Питане за WP

traiki

Well-Known Member
Чудех се, дали има готова WordPress система с инсталирани модове за СЕО, Галерия и всички останали полезни модули, тъй като честно казано нямам много време, за да се заема сам с качването им. Ако някой разполага с такава, ще съм му много благодарен, ако я сподели :p
 
От: Питане за WP

Аз имам нещо подобно. Само че е bash скрипт за инсталация на Wordpress + добавки, Nginx, php-fpm, mysql и няма да ти свърши работа за споделен хостинг.
 
От: Питане за WP

Чудех се, дали има готова WordPress система с инсталирани модове за СЕО, Галерия и всички останали полезни модули, тъй като честно казано нямам много време, за да се заема сам с качването им. Ако някой разполага с такава, ще съм му много благодарен, ако я сподели :p
Модулите в WP се водят плъгини (се едно друга дума се ползва). Просто си избери тема, която ти харесва, после само добавяш плъгини за сео и галерия, 1 минута работа е, плъгините са универсални за темите. За СЕО най-популярните са seopack и yoast, галерии, колкото искаш, но хубавите са платени.
А ако се притесняваш за инсталирането на един кой си плъгин, то просто го намираш в wordpress. org, копираш му името и търсиш в плъгин директорията на самата cms. Но там има само безплатни:)
 
От: Питане за WP

Модулите в WP се водят плъгини (се едно друга дума се ползва). Просто си избери тема, която ти харесва, после само добавяш плъгини за сео и галерия, 1 минута работа е, плъгините са универсални за темите. За СЕО най-популярните са seopack и yoast, галерии, колкото искаш, но хубавите са платени.
А ако се притесняваш за инсталирането на един кой си плъгин, то просто го намираш в wordpress. org, копираш му името и търсиш в плъгин директорията на самата cms. Но там има само безплатни:)

Ако имаш 100 сайта или като мен 40-50 тестови знаеш ли колко кликания са това да ги инсталираш по отделно? Особено при wipe out за да почнеш на ново :D Мен лично инсталацията ми бърка по цепките и отдавна търся такова решение, но не съм намерил нещо интересно до сега. Та за това баша си е идеален. Иначе за мениджмънта и multiple deploy има доста, но за инсталация + добавките няма.
 
От: Питане за WP

Това за едно кмс, не разбрах, че става на въпрос за множество.
 
От: Питане за WP

И защо не си направите една инсталация заедно с всички готини плъгини дет искате и после само си клонирате на воля? Защо трябва да търсите готово решение не мога да разбера.
 
От: Питане за WP

И защо не си направите една инсталация заедно с всички готини плъгини дет искате и после само си клонирате на воля? Защо трябва да търсите готово решение не мога да разбера.

Най-вероятно така ще стане, но щях да се радвам, ако някой предложи готово решение, за да си спестя време.. Благодаря все пак за отговорите.
 
От: Питане за WP

Да в пъти е по-добре ти да си направиш нещо свое си.
Аз например, ако ползвам често wp, и на много сайтове естесвено, бих си направил няколко версии - готови с инсталирани плъгини. Една "секюрната" и ще включва всички защити и тн, една "блогарска" с всички сео, едитинг, паджинг и тн плъгини, една "визуал" - с галерии, видео плъгини и тн...и тн версии. Къде ще ми е по-удобно, отколкото да търся "сглобката" на некой си :)
Даже може кат имам време да конфигурирам няколко версии и да ги пусна някъде в нета за дърпане. Па после юзера с два клика може да промени и перфикси и логини и квото се сети.... Ама кат гледам, че няма нищо подобно в нета, пък се замислям дали наистина изобщо има смисъл.. :?
 
От: Питане за WP

Ако е за клониране на сайт, има един плъгин, потърси в нета cms commander. Клонирава ти популярните cms, барабар с плъгините, доработките по кода, даже и вградения адсенс код. Има леки бъгове понякога със снимките:)
 
От: Питане за WP

Защо не си направиш една инсталация, каквато си искаш и след това пращаш файловете по ФТП, импорт на базата и получаваш копие. Само ще трябва да смениш URL-то в options
 

Горе