Питанка за връщане на стари статии

vandv

Member
Здравейте колеги :)
Имам си тука един малко странен казус, мой приятел е решил да минава от WP на Joomla и пича взел че си затрил WP сайта директно и взел да изгражда новия сайт с Joomla. До тук добре, обаче в предишната версия на сайта си (WP) е имал 150 статии и сега иска да ги сложи отново в обновения си сайт. С редиректи и т.н. няма как да станат нещата защото нямам идея какви са били старите адреси на статиите, а и да си играя 1 по 1 да ги правя...
Точно това ми е питанката, как Г би приел подобна гимнастика? Дали няма сайта да изяде някоя тесла? Но пък от друга страна домейна си е един и същ, статиите са си същите, но дали няма да ги вземе за дублирано съдържание?
Вие как бихте процедирали в подобна ситуация?
 
Щом не помниш адреса на старите и вече са изтрити, то процедираш така:

1. Качваш новия сайт.
2. Забраняваш го за индексация от търсачките.
3. Чакаш старите статии да бъдат деиндексирани (за 150 статии времето е ~1 месец).
4. Като т.3 е готова на 100%, позволяваш новия сайт да бъде индексиран.
 
От: Re: Питанка за връщане на стари статии

3. Чакаш старите статии да бъдат деиндексирани (за 150 статии времето е ~1 месец).
Дали няма да стане по-бързо ако направо зададе в Webmaster Tools да се деиндексира целият му стар сайт, а после махне забраната като реши да пусне новата версия?
 
Re: От: Re: Питанка за връщане на стари статии

Дали няма да стане по-бързо ако направо зададе в Webmaster Tools да се деиндексира целият му стар сайт, а после махне забраната като реши да пусне новата версия?

Намирам Webmaster Tools за изключително бавен и не дотолкова полезен инструмент. Имам адски силни резерви към него и именно затова предпочитам натуралната деиндексация в случая.
 
От: Питанка за връщане на стари статии

Търсиш в google site:adresanasaita.com вадиш адресите на всички индексирани статии
Влизаш в уебмастър тулс гледаш грешките при индексиране - вадиш адресите на статиите, за които гугъл е дал грешка 404 (и вероятно вече не са в индекса)
На всички стари статии правиш redirect 301 към новите, или в най-лошия случай към началната страница

Ако пропуснеш гимнастиката гугъл ще те загрее вместо това :))
 
От: Питанка за връщане на стари статии

Май най-лесния вариант е да го накарам да изчака около месец и тогава за започне връщането на статиите.
 

Горе