. Абе препоръчвам ги. Генерално всички банки са си вдигнали месечното обслужване на бизнес сметките. Например Булбанк ми вдигнаха от 18лв на 24лв на месец за нищо.
 
MyPOS няма месечни такси и преводите са на ниски цени. Също така към институции, като нап имат безплатни преводи. Абе препоръчвам ги. Генерално всички банки са си вдигнали месечното обслужване на бизнес сметките. Например Булбанк ми вдигнаха от 18лв на 24лв на месец за нищо.
© myPOS е търговска марка на myPOS World Ltd., Лондон, Обединено кралство и компаниите от групата.
Електронните пари и платежните услуги се предоставят от iCard AD, със седалище България, Варна, Бизнес Парк Варна, Сграда Б1, ПК 9009, лицензирано от Българска народна банка Дружество за електронни пари, което предоставя електронни пари и платежни услуги във всички страни от ЕИЗ

Значи пак стигаме , че MyPOS е търговска марка на iCard
 
MyPOS няма месечни такси и преводите са на ниски цени. Също така към институции, като нап имат безплатни преводи. Абе препоръчвам ги. Генерално всички банки са си вдигнали месечното обслужване на бизнес сметките. Например Булбанк ми вдигнаха от 18лв на 24лв на месец за нищо.
ЦКБ още държат едни 15 лв. на месец. MyPOS, да, нямат такси за поддържане. Сега разгледах. Странно, как плащат на тия дето ги поддържат. Явно с останалите такси по движение по сметките.
 
  • Like
Реакции: Vbb
ще седна до края на месеца да направя един информационен сайт с пълна информация за всички налични пеймънт системи в света събрани в едно. Плюсове и минуси и най важното за всеки един търговец - без излишна бюрокрация при верифициране на бизнес акаунти. Най омразната работа е при KYC верификацията и това отказва много хора от продължаване на регистрацията. Като ти поискат фактури за ток, вода или газ с един и същи адрес отговарящ по личната ти карта или по местоположение на компанията и почва да ти става лошо как да седнеш да направиш един документ без да имаш мостра.
 
ще седна до края на месеца да направя един информационен сайт с пълна информация за всички налични пеймънт системи в света събрани в едно. Плюсове и минуси и най важното за всеки един търговец - без излишна бюрокрация при верифициране на бизнес акаунти. Най омразната работа е при KYC верификацията и това отказва много хора от продължаване на регистрацията. Като ти поискат фактури за ток, вода или газ с един и същи адрес отговарящ по личната ти карта или по местоположение на компанията и почва да ти става лошо как да седнеш да направиш един документ без да имаш мостра.
Сложи и една графа коя с коя система има интеграция. Но ако е много, ще го наместим после. :)
 
Сложи и една графа коя с коя система има интеграция. Но ако е много, ще го наместим после. :)
ще го направя , освен това ще го направя и с линкове за сваляне на добавки за платежните системи за WP е-комерс и т,н. Аз разполагам с цялата информация за платежните системи в Европа и САЩ , доколкото разбрах днес връщат SWIFT интеграцията с Руските платежни системи до края на Август. Ако има някоя която съм пропуснал има откъде да намеря правилната информация от първа ръка. Смятам , че ще е много полезно като информация за всички стартиращи онлайн бизнеси вместо да се лутат и да задават неправилни въпроси тук във форума - да прочетат всичко от което имат нужда на едно място. Ще направя интеграция с API на iban.bg където ще може да чекваш и IBAN номера на сметки.
 
Аз звъннах на MyPOS и питах ! Няма месечни такси за поддръжка на сметката, само таксите при получени преводи ! Което е добре !
Това ми беше питането !
И като цяло да сравним между MyPOS и Revolut, кое е по-добро за България !
Нямам фирмена сметка в банка !
Имах, но я закрих ! Там беше 15 лв. на месец и отделно пак 1-2% на плащане от POS терминала отдържаха ! Което стана не рентабилно при малък брой плащания ! Дори Спиди, гледам че си го начисляват този 1% при картови плащания !
 
Аз звъннах на MyPOS и питах ! Няма месечни такси за поддръжка на сметката, само таксите при получени преводи ! Което е добре !
Това ми беше питането !
И като цяло да сравним между MyPOS и Revolut, кое е по-добро за България !
Нямам фирмена сметка в банка !
Имах, но я закрих ! Там беше 15 лв. на месец и отделно пак 1-2% на плащане от POS терминала отдържаха ! Което стана не рентабилно при малък брой плащания ! Дори Спиди, гледам че си го начисляват този 1% при картови плащания !
забрави за Рeволют изобщо ! Може да прочетеш последната страница на тази тема за да не копирам https://www.predpriemach.com/threads/Какво-стана-с-банка-ДСК.68051/page-16
 
MyPOS няма месечни такси и преводите са на ниски цени. Също така към институции, като нап имат безплатни преводи. Абе препоръчвам ги. Генерално всички банки са си вдигнали месечното обслужване на бизнес сметките. Например Булбанк ми вдигнаха от 18лв на 24лв на месец за нищо.
Може ли MyPost да се ползва като основна фирмена сметка, без да имаш такава във истинска банка?
 
  • Like
Реакции: Vbb
Може ли MyPost да се ползва като основна фирмена сметка, без да имаш такава във истинска банка?
да! Ти и Страйп може да ползваш като основна банкова сметка на фирмен акаунт. Просто не задаваш опцията превод по друга сметка. Може да прехвърляш средства в друг акаунт на Страйп
 
От MyPOS казаха, че те са финансова институция като банка и получаваш IBAN като нормална банкова сметка, на който може да получавеш плащания ! На мен това ми беше идеята ! Да са заместител на банките и да имат ингеграция със сайта за картови плащания !
 
  • Like
Реакции: Vbb
От MyPOS казаха, че те са финансова институция като банка и получаваш IBAN като нормална банкова сметка, на който може да получавеш плащания ! На мен това ми беше идеята ! Да са заместител на банките и да имат ингеграция със сайта за картови плащания !
точно това имах предвид! Освен това MyPOS не обслужва само Български компании , дори да имаш Английска или някаква друга фирма която е в Европейската Икономическа зона може да си отвориш акаунт което дава много преимущества.
 
Може ли MyPost да се ползва като основна фирмена сметка, без да имаш такава във истинска банка?
Може, кандидатстването става онлайн, не се разкарваш до където и да било.

като банка и получаваш IBAN като нормална банкова сметка, на който може да получавеш плащания !
И физическа карта могат да ти изпратят безплатно ако искаш.
Такса теглене кеш от банкомат беше 2.50 или 5.00лв не си спомням добре но май 5лв беше.

Пос терминалите идват със сим карта и могат да се ползват на всякъде.
Днес го ползваш в офиса, утре продаваш царевица на плажа без проблем ;)
 
Може, кандидатстването става онлайн, не се разкарваш до където и да било.


И физическа карта могат да ти изпратят безплатно ако искаш.
Такса теглене кеш от банкомат беше 2.50 или 5.00лв не си спомням добре но май 5лв беше.

Пос терминалите идват със сим карта и могат да се ползват на всякъде.
Днес го ползваш в офиса, утре продаваш царевица на плажа без проблем ;)
освен физически имаш и виртуален пос терминал който да инсталираш в е-комерс . Таксата не е 5 лв на теглене , ползва се системата на iCard за теглене която е 1 лв.
 
Значи е удобно ! И няма много такси!

За POS Терминалите, жената по телефона ми каза че има 2 варианта мобилни, единият само POS терминал, другият вариант POS терминал с касов апарат, 2 в 1, и за касови плащания !

На MyPOS ме грабна, аз още преди време ги гледах, че има приложение, което да инсталираш на телефона, и става пос терминал ! Аз тогава имах, едни колежки с магазини ме питаха, викам има приложение на телефона, инсталираш и приемаш плащания !

Приложението, някой ако го ползвал, нека да сподели дали е удобно, лесно ли стават плащанията?
 
На MyPOS ме грабна, аз още преди време ги гледах, че има приложение, което да инсталираш на телефона, и става пос терминал ! Аз тогава имах, едни колежки с магазини ме питаха, викам има приложение на телефона, инсталираш и приемаш плащания

Screenshot_20230707_150757.jpgScreenshot_20230707_150814.jpgScreenshot_20230707_150516.jpg
 

Горе