Питанки за All in one SEO pack

CHILIEV

Member
Плъгинчето добавя под всеки пост свой си title, description, keywords.

Някой има ли представа къде и как точно се ползват попълнените дам данни?
Каква е ползата от тях... дайте малко акъл.
 
От: Питанки за All in one SEO pack

Еми като цяло е за да насочи бота за какво иде реч. То и за това си е кръстен така. За мета таговете предимно на самия пост, страница. Както казах, ползата е да насочи бота какво има на страницата, за какви думи да я ранква. Това което дефакто е мета таговет за статична HTML страница. Плъгина е добър и аз лично го препоръчвам на всеки блогър на WP платформа. За потребителите няма значение, освен в резултатите на търсачката. Тук пак ще е дилемата между оптимизирано за търсачките описания/заглавие и юзър френдлито такива, както винаги е било. ;)
 
От: Питанки за All in one SEO pack

Ясно. Благодаря много ;)
 
От: Питанки за All in one SEO pack

Много харесвам подобни опростени tools, с които се избягва задълбаването в скучната SEO тематика. Отдавна го ползвам.
 
От: Питанки за All in one SEO pack

Много харесвам подобни опростени tools, с които се избягва задълбаването в скучната SEO тематика. Отдавна го ползвам.
Да, едно от задължителни е. Хубаво е, че и някой го препоръчва. Опредлено е нещо като must have!!!
 
От: Питанки за All in one SEO pack

Аз обаче все още имам някакъв терзания с тоя All in one SEO... От 2-3 дни пускам контент, попълвам си всичко стриктно в плъгина и още нищо не ми е индексирало. След всяка публикация се пингват Гугъл, Яхо, Бинг и т.н.
Примерно в блога ми не попълвам и никога не съм писал нищо в "extra полетата" от All in one SEO и нов пост ми се индексира след 50мин. или максимум час. Защо става така... да не стават някакви конфликти или друго имам индексирани само страниците, но нито един пост.
 
От: Питанки за All in one SEO pack

... и още един въпрос... има ли смисъл да попълвам полетата на плъгина със същия текст както примерно са си ключовите думи на публикацията?
 
От: Питанки за All in one SEO pack

И аз имам няколко въпроса за този плъгин.

От около 2 месеца ползвам All in one SEO пакета за да оптимизирам уж сайта. Всички страници са ми статични и направих за тях различни "описания" и "ключови думи". В Гугъл бавно почнаха една по една да се преправят до тук всичко е ок. Началната ми страница в гугъл не е с такова "описание" каквото съм задал а с "описание" взето от първите редове текст.
Веднъж вече пробвах в хедъра да си напиша мое си описание и да махна от плугина описанието. След 7-8 дена се промени но след още 7-8 дена отново ми върна описание взето от първите редове на страницата. Всички това се отнася само за началната страница, а всички вътрешни са наред и се показват в гугъл така както искам.
Забелязах следните 3 случая в гугъл
- имам написано описание в Алл ин СЕО но в гугъл ми върна описание текст част от първата страница.
- имам написано описание в Алл ин СЕО но като разгледам изходния код на страницата ми дава че нямам описание и нямам ключови думи написани.
- нямам написано описание и ключови думи в Алл ин СЕО, служебно си вкарах 2 реда в header.php с мое описание и ключови думи, гугъл ми върна описание текст част от първата страница.

Как да си направя това описание за началната страница? Уж работи Алл ин СЕО но не съвсем. Мога ли да си направя проверка на ключовите думи дали работят? За описанието е ясно гледам в гугъл какво ще се промени а за ключовите думи мога ли да ги проследя някакси?
 
Последно редактирано:
От: Питанки за All in one SEO pack

Ако съм рзбрал правилно искаш тайтъл тага на началната страница и мета дескрипшъна да ти бъдат каквито ти искаш.

Единия вариант е да отидеш на настройките на уордпрес блога си, сле това на дженерал и там има поле за таглайн( име на блога) и описание. Това ще ти се появява в хедъра.
Да но за тази цел в настройките на ал ин оне плъгина на мястото на хоум тайтъл и мета дескрипшън ще трябва да оставиш празно място.

п.п. съжалявам, че пиша само с български букви, но имам проблем нещо с клавиатурата и езиковия бар.
 
От: Питанки за All in one SEO pack

Не, нестава въпрос за тайтала. Него го нагодих някакси такъв какъвто го искам не съм го барал и не съм го променял от доста време през настройката на Аll in one SEO. Само за дискрипшана и може би ключовите думи.
Ще дам още един пример. Във форума видях този туул http://xinureturns.com като си чекна сайта на него ми дава един дискрипшан(това е желаното от мен описание и в All in one SEO съм попълнил него), когато си търся сайта в гугъл ми вади дискрипшан първия ред от началната страница.
 
От: Питанки за All in one SEO pack

Сложи по-дълъг description 150-200 символа поне и ще го захапе. Виж и в кода на страницата дали излиза. :)
 
От: От: Питанки за All in one SEO pack

Сложи по-дълъг description 150-200 символа поне и ще го захапе. Виж и в кода на страницата дали излиза. :)

Добре това е интересно. Описанието ми е 149 символа. Излиза в изходния код на страницата(до сега винаги е излизал в кода на страницата каквото и да съм пробвал). Ще пробвам това ще видим сега сигурно пак ще трябват 10-тина дена да излезе промяната.

Надявам се да стане.
 
От: От: От: Питанки за All in one SEO pack

Някой ползва ли All in One SEO Pack - Pro Version? Нещо от описанието не мога да схвана какво толкова повече дава като възможности, ако някой го ползва нека да сподели...
 
От: От: От: Питанки за All in one SEO pack

Някой ползва ли All in One SEO Pack - Pro Version? Нещо от описанието не мога да схвана какво толкова повече дава като възможности, ако някой го ползва нека да сподели...

В интерес на истината по западните форуми са на мнение, че не си струва парите за про версията. Друг е въпроса, ако си го набавиш на аванта. Лошото в този случай е, че няма да може да го ъпдейтваш. В крайна сметка не е важно дали ползваш платената или безплатната версия. Важни са правилните настройки на плъгина. :)
 

Горе