Питане за реклама на сайт с 200 000 импресии дневно.

antarian

New Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,
Имам сайт който прави 8000-10000 посетителя дневно с 200 000 - 250 000 импресии.
Та въпроса ми е, какви цени за реклама мога да искам и на какъв принцип да бъдат оформени.

Благодаря Ви предварително.

п.п. става въпрос за http://www.bgdomakinq.com
 
Последно редактирано:
От: Питане за реклама на сайт с 200 000 импресии дневно.

Сигурен ли си в цифрите за трафика? Никога не съм виждал сайт с толкова импресии с толкова слаба алекса... вярно, че домакините едва ли имат alexa toolbar, но все пак :) Иначе успех, сайтът е с хубава таргетирана аудитория.
 
От: Питане за реклама на сайт с 200 000 импресии дневно.

Сайта е на 6 месеца. Може би заради това е с ниска алекса. Но данните от Google Analytics са дори по впечатляващи.
 
От: Питане за реклама на сайт с 200 000 импресии дневно.

Да речем, че аз искам да рекламирам в сайта. Как ще ме убедиш че импресиите са реални. Даже на vbox PPV е на половина от твоето. Нещо не е съвсем наред с импресиите. За посеттиелите нищо не казвам.
 
От: Питане за реклама на сайт с 200 000 импресии дневно.

Хъмм ами незнам. Другите как убеждават? Но това са. Аз не искам от вас да рекламирате при мен. Не се мъча да ви убедя в това. Така, че не намирам смисъл да шмекерувам тук.
 
От: Питане за реклама на сайт с 200 000 импресии дневно.

интересувам се колко би струвала реклама в сайта ви ?
 
От: Питане за реклама на сайт с 200 000 импресии дневно.

Според мен от много по голямо значение са уникалните и боунсрейта, защото ако хиляда човека правят по 200 импресии е едно и съвсем друго 50 000 да правят по 4 и хептен друго 200 000 по 1 импресия.
Цената за рекламата трябва да я направиш така че клиентите да са доволни и да продължават да рекламират при теб защото винаги може да прелъжеш някой да рекламира но ако не е доволен и не продължи да рекламира файда няма.
Сега следва култовият въпрос кога клиентите ще са доволни - това е много относително но все пак ще ти дам някаква насока - клиента е доволен когато резултатите от рекламата в даден сайт са близки до тези от рекламата в Адуордс или иначе казано за да постигнеш резултатите на Г. чиито трафик е силно таргетиран ти трябва да дадеш 5 пъти повече трафик за същата цена (освен ако сайта не ти е силно профилиран по темата по която ще се рекламира). От което следва че ако за дадена ниша ключовата дума Г. я върти за около 10ст на клик на клиента 100 клика му струват 10лв тогава ти за тези 10лв трябва да му изпратиш около 500 посетителя, ако и при това положение клиента не продължи да рекламира значи трафика ти е доста калпав и трябва да продължиш да намаляваш цените.
 
От: Питане за реклама на сайт с 200 000 импресии дневно.

Мисля, да следвам съветата ти. Ще тръгна от средни цени да видя как ще върви!
 
От: Питане за реклама на сайт с 200 000 импресии дневно.

Според мен CPC модела на Google не е добра изходна точка за ценообразуване , тъй като не отчита постигането на по-висока познавамост на марката или рекламираният продукт или услуга постигната от якото облъчване с импресии.... успех с продажбите :)
 
От: Питане за реклама на сайт с 200 000 импресии дневно.

Може да не е идеална, но върши добра работа и кам момента аз поне не се сещам за по добра изходна точка
 

Горе